18 c Alytus
Antradienis, Rugpjūčio 11d.
DzūkijaAlytus
2018 Vasario 1d.
0

Pelkių dieną – žygis į Alytų pelkėmis

title

Asociacija „Olita-Orany“ kviečia paminėti vasario 3-iąją, pasaulinę Pelkių dieną, ir ta proga drauge pasivaikščioti. Kaip ir dera tokia proga, bus maklinėjama pelkingame Kalesninkų miške.

Rimtesnės pelkės nebus šturmuojamos dėl atlydžio, tačiau kelio pakaks - apie 22 km, iš jų apie 15 km – mišku. Orų prognozė savaitgaliui rodo švelniai neigiamą temperatūrą. Be pelkių teks aplankyti tris arba keturias partizaninio karo su sovietais kovų ir partizanų žūties vietas, o jeigu per anksti nesutems, Moterties upelio raguva - tunelį. Žygio sudėtingumas – 5 balai iš 10. Purvynės, šlapynės, kemsynai, pelkės, krūmynai, brūzgynai, raižyta vietovė, galima slidi vieškelių danga ar klampus sniegas. Būtina turistinė apranga, tvirti nešlampantys žygio arba guminiai batai. Žygis – ne radialinis – į starto vietą bus grįžtama. Į starto vietą reikėtų atvykti individualiai savo arba viešuoju transportu. Autobusas iš Alytaus autobusų stoties išvyksta 10.50 val.  (rekomenduojame pirkti bilietus internetu, autobuso dydis priklausys nuo iš anksto parduotų bilietų skaičiaus) arba nuosavu transportu.

Pėsčiųjų žygis į Alytų per Kalesninkų miško pelkes prasidės vasario 3 d., šeštadienį, 11.14 val. -  autobusų stotelėje Lelionių kaime. Atsineštinių pietų pertrauka – prie laužo. Pabaiga – apie 18 val. Alytaus centre.

Daugiau informacijos – ČIA


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Koncertas „Volare! Gražiausios visų laikų dainos“
  • Žolinė Pivašiūnuose