1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
AlytusAktualijosPolitika
2018 Gegužės 3d.
0

Miesto vadovai prakalbo apie viešojo transporto permainų Alytuje stabdžius (VIDEO)

title

Alytaus miesto savivaldybė nori iš pagrindų pakeisti keleivių vežimo paslaugos pirkimą Dzūkijos sostinėje.

Iki šiol gyventojus veža konkursus laimėjusios įmonės, kurios už parduotus bilietėlius gauna pinigus. Jeigu gyventojas naudojasi lengvatomis, bilieto dalį padengia savivaldybė.
 
Valdininkų teigimu, tokia sistema turi trūkumų. Pavyzdžiui, jeigu vežėjas būtų nesąžiningas, panaudojęs pensininko pažymėjimą ir „išmušęs" bilietėlį neegzistuojančiam keleiviui, galėtų gauti pajamų iš savivaldybės, net ir keleiviui nevažiavus - už jį paprašęs kompensacijos.
 
Alytaus miesto savivaldybė mėgina eiti kitu  keliu - ieško įmonės, kuri nuomotų savo transportą, o už bilietus gauti pinigai atitektų savivaldybei. Kasmet iš biudžeto už tai būtų sumokama 2,4 milijono eurų, dar 400 tūkstančių Eur į metus kainuotų elektroninė bilietų kontrolės sistema.
 
Sutartį norima pasirašyti 10-čiai metų. Tuomet visi  už bilietus gauti pinigai atitektų Alytaus miesto savivaldybei arba jos kontroliuojamai  įmonei.
 
Tokiame vežėjų konkurse panoro dalyvauti  11 įmonių iš Lietuvos ir net užsienio, tačiau viena bendrovė sąlygas apskundė teismui. Pirmos instancijos teismas  Alytaus miesto savivaldybei nebuvo palankus.
 
„Pirmos instancijos teismas yra pasakęs, kad dvi sąlygos riboja konkurenciją. Viena - dėl reikalavimo autobusiukų žemagrindiškumui. Ginčijamas terminas, per kurį  reikia pateikti mikroautobusus - 160 dienų", - aiškina Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Tautvydas Tamulevičius.
 
„Susipažinę su teismo sprendimu, nusprendėm pirmos instancijos teismo sprendimą apskųsti", - dėsto Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.
 
Jeigu teisminiai ginčai baigsis Alytaus miesto savivaldybės pergale, viliamasi, kad viešasis transportas Dzūkijos sostinėje  pasikeis neatpažįstamai.
 
„Pirmiausiai, ką pastebėtume  - visi autobusai būtų vienodi, atsirastų elektroninės švieslentės, rodančios,  kada atvyks autobusas,  veiktų  elekroninė kontrolės sistema", - šviesesnę Alytaus viešojo transporto ateitį piešė  T. Tamulevičius.
 
Kol vyksta teisminiai ginčiai, keleivių vežimo paslaugą mieste teikia dabartiniai vežėjai, kurie yra vietinio verslo atstovai.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt