26 c Alytus
Ketvirtadienis, Rugpjūčio 6d.
DzūkijaAlytusVerslas
2018 Kovo 31d.
0

Priešventinis kainų tyrimas ir velykiniai prekybos centrų darbo grafikai

title

Prieš Šv. Velykas daugelyje prekybos centrų Lietuvoje pakilo populiariausių produktų kainos. Lyginant su 2017 metais, priešvelykiniu laiku kainos pakilo visuose prekybos centruose, išskyrus „Lidl“ (atpigo 2,4%) ir „Rimi“ (atpigo 2,2%). Per metus pigiausi produktai daugiausiai pabrango PC „Maxima“ (8,56%) ir „Norfa“ (7,63%).

Kovą atliktas vienodų arba identiškų maisto prekių krepšelio kainų tyrimas rodo, kad per mėnesį maisto prekių krepšelio prekių kainos daugiausia išaugo „Rimi“ (+10,6%) ir  „Maxima“ (+3,3%)“, o per metus – PC „Norfa“ (6,57%) ir kainavo 39,92 Eur. Tyrėjų duomenimis, „Norfoje“ paskutiniais mėnesiais fiksuojamas ne tik brangimas, tačiau ir daugelio populiariausių produktų trūkumas (kovą iš 20 tyrimo prekių šioje  parduotuvėje buvo 13), kad galėtų reikšti, kad pirkėjai čia ieško ir „šluoja“ ne visus, o tam tikrus reikalingiausius produktus prieinamiausia kaina. Pigiausiai krepšelis kovą kainavo parduotuvėje „Iki“ (37,02 Eur). Šiuos skaičius pateikiantis Pricer.lt, artėjant Velykoms atliko ir pigiausio kiaušinio paieškas. Užfiksuota, kad per metus pigiausias kiaušinis vidutiniškai pabrango virš 20%, išskyrus „Rimi“ ir „Lidl“. Pernai  prieš Velykas  pigiausią kiaušinį buvo  galima  nupirkti už 7-10 (šiemet – 8-12) centus. Pernai kiaušinių po už 7 centus buvo galima įsigyti PC „Maxima“ ir „Norfa“. Šiemet šiose  parduotuvėse pigiausias kiaušinis pabrango daugiausia - „Norfa“ (+71%), „Maxima“ (+42%). Pigiausiai kiaušinis kainavo PC „Rimi“ (8 centai) ir  „Lidl“ (9  centai), brangiausiai - „Iki“ ir „ Norfa“ (po 12 centų). Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto duomenimis, prekybininkų procentinė dalis kiaušinių kainų grandinėje padidėjo nuo 26,4% iki 33,2%, tad, matyt, nesunku nuspėti, kad palyginus su  2017-ųjų Velykomis, kiaušiniai pabrangos ne pas „vištas“, o pas prekybininkus.

Kaip per Velykas prekybos centrai dirbs Alytuje?

  • AIBĖ

Tinklo parduotuvės priklauso skirtingiems savininkams, tad bendros tvarkos dėl darbo per šventes nėra

  • IKI

Per Velykas dirbs įprastu grafiku

  • LIDL

Pirmą Velykų dieną (balandžio 1) NEDIRBS

  • MAXIMA

Per Velykas dirbs TRUMPIAU: pirmą dieną - iki 19 val., antrą – iki 20 val. Pirmą Velykų dieną parduotuvės, įsikūrusios arčiau miestų ar kaimelių centrų, taip pat bažnyčių, darbą pradės 9 val., kitos parduotuvės – 10 val. Antrąją Velykų dieną „Maxima“ parduotuvės klientų lauks nuo 10 val.

  • NORFA

Kovo 31 d., Velykų išvakarėse, dirbs 2 VAL. TRUMPIAU. Pirmą Velykų dieną NEDIRBS. Nuo balandžio 8 d. darbo valandas sekmadieniais trumpins visos šio prekybos tinklo parduotuvės

  • RIMI

Per Velykas dirbs įprastu grafiku


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė