23 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 5d.
AlytusAktualijos
2018 Balandžio 17d.
0

Geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti - pamatykite Takniškių sąvartyną (VIDEO)

title

Geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti.

Šios patarlės teisingumu įsitikino ir alytiškiai, atsiliepę į Alytaus miesto savivaldybės kvietimą ir dalyvavę jos organizuotoje išvykoje į Alytaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyną. Jame apsilankę gyventojai prisipažino, kad tokių modernių technologijų čia tikrai nesitikėjo išvysti.
 
„Net neįsivaizdavau, kad čia gali būti tiek įvairiausios technikos ir vyksta tokie sudėtingi procesai“, - po dvi valandas trukusios ekskursijos, kurią alytiškiams vedė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas ir šio centro ekologiškai skaidžių atliekų tvarkymo padalinio vadovas Andrius Jučas, prisipažino garbaus amžiaus alytiškis.
 
Į ekskursiją atvykusius gyventojus domino, kaip sveriamos į sąvartyną atvežtos komunalinės atliekos, kokia yra atskirų rūšių atliekų priėmimo tvarka, kiek darbuotojų dirba atliekų tvarkymo sistemoje, kokias funkcijas jie atlieka.
 
Gyventojams buvo ne tik išsamiai atsakyta į šiuos bei kitus klausimus, bet ir parodytos šiuolaikiškos atliekų tvarkymo technologijos, papasakota, kaip tvarkomos visos iš gyventojų surinktos atliekos, kad jos nedarytų žalos aplinkai, o priešingai – būtų maksimaliai panaudojamos dar kartą.
 
Ekskursijos dalyviai supažindinti su atliekų tvarkymo centre veikiančiais mechaninio rūšiavimo ir biologinio apdorojimo įrenginiais, jie apžiūrėjo didelių atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, domėjosi, kokia yra atliekų priėmimo į šias aikšteles tvarka, savo akimis pamatė, kaip smulkinamos medienos atliekos.
 
Lankytojams buvo parodyti ir maisto atliekoms surinkti skirti konteineriai, kurie netrukus bus pradėti dalinti Alytaus regiono gyventojams, bei naujos kartos bendro naudojimo konteineriai, kurie neužilgo pakeis dabar prie daugiabučių namų stovinčius atliekų surinkimo konteinerius.
 
Ne vienas ekskursijos dalyvis prisipažino, kad buvo labai nustebęs, pamatęs, kaip iš tikrųjų tvarkomos atliekos ir kad sąvartynas yra tik nedidelė jų tvarkymo sistemos dalis.
 
„Įvairūs stereotipai yra labai gajūs ir daugeliui žmonių vis dar atrodo, kad visos atliekos yra tiesiog atvežamos ir išpilamos į sąvartyną. Taip galvodami žmonės ir klausia, kodėl jie turi mokėti išties didžiulę vietinę rinkliavą.  Tačiau, kaip patys savo akimis pamato, kaip iš tiesų yra tvarkomos atliekos, kokie įrengimai tam naudojami, kiek nedaug žmonių prie jų dirba, nes daugelis procesų yra automatizuoti, gyventojai pradeda viską kitaip suprasti ir kitaip vertinti“, - sakė ARATC direktorius A. Reipas.
 
 

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt