19 c Alytus
Trečiadienis, Rugpjūčio 12d.
DzūkijaAlytus
2018 Vasario 6d.
0

Dangerūta Jakniūnienė: „...O ko nepasiekė Vidzgirio pagrindinė mokykla?“

title

Į sausakimšą Alytaus Vidzgirio pagrindinės (bususios 8-osios) mokyklos salę rinkosi mokytojai, mokinių tėvai, aptarnaujantis personalas, buvę mokyklos mokiniai, savivaldybės valdančiosios ir opozicinės partijų  atstovai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai.

Mokyklos bendruomenės nariai jiems pateikė daug klausimų:
  • Kodėl uždarymui pasirinkta graži, renovuota, gerai dirbanti mokykla, neturinti jokių finansinių įsiskolinimų?
  • Kas bus įkurta šios mokyklos patalpose?
  • Ar numatyta, kur mokysis šios mokyklos mokiniai?
  • Kas bus pasiūlyta mokytojams ir kitiems mokyklos darbuotojams? ir t.t.
Deja, susirinkime iš miesto vadovų lųpų nuolat skambėjo tik vienas atsakymas – likviduoti (ką ir besakyti, tiesiog naujažodis), nes mieste mažėja mokinių skaičius.  Buvo akivaizdu, kad bendruomenės klausimai valdančiosios daugumos narius išmušdavo iš vėžių, bet savo pozicijos jie laikėsi atkakliai. Savivaldybės tarybos narys Sigitas Leonavičius visai bendruomenei  išaiškino universitetų uždarymo ir sujungimo mechanizmus. Mokyklos likvidavimo projekto  autoriai ir dabar neatkreipė  dėmesio į vieną svarbų argumentą - tie universitetai nepasiekė reikiamo mokymo(-si) lygio!

O ko nepasiekė Vidzgirio pagrindinė mokykla?

Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatų analizė ir jų tikslinis apibendrinimas rodo aukštus Vidzgirio pagrindinės mokyklos mokinių rezultatus įvairiose mokymo(-si) srityse ir jie yra aukštesni ne tik už kitų Alytaus miesto mokyklų mokinių rezultatus, bet ir lyginant su Lietuvos didmiesčių mokyklomis.  O šiaip jau,  dėl bendro išprusimo,  norime  priminti, kad švietimas - ne medvilnės kombinatas, kur galutinis rezultatas matuojamas metrais! Į susitikimą su mokyklos bendruomene valdžios atstovai ir šio projekto autoriai atėjo nepasirengšę diskutuoti, svarstyti, ieškoti geriausio pertvarkos varianto, tačiau jau nusprendę – likviduoti, į tai susirinkusieji ne kartą reagavo nuoširdžiai – salė tardavo „gėda“. Gyvename lyg ir demokratinėje valstybėje? Teisybės dėlei,  reikėtų paminėti, kad  į susitikimą atvykusių svečių nuomonės skyrėsi. Valdantiesiems   prieštaravę   Lietuvos Respublikos Seimo nariai Julius Sabatauskas ir Robertas Šarknickas pateikė savo  siūlymus, kaip būtų galima  vykdyti   švietimo reformą mieste. Socialdemokratų  partijos atstovai, miesto tarybos nariai Nerijus Cesiulis ir Jurgis Krasnickas  palaikė mokyklos bendruomenės poziciją ir patys  iškėlė  daugybę abejonių pateikto projekto teisingumu.  Dėkojame jiems už išsakytus racionalius  pasiūlymus ir tikimės palaikymo ateityje. O jo labai reikės, nes į klausimą, kada bus tariamasi dėl pradinių klasių mokinių perkėlimo iš darželių į mokyklas, reformos projekto autoriai taip ir neatsakė. Matyt, jie apie tai net negalvoja. O juk kitų miestų mokiniai jau seniai mokosi tik  mokyklose! Ar ir kitai kuriai  švietimo bendruomenei „gudrus“ sumanymas nukris lyg žaibas iš giedro dangaus? Sužinojome tik tiek, kad detalaus projekto, kas vyks toliau, uždarius šią mokyklą, nėra. Kol kas nėra ir atsakymų į jau užduotus klausimus. Vienas iš atvykusiųjų savivaldybės atstovų, šį susitikimą pavadinęs rinkiminiu šou,  taip ir  nesuprato, kodėl  bendruomenė priešinasi  mokyklos uždarymui. Nesuprato ir kiti valdančiosios partijos atstovai... Mes dar kartą pademonstravome savo bendruomenės susitelkimą. Dėkojame visiems tėveliams, savo mokiniams, esamiems ir buvusiems,  Alytaus gyventojams,  aktyviai palaikiusiems mūsų troškimą dirbti ir kurti    Lietuvos ateitį. Vidzgirio pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu, - lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Dangerūta Jakniūnienė

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose