22 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 18d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 21d.
0

Žiemos pramogos Alytuje – be profesionalių trasų, bet veikti yra ką (VIDEO)

title

Žiemos pramogos Alytuje – be profesionalių trasų, bet veikti yra ką (VIDEO)  

Sausio 21-oji – pasaulinė niego diena. 10 metų – tiek laiko alytiškius skiria nuo 2008-aisiais atidarytos slidinėjimo trasos.

Pasibaigus Europos sąjungos finansavimo laikotarpiuitrasa išparduota po gabaliuką, o po paskutiniosios žiemos 2015-aisiais čia, Putinų g. 74E, jeigukas nors ir liko, tai apie 30 metrų aukščio 190 m ilgio pagrindinė ir trumpesnioji 135 m.

Tai buvo antrasis mėginimas Dzūkijos sostinėje turėti profesionalias žiemos sporto pramogas. Slidžių tramplinas Alytuje, prie sanatorijos miškelio, buvo įrengtas 1964-1965 metais ir buvo vienas iš trijų Lietuvoje geriausių.

Pasak šuolių su slidėmis nuo tramplino Lietuvos bronzos medalininko Henriko Kabeikio Alytuje tramplinas buvo 20 m aukščio ir niekuo nenusileido įrenginiams, esantiems Ignalinoje ir Vilniuje. H. Kabeikis demonstravo tokią gerą formą, kad dėl to buvo … uždarytas tramplinas Kaune. Jame Henrikas peršoko visa distanciją, patyrė traumą, dėl to trasa Kaune buvo pripažinta nesaugia ir nugriauta. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=X2kJa87cq1E&feature=youtu.be[/embed]

Slidės lieka alytiškių žiemos pramoga. Jomis važinėtis nuo kalnų – vis mažiau vietų dėl besiplečiančių miesto ribų, privatizuojamų, aptveriamų namų valdų prie kalnelių, tačiau kalniukai – didelėje paklausoje.

Žiemos pramogų „centrai“ vos tik pasnigus atsidaro prie Putinuose ir Vidzgiryje, prie Panemunės ir „Volungės“ mokyklų, taip pat kitose miesto vietose – I Alytuje, Vidzgirio miške ar pan.

Slidės, o daugiausia rogutės ir pašikniukai – populiariausios, o pačiūžos raižo ledą Alytaus Dailidėse, Gulbynėje ir kituose vandens telkiniuose. Juose, ant sutvirtėjusio ledo, kasmet vietos suranda ir ledo ritulio mėgėjai.

Tarp 7-ojo ir 8-ojo praėjusio amžiaus dešimtmečio Alytus turėjo ir ledo ritulio komandą, kurios garbę žiemą gindavo ir „Dainavos“ futbolininkai. Pastaraisiais metais ledo ritulininkai mieste aktyvūs ir kasmet varžosi dėl Alytausgidas.lt naujienų portalo taurės. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=V81YkJ9do1M[/embed]

Sniego diena sausio 21-ąją minima ir Mizarų kaime prie Druskininkų esančioje „Snow arenoje“, priklausančioje Alytaus rajone registruotai bendrovei „Stamita“. Visiems sniego arenos slidinėjimo bilietams su slaptažodiu taikoma 50% nuolaida.

Vasarį laukia ir sniego stichija ant ratų. Vasario 3 d. –  „Tarzanijos“ trasoje - automobilių ir keturačių žiemos sporto varžybose.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt