10 c Alytus
Sekmadienis, Spalio 25d.
SportasRankinis
2018 Gegužės 14d.
0

Lietuvos rankininkės prieš Vokietiją kausis Alytuje

title

Lietuvos moterų rankinio rinktinė tęsia kovą dėl patekimo į 2018-ųjų metų Europos čempionatą. Nors šiuo metu lietuvės su 2 iškovotais taškais užima 4-ąją vietą grupėje, tačiau kelialapio į Europos pirmenybes dar neprarado ir kovą dėl jo tęs Alytuje.

Paskutinį kalendorinio pavasario ketvirtadienį Dzūkijos sostinėje Lietuvos moterų rinktinė susitiks su Vokietijos nacionaline komanda. Būtent su vokietėmis lietuvaitės pradėjo šios atrankos varžybas ir tuomet sensacingai išvykoje iškovojo tašką, sužaisdamos lygiosiomis 26:26. Deja,  bet sėkmingo starto mūsų rinktinei pratęsti nepavyko. Jeigu pralaimėjimas namuose ispanėms 24:17 buvo įkvėpęs dar daugiau optimizmo, kadangi visos rungtynės vyko labai atkakliai ir lygiai, tai dvejos rungtynės su turkėmis apnuogino mūsų rinktinės spragas. Per dvi rungtynes su iki tol be taškų buvusia Turkijos komanda Lietuva iškovojo tik tašką. Namuose sužaista lygiosiomis 22:22, tačiau išvykoje turkėms nusileista rezultatu 30:24. Situacija turnyrinėje lentelėje (2 taškai ir ketvirta vieta) daug optimizmo nesuteikia, tačiau grupėje situacija gali kardinaliai pasikeisti lietuvaitėms iškovojus bent vieną pergalę per 2 rungtynes. Nors pavyti ir aplenkti pirmaujančias Vokietijos ir Ispanijos rinktines užduotis itin sudėtinga, tačiau kelialapis į Europos čempionatą atiteks ir geriausiai trečiajai visų grupių komandai. Iškovojus dar du taškus prieš aukščiau turnyrinėje lentelėje esančias ekipas, lietuvaitės realiai pretenduotų į tą geriausios trečiosios komandos vietą, todėl visos galimybės dar mūsų merginų rankose. Lietuva lemiamose rungtynėse turės verstis be traumas patyrusių  dviejų komandos lyderių Marijos Gedroit ir Živilės Jurgutytės, tačiau tai mūsiškių ambicijų nemažina. Lemiamą susitikimo įvartį su Turkija pelniusi Inesa Verbovik mano, jog nustebinti ši komanda tikrai gali. „Manau, jog po rungtynių su Turkija visos padarėme išvadas. Žinome, jog mūsų sudėtį vėl retina traumos, tačiau galbūt tai dar labiau suvienys komandą. Bet kokiu atveju eisime kautis ir tikrai nežadame pasiduoti. Juolab, jog puikiai suprantame, jog šioje atrankoje dar ne viskas prarasta“, - sako I. Verbovik.

Lietuvos moterų rinktinė paskutines atrankos rungtynes Alytaus arenoje su Vokietija žais gegužės 31-ąją, ketvirtadienį, 19 val., o šio čempionato atranką užbaigs Ispanijoje birželio 2 dieną rungtynėmis su šios šalies rinktine.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt