18 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 17d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 25d.
0

Parodoje „Adventur“ pristatys ir karštas Alytaus krašto turizmo naujienas (NUOTRAUKOS)

title

Alytaus turizmo informacijos centras (TIC) dalyvauja tarptautinėje „Adventur 2018“ turizmo parodoje. Ji rengiama Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre.

Alytaus TIC parodoje pristato Alytaus miesto ir rajono turizmo naujoves, atkurtos Lietuvos 100-mečio maršrutus mūsų krašte. Lankytojai galės sužinoti, ką galima pamatyti, paragauti, kur pramogauti, poilsiauti ir kaip smagiai bei turiningai praleisti laiką Alytaus krašte. [caption id="attachment_81361" align="alignnone" width="4032"] Parodoje lankytojus sutinka muziejininkas ir Giedrius Bernatavičius[/caption]

Kartu su turizmo informacijos centru krašto stende  - ir Alytaus kraštotyros muziejus, Pivašiūnų amatų centras, „Tarzanijos“ nuotykių parkas, Dzūkijos dvaro kaimo turizmo sodyba, „Alita“, kaimo turizmo sodyba „Avilys“, ekskursijas organizuojanti, keliones kurianti ir maršrutus planuojanti įmonė „How2travel“.

Alytaus miestą ir rajoną pamėgę dviračių entuziastai – juos vilioja maršrutai, vingiuojantys vienais gražiausių Lietuvoje gamtovaizdžių. Ekstremalių pramogų mėgėjai jau gali pramogauti ne tik „Tarzanijoje“ ar Jaunimo parke įrengtame riedlenčių parke, taip pat Dailidės ežero rekreacinėje zonoje veikiančiame vandenlenčių parke „Vivi wake“, tačiau ir išmėginti „Ekstremalią zoną“ - Alytaus rajono Butkūnų kaime siūlomas pramogas: dažasvydį, šratasvydį, zorbingą, zorbolą, pirties nuomą. [caption id="attachment_81362" align="alignnone" width="4032"] Su lankytojais bendrauja istorikė, gidė Birutė Malaškevičiūtė[/caption] Net ir išrankiausi gurmanai galės išmokti gaminti dzūkiškus patiekalus ir mėgautis jais edukacinių programų metu, kurias rengia Alytaus kraštotyros muziejus, Dzūkijos dvaras, „Dzūkų alaus restoranas“, Pivašiūnų amatų centras ir Alytaus rajono vietos bendruomenės.

Viena karščiausių turizmo ir pramogų naujienų Alytaus krašte bus 2018 metų vasara, kai į profesionalų batutų parką pakvies Daugų sala.

[caption id="attachment_81270" align="alignnone" width="1920"] Tokios ir dar daugiau pramogų ant batutų 2018-ųjų vasarą laukia Daugų saloje. Nuotrauka iš paukščio skrydžio[/caption] 2018 m. Alytaus krašte piligrimai bus kviečiami ne tik į Pivašiūnus, kurie garsėja Žolinės atlaidais, tačiau ir išbandyti Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje atkarpą Alytaus mieste ir rajone. Piligrimams yra paženklinta kelionės maršrutas, lankytinos, poilsio ir nakvynės vietos. Pagrindinis maršruto objektas – Punios Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia.

Alytaus kraštotyros muziejus parodos lankytojams pasakoja apie muziejaus ekspozicijas, edukacijas, pristato du naujus užsiėmimus švenčiančiai Lietuvai ir kartu kvies prisiminti, kodėl turime švęsti – „Jauni ir (ne) okupuoti bei pabėgimas iš miesto“, kurie dera prie šių metų parodos temos.

„Tarzanijos“ ir Dzūkijos dvaro atstovai Alytaus krašto stende rengs įvairias loterijas, kurių metu galima laimėti pramogas „Tarzanijos“ nuotykių parke ir apsilankymą Dzūkijos dvaro restorane. „Avilys“ net tik svetingai prima svečius savo kaimo turizmo sodyboje, tačiau mielai laukia ir tų, kurie nori susipažinti su bitininkystės tradicijomis Lietuvoje. Edukacinių užsiėmimų metu kopinėjamas medus, liejamos žvakės, ragaujamas medaus pyragas, supažindinama su bitininkystės papročiais ir įrankiais, bičių produktais. [caption id="attachment_81278" align="alignnone" width="1430"] Parodoje edukacines programas pristatys Alytaus kraštotyros muziejus, Dzūkijos dvaras, „Dzūkų alaus restoranas“, Pivašiūnų amatų centras ir Alytaus rajono vietos bendruomenės. Alytausgidas.lt nuotr.[/caption]

Pivašiūnų amatų centras kvies aplankyti Pivašiūnus, o norintiems pajusti dzūkišką skonį  kviečia į edukacines programas, kurių metu išmoks gaminti bulvines dzūkiškas bandas, grikines „babkas“ ir pyragus.

Ekskursijas organizuojanti, keliones kurianti ir maršrutus planuojanti įmonė „How2travel“ pristatys jau parengtus ekskursijų maršrutus kelionėms po Alytaus kraštą ir Lietuvą, dalinsis savo patirtimi planuojant individualius kelionių maršrutus. [caption id="attachment_81365" align="alignnone" width="3021"] Turizmo vadybininkė Diana Lipilina[/caption] „Adventur“ - vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje ir didžiausia Baltijos valstybėse, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą. Joje dalyvauja 350 dalyvių iš 30 pasaulio šalių. Parodos akcentas švenčianti Lietuva, kuri kviečia keliauti kitaip.

Paroda sausio 26–28 dienomis - „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilniuje, Alytaus krašto stendo numeris - 3.26.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt