21 c Alytus
Antradienis, Liepos 23d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 24d.
0

Dalininkų sąrašus turės pateikti per 300 Alytaus apskrityje veikiančių viešųjų įstaigų

title

160-čiai viešųjų įstaigų Alytaus miesto savivaldybėje ir 45-ioms Alytaus rajone teks pateikti dalininkų duomenis į Juridinių asmenų dalyvių informacinę sistemą (JADIS).

Pareiga į JADIS teikti viešųjų įstaigų dalininkų duomenis atsirado 2017 m. įsigaliojus Viešųjų įstaigų įstatymo pakeitimams. Iki tol pareigą teikti duomenis apie akcininkus ir narius turėjo tik uždarosios akcinės bendrovės ir mažosios bendrijos. Pagal naująją tvarką į JADIS turi būti teikiami kiekvieno viešosios įstaigos dalininko (ir fizinio, ir juridinio asmens) duomenys, jo teisių įgijimo data, dalininko įnašo vertė, dalininko teisių perleidimo data ir kt.

Registrų centras viešosioms įstaigoms siunčia priminimus. Iš viso iki 2018 m. vasario pabaigos pranešimus dėl dalininkų įvardijimo gaus  321 viešoji įstaiga Alytaus apskrityje.

Duomenis apie dalininkus į JADIS turės teikti ir naujai registruojamos viešosios įstaigos, ir įsteigtos anksčiau. Įregistravus naują viešąją įstaigą, duomenys apie jos dalininkus turi būti pateikiami JADIS ne vėliau kaip per 5 dienas nuo momento, kai steigėjas perdavė viešajai įstaigai įnašą ir tapo dalininku. Tikimasi, kad naujoji tvarka padės užtikrinti skaidresnę viešųjų įstaigų veiklą ir efektyvesnį viešąjį administravimą.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Vasaros fontanas
  • Oninės Punioje