3 c Alytus
Antradienis, Vasario 18d.
DzūkijaAlytus112
2018 Kovo 28d.
0

Alytuje - piketas prie miesto savivaldybės

title

Prie Alytaus miestų savivaldybės ketvirtadienio rytą kviečiami gyvūnų mylėtojai į protesto piketą tema „Lietuvos atkūrimo 100-metis - be gyvūnų Aušvico!”.

Pasak piketo, kuris paskutinį kovo ketvirtadienį rengiamas ne tik Dzūkijos sostinėje, tačiau ir uostamiestyje, organizatorių, per visą atkurtos Lietuvos laikotarpį nuo 1991 m. Lietuvoje vyksta jokioje civilizuotoje tautoje protu nesuvokiamas bešeimininkių šunų ir kačių žudymas kaip pagrindinė šių augintinių populiacijos mažinimo priemonė. Kasmet Lietuvoje gyvūnų gaudymo ir karantinavimo įstaigose, tokiose, kaip „Kometa”, „Mindraja”, „Nuaras” ir kitur nužudoma dešimtys tūkstančių nekaltų gyvūnų. Jų lavonai kasmet tonomis vežami į Rietavo gyvūnų utilizavimo įmonę. Vien Klaipėdos savivaldybė 2017 m.  už kačių ir šunų gaudymą ir eutanaziją ir t.t.  sumokėjo UAB „Nuaras apie 34 tūkst. Eur. Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) viršininkas spaudoje pateikia skaičius, kad 2017 m. į UAB „Nuaras” įstaigą Kalnuvėnų kaime pateko 1 tūkst. 604 bešeimininkiai gyvūnai šunys, katės. 153 katės buvo sterilizuotos, liko gyvų metų pabaigoje apie 200 šunų ir kačių ( iš jų 150 šunų ir 50 kačių). Taigi, kur dingo likusieji  1 tūkst. 251 gyvūnai???

Alytuje - absoliučiai jokių duomenų…

Labai  patogu viską nutylėti visuomenei, kad aktyvūs gyvūnų mylėtojai nepatikrintų vietoje sterilizuotas ir paleistas kates. Tada išaiškėtų, kad tos katės ir nebuvo  sterilizuotos ir paleistos į savo kiemus. Informacijos apie benamių gyvūnų likimą nerandame Klaipėdos,  Alytaus miesto savivaldybių,  „Nuaro”, VMVT svetainėse. To nepasakysi apie Vilniaus „Grindą”, kuri skelbia visuomenei ataskaitą apie sugautus gyvūnus savo svetainėje. Visos gyvūnų karantinavimo įstaigos po devyniais užraktais laiko paslaptyje savo veiklą. Visuomenė negali laisvai, darbo metu ir savaitgalį patekti į šias įstaigas ir savo akimis pamatyti bei užfiksuoti, kaip yra globojami gyvūnai už jos sumokėtus pinigus. Paimti gyvūnai iš šių įstaigų katrais būna sergantys, apkrėsti virusais. Daugelis žmonių patekę į šias įstaigas, išeina iš jų sukrėsti vaizdo, kokiomis sąlygomis šaltyje, amoniako smarvėje, badu ir troškuliu marinami gyvūnai, sugrūsti ankštuose narvuose, kur šunys pjauna vieni kitus. Ir visa tai slepia savivaldybės, VMVT, kurios  turi kontroliuoti tas įstaigas. Visos minėtos įstaigos į gyventojų skundus neatsako arba parašo, kad pažeidimų „Nuare” patikrinimų metu nenustatyta. Tai kartojasi jau porą dešimtmečių! Kas tai? Ar ne galimai korupcija valstybinėse įstaigose, kurios išlaikomos už mūsų pinigus? Kaip tai paaiškinti, kad pažeidimų nėra, kai apie tai nuolat rašo žiniasklaida ir sklinda pasisakymai liudininkų facebook’e?

Išeiname su protesto akcija Klaipėdoje ir Alytuje, kur žudomi bešeimininkiai gyvūnai, į gatves sakydami „Stop, gyvūnų žudymui Lietuvoje!”, „Nėra Lietuvoje įstatymo žudyti sveikus gyvūnus!”, „Kodėl Lietuvoje savivaldybės nevykdo masinės šunų ir kačių kastracijos/ sterilizavimo programos?”, „Kodėl Klaipėdoje, Alytuje ir kituose miestuose iki šiol nėra įkurtų savivaldybėse gyvūnų globos ir priežiūros komisijų?“, „Gyvūnai mūsų broliai – nebūkime brolžudžiai!”.

2016 m. LR Seimas priėmė įstatymą mažinti šunų ir kačių populiaciją masiškai sterilizuojant, kastruojant. Kodėl vyriausybė, miestų , rajonų savivaldybės moka mokesčių mokėtojų pinigus už gyvūnų žudymą, o ne už masinį jų kastravimą?  Juk už tuos šimtus tūkstančius eurų, kurie sumokami visoms pelno siekiančioms gaudymo ir karantinavimo tarnyboms, galima išsterilizuoti kasmet tūkstančius šunų ir kačių ir taip stipriai per 5 metus sumažinti jų populiaciją. Kur gyventojų atsakomybės ugdymas dėl savo augintinių gerovės? Kodėl savivaldybės gyvūnų globą patiki pelno siekiantiems uab-ams, o ne visuomeninėms gyvūnų globos organizacijoms? Manome, kad protestai dėl gyvūnų bus  tęstini ir kituose Lietuvos miestuose, kol išliks minėtos problemos.

Beglobių gyvūnų gynimo iniciatyvinės grupės vardu -

Loreta Bernotaitė, Laima Laurinavičienė Rita Simanauskienė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje