25 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 20d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 16d.
0

Orai Alytuje: siautė vėtra, laukiama pūga, jaučiamas šaltis - 10°C didesnis nei rodo termometras

title

Alytuje sausio 16-ąją siautusi vėtra sudorojo ne vieną reklamos įrenginį, o tarp jų - ir esantį prie Alytaus arenos. Skaitytojai taip pat informuoja apie easaugią reklamą ant „Šėlsmo“ prekybos namų, esančių tarp „Maxima“ ir „Rimi“ prekybos centrų Putinuose.

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę oro temperatūrą nei yra iš tikrųjų. Eidami į lauką, būtinai šiltai bei patogiai apsirenkime: suaugusieji ir vaikai turi dėvėti kepurę, megztą šaliką, kumštines pirštines, šiltus batus ir drabužius.

Pavakarę oro temperatūra Alytaus mieste buvo -7°, tačiau juntamoji temperatūra -17 °C, t. y. 10 laipsnių šaltesnė, nei rodo termometras.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą jau išsiuntė pranešimą į mobiliuosius telefonus dėl pūgos. Jame rašoma, kad sausio 16-osios vakare kils pūga.

Naktį iš sausio 16-osios į 17-ąją sningant ir pučiant stipriam pietryčių vėjui (gūsiai – 15–20 m/s) pūga numatoma daugelyje rajonų, o snigs visoje Lietuvoje.

[caption id="attachment_80749" align="alignnone" width="3968"] Alytausgidas.lt nuotr.[/caption]

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja ir pataria:

išgirdus pranešimus apie kilsiančią pūgą, jei yra galimybė geriau pasilikti namie,  nes per pūgą sumažėja matomumas, sutrinka tiek miesto, tiek tarpmiestinio transporto eismas. Pasirūpinkime maisto, vandens ir kuro atsargomis. Sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Be reikalo nevykime į tolimas keliones, jei vykstate, važiuokime ne vienas. Jei pūga užklupo kelyje, sustokime ir palaukime, kol pūga aprims. Automobilį reikia pasukti prieš vėją, retkarčiais išlipti iš jo ir nukasti sniegą, kad neužpustytų. Neužsnigtas automobilis yra geras orientyras ieškantiems draugams ar gelbėtojams. Negalima laikyti nuolatos įjungto automobilio variklio, tik periodiškai jį įjunkite. Reikia stebėti, kad išmetamojo dujų vamzdžio neužverstų sniegas. Nepalikime automobilio ir neišeikite pėsčiomis – smarkiai sningant, matomi orientyrai tik iš pradžių gali pasirodyti patikimi, paėjus keliasdešimt metrų, juos galima pamesti iš akių. Kaimo gyventojams, sužinojus apie galimą pūgą, reikėtų paruošti gyvuliams pašaro ir vandens atsargų. Per pūgą pavojinga stovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų. Taip pat nereikėtų  statyti automobilių po medžiais. Nepamirštime kaimynų, ypač vienišų senolių, nes geranoriškas perspėjimas ar pagalba kartais padeda išvengti skaudžių pasekmių. O gresiant ar ištikus nelaimei skambinkime skubios pagalbos telefonu 112.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt