20 c Alytus
Pirmadienis, Rugpjūčio 10d.
AlytusAktualijos
2018 Kovo 14d.
0

Atsisakyti kiaulininkystės siūloma Alytaus, Krokialaukio, Miroslavo ir Simno seniūnijų gyventojams

title

Atsižvelgusi į afrikinio kiaulių maro (AKM) situaciją ir ligos plitimą laukinėje faunoje bei įvertinus riziką, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išplėtė AKM buferinę zoną.  Tai padaryta siekiant apsaugoti kiaulių laikytojus nuo galimų nuostolių, kuriuos jie patirtų nustačius ligą ūkiuose.

Buferinė zona – tai apsauginė teritorija, kurioje taikomi griežčiausi biologinio saugumo reikalavimai kiaulių laikymo vietose ir vykdoma sustiprinta šių ūkių kontrolė. Į buferinės zonos teritoriją papuolantys kiaulių laikytojai, paskerdę laikomas kiaules iki nurodyto termino, galės pretenduoti į valstybės išmokas už ankstyvą kiaulių paskerdimą, tačiau, pasinaudoję valstybės parama, privalės įsipareigoti dar metus laiko nelaikyti kiaulių. Privalomas VMVT nurodymas iki 2018 m. gegužės 1 d. paskersti kiaules bus taikomas tik tiems, kurie neįgyvendina ar mano, kad nesugebės įgyvendinti reikalavimų ir nori atsisakyti kiaulininkystės veiklos. Kiaules savo reikmėms galima skersti laikymo vietose ar su teritorinės VMVT leidimu išvežti į patvirtintas skerdyklas. Jei kiaulės netinkamos skersti dėl amžiaus, galima jas nugaišinti ir gaišenas perduoti šalutinių gyvūninių produktų tvarkytojams. Iš Lietuvos AKM nesitraukia, kiekvieną savaitę registruojami vis nauji ligos atvejai šernų populiacijoje, šiais metais AKM nustatyti jau 472 vietose.

Anksčiau į AKM buferinę zoną buvo patekę kai kurios Alytaus rajono seniūnijos, papildomai į sąrašą įtrauktos naujos vietovės:

Alytaus seniūnija,

Krokialaukio seniūnija,

Miroslavo seniūnija,

Simno seniūnija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Koncertas „Volare! Gražiausios visų laikų dainos“
  • Žolinė Pivašiūnuose