3 c Alytus
Antradienis, Vasario 18d.
DzūkijaAlytus
2018 Kovo 29d.
0

Piketuotojai Alytaus miesto mero prašė nefinansuoti gyvūnėlių žudymo verslo (VIDEO. NUOTRAUKOS)

title

Prieš dvejus metus Alytausgidas.lt rengė TV reportažą apie beglobius gyvūnus. Apie dešimt šuniukų buvo  įsikūrę  Klevų gatvėje, buvusių garažų vietoje Pirmame Alytuje, tuomet jų gaudyti niekas nesiėmė, nes buvo pasibaigusi Alytaus miesto savivaldybės ir gyvūnų prieglauda vadinamo „Nuaro” sutartis.

Tąkart būrys šunelių aplodavo praeivius, o maisto jiems atnešdavo ir aplinkinių namų gyventojai, garažų, kavinės savininkai, nors ir ne visi buvo patenkinti valkataujančių šunų kaimynyste. https://youtu.be/INmB-H0NoG4 Sutartis tarp „Nuaro” ir Alytaus  miesto savivaldybės buvo pasirašyta, tačiau praėjus dvejiems metams aktyvistai pradėjo kelti klausimą, kodėl dalis į gyvūnų globos įstaigą patekusių gyvūnų užmigdoma, o už  šią paslaugą dar ir sumokama vietoj to, kad, pavyzdžiui, gyvūnėliai būtų kastruojami. Teigiama, kad eutanazija – pasaulyje jau atgyvenusi praktika, todėl gyvūnėlių mylėtojai ir Alytuje reikalauja rinktis ne naikinimo, o kastracijos kelią, o dėl to ketvirtadienį surengė protesto akciją šalia Alytaus miesto savivaldybės. Nors miesto meras Vytautas Grigaravičius rengėsi tarybos posėdžiui, tačiau rado laiko pasikalbėti su protestuotojais. Meras ragino pateikti savo viziją, esą galima gauti lėšų projektinei veiklai, tačiau yra tvarka, kurios reiktų laikytis visiems. Gyvūnų prieglaudos „Nuaras” vadovė Jurgita Gustaitienė sako, kad mielai sterilizuotų gyvūnus, tačiau savivaldybė šios paslaugos neužsako. Eutanazija atliekama maždaug dešimtadaliui keturkojų. Į šį skaičių patenka ir avarijų metu suluošinti gyvūnai. Į „Nuarą” Alytuje vien per praėjusius metus pateko 376 gyvūnai, 248 buvo padovanoti, 28 - grąžinti savininkams, 41-am atlikta beskausmė eutanazija.

GYVŪNŲ GLOBĖJŲ PETICIJA

Alytaus m. savivaldybės merui Alytaus m. tarybos pirmininkui ir parybos nariams Alytaus m. savivaldybės administracijos direktoriui Per visą atkurtos Lietuvos laikotarpį nuo 1991 m. daugelyje Lietuvos meistų, tame skaičiuje ir Alytuje vyksta jokioje civilizuotoje tautoje protu nesuvokiamas bešeimininkių šunų ir kačių žudymas kaip pagrindinė šių augintinių populiacijos mažinimo priemonė. Kasmet Lietuvoje gyvūnų gaudymo ir karantinavimo įstaigose kaip „Kometa”, „Mindraja”, „Nuaras”  ir kt. nužudoma dešimtys tūkstančių nieko nekaltų gyvūnų. Jų lavonai kasmet tonomis vežami į Rietavo gyvūnų utilizavimo įmonę. Visos gyvūnų karantinavimo įstaigos, o taip pat ir UAB „Nuaras”, su kuriuo  savivaldybė pasirašė sutartį dėl gyvūnų,  po devyniais užraktais laiko paslaptyje savo veiklą. Visuomenė negali laisvai, darbo metu ir savaitgalį patekti į šias įstaigas ir savo akimis pamatyti bei užfiksuoti, kaip yra globojami gyvūnai už jos sumokėtus pinigus. Žmonių paimti gyvūnai iš šių įstaigų, o taip pat ir  iš „Nuaro” jau būna neišgydyti, apkrėsti virusais ir miršta netrukus nuo ligų. Pasiimant kalytę, nedavė visiškai jokio dokumento apie dovanojimą, skiepų paso, nečipuota. Vadinasi, registracija visiškai nepatikima, niekieno nekontroliuojama. Kontroliuojančios įstaigos – savivaldybė ir VMVT - visada parašo, kad pažeidimų „Nuare” patikrinimų metu nenustatyta. Tai kartojasi jau daug metų! Kas tai, ar ne galimai korupcija valstybinėse įstaigose, kurios išlaikomos už mūsų pinigus? Kaip tai paaiškinti, kad pažeidimų nėra, kai apie tai nuolat rašo žiniasklaida ir liudininkų pasisakymai sklinda „feisbuke“? Šiandien išeiname su protesto akcija Klaipėdoje ir Alytuje, kur žudomi bešeimininkiai gyvūnai, į gatves sakydami ir klausdami:

  • „Stop, gyvūnų žudymui Lietuvoje!”, „Nėra Lietuvoje įstatymo žudyti sveikus gyvūnus!“

Kokiu konkrečiai įstatymu rėmėsi  Alytaus savivaldybė, pasirašydama su pelno siekiančiu UAB  „Nuaras” sutartį nužudyti sveikus bešeimininkus gyvūnus? Reikalaujame tučtuojau nutraukti sveikų gyvūnų žudymą „Nuare“ ir sutartį su „Nuaru”. Gyvūnais turi rūpintis ne UAB-ai, siekiantys pelno, o visuomeninės gyvūnų globos organizacijos, kurios  nežudo sveikų gyvūnų, bet  rūpinasi išsaugoti gyvybę! 2) Kodėl Alytaus m. savivaldybė nevykdo masinės šunų ir kačių kastracijos/ sterilizavimo programos? 2016 m. LR Seimas priėmė įstatymą mažinti šunų ir kačių populiaciją masiškai sterilizuojant, kastruojant. Kodėl  savivaldybė moka mokesčių mokėtojų pinigus už gyvūnų žudymą, o ne už masinį jų kastravimą?  Juk už tuos  tūkstančius eurų, kurie buvo 2017 m. išmokėti pelno siekiančiai bendrovei UAB „Nuaras“, buvo galima išsterilizuoti/ kastruoti labai daug Alytaus bešeimininkių gyvūnų ir taip iki minimumo sumažinti jų populiaciją. Kada bus Alytuje vykdoma masinė gyvūnų kačių ir šunų sterilizacijos  programa? Senjorai ir kiti nepasiturintys žmonės turėtų gauti dideles lengvatas sterilizuojant savo augintinius. 3) Kodėl Alytuje  iki šiol nėra  gyvūnų globos ir priežiūros komisijos ar tarybos, kaip tai jau seniai yra Vilniuje ir Kaune? Kada tai bus organizuota Alytaus mieste? 4) Kodėl  taip sunku patekti darbo valandomis į „Nuarą” kad savo akimis įsitikinti, kokiomis sąlygomis ten laikomi gyvūnai? Kodėl “ Nuaras” taip vengia viešumo, slepia savo veiklą su video kameromis, užrakintais vartais, tarsi būtų karinė bazė. 5) Prašome pranešti, kurie miesto tarybos nariai ir kada lankėsi „Nuare. Kokią situaciją su gyvūnais jie ten nustatė. 6) Kodėl savivaldybės darbuotoja, kuri privalo kontroliuoti ir tikrinti „Nuaro” veiklą yra akla ir kurčia gyvūnų kančioms?  Ar verta leisti pinigus dėl šio etato išlaikymo? UAB „Nuaras” yra remiamas iš mūsų visų pinigų ir mes turime teisę žinoti apie gyvūnų laikymo sąlygas, apie kurias jau seniai visoje Lietuvoje sklinda įvairiausios kalbos. Kodėl tokių liudijimų apie žiaurų elgesį su gyvūnais neteko girdėti iš kitų gyvūnų globos namų, kurie  išsilaiko tik iš suaukotų lėšų. 7) Kodėl nėra viešai svetainėje patalpinta savivaldybės  sutartis su „Nuaru”, „Nuaro“ veiklos ataskaita? Ataskaitos nėra nei VMVT , nei „Nuaro” internetinėse svetainėse. 8) Kur savivaldybės veiklos programa dėl gyvūnų gerovės, dėl alytiškių atsakingo požiūro į savo augintinius ugdymo ir švietimo? Sieksime, kad protestai dėl gyvūnų bus tęsiami, kol išliks minėtos problemos. Beglobių gyvūnų gynimo iniciatyvinės grupės vardu, - Loreta Bernotaitė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Susiję straipsniai

Šią savaitę Dzūkijoje