5 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 23d.
0

Alytaus DFK „Dainavą“ treniruos alytiškis Donatas Vencevičius

title

Buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas Donatas Vencevičius po 30 metų pertraukos grįžta į gimtąjį Alytų ir treniruos DFK „Dainavą“. LFF I lygoje rungtyniaujanti komanda su 44-erių metų treneriu pasirašė sutartį.

„Alytus visada garsėjo futbolo tradicijomis, čia užaugo gausus būrys Lietuvos rinktinės futbolininkų, turime vieną geriausių stadionų Lietuvoje, trūksta tik klubo A lygoje. Būtent tokie tikslai sugrąžino mane į gimtinę. Jaučiu pareigą prisidėti prie „Dainavos“ vystymosi ir kartu su klubo vadovybe sieksime suburti konkurencingą komandą. Mūsų tikslas ir manau, kad visų alytiškių noras – per keletą sezonų patekti ir įsitvirtinti A lygoje“, - tvirtina D. Vencevičius.

4 vietą Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje praėjusiame sezone užėmusi DFK „Dainava“ treniruočių stovyklą ketina pradėti vasario 1 dieną.

„Aišku, norėtume, kad „Dainavoje“ žaistų visi geriausi Alytaus futbolininkai, tačiau to pasiekti neįmanoma, nes geriausi alytiškiai žaidžia JAV, Turkijoje, Škotijoje, Izraelyje. Stengsimės remtis vietiniais žaidėjais, tačiau ieškom pastiprino ir kituose šalies miestuose bei užsienyje. Tikimės ir geranoriško savivaldybės vadovų požiūrio, nes šiuolaikiniame futbole daug lemia ir finansinės klubo galimybės. Tikiu, kad miesto vadovų ir visų alytiškių noras matyti DFK „Dainavą“, rungtyniaujančią su stipriausiomis Lietuvos komandomis, išsipildys“, - tikisi D. Vencevičius. „Ar perėjimas į pirmą lygą yra žingsnis atgal? Tikrai ne, nes laukia daug didesni iššūkiai ir dideli futbolą gerai išmanančių alytiškių lūkesčiai. Aukščiausios lygos komandos turi didesnius biudžetus, gali greičiau sukomplektuoti komandas. Nėra lengva per trumpą laiką suburti gerą komandą, nes pirmoje lygoje dauguma žaidėjų nėra profesionalai, dažnai keičiasi komandos sudėtis, sezono pradžioje sublizgėjusius futbolininkus gali persivilioti A lygos klubai. Todėl daug dėmesio skirsim ir darbui su jaunimu. Kalbamės su vaikų ir jaunimo treneriais ir ketiname Alytuje įdiegti treniravimo metodiką, kurią naudoja stipriausių Lenkijos klubų vaikų ir jaunimo akademijos“, - teigia naujasis DFK „Dainava“ treneris. [caption id="attachment_81068" align="alignnone" width="1406"] Naujasis DFK „Dainava“ vyriausiasis treneris D. Vencevičius su klubo vadovu ir valdybos nariu Gintautu Andriuškevičiumi. Pastarasis, prieš padėdamas parašą ant naujojo stratego sutarties, su valdyba svarstė ir kandidatus iš Lietuvos bei užsienio, o tarp jų - iš Ispanijos ir San Marino[/caption] Alytuje gimęs ir futbolą žaisti pas trenerį Petrą Simanavičių pradėjęs, po to pas trenerį Antaną Makštutį pažintį su futbolu tęsęs D. Vencevičius dar būdamas 14-os metų išvyko į Vilnių, į tuometę sporto mokyklą-internatą, o per savo karjerą Alytaus reprezentacinėje komandoje nėra žaidęs. Saugo pozicijoje rungtyniavęs alytiškis profesionalo karjerą pradėjo Vilniaus „Žalgiryje“, su kuriuo 1992 m. tapo Lietuvos čempionu ir net keturis kartus laimėjo Lietuvos taurę. Medalių kolekciją jis pildė ir užsienio klubuose. 1998 m. su Varšuvos „Polonia“ tapo Lenkijos vicečempionu, o su FC „Copenhagen“ komanda 2001 m. triumfavo Danijos čempionate. D. Vencevičius taip pat žaidė Norvegijos „IK Start“, Švedijos „GIF Sundsvall“ ir Maltos „Marsaxlokk“ klubuose, o futbolininko karjerą 2006 m. baigė Vilniaus „Vėtroje“.

Būdamas žalgiriečiu Donatas tapo Lietuvos čempionu (1992 m.) ir 4 kartus laimėjo LFF taurę. Auksiniai alytiškiui buvo ir 2001-ieji, kai su FC „Copenhagen“ laimėjo Danijos čempionatą, o sidabrą pelnė su „Polonia“ (1998 m.).

Trenerio karjerą D. Vencevičius 2007 m. pradėjo „Vėtroje“, kur tapo Aleksandro Tarchanovo asistentu, sezono viduryje perėmė vyriausiojo trenerio pareigas ir „Vėtrą“ išvedė iki tuometinio UEFA turnyro trečiojo etapo, kur „Vėtra“ susitiko su Anglijos „Blackburn Rovers“. Tris sezonus Donatas praleido Marijampolės „Sūduvoje“, pastaroji 2010 m. iškovojo A lygos sidabro medalius. 2011-2016 m. alytiškis dirbo Suvalkų (Lenkija) „Wigry“ klube, į Lietuvą grįžo 2017 m. ir treniravo „Jonavos“ komandą. D. Vencevičius turi patirties ir Lietuvos rinktinės trenerių štabe, kur dirbo portugalo Jose Couceiro bei Raimondo Žutauto asistentu. Per futbolininko karjerą D. Vencevičius Lietuvos rinktinėje sužaidė 33 rungtynes ir įmušė 2 įvarčius.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt