25 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 20d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 10d.
0

Tautiečius iš emigracijos kviečiančioms savivaldybėms siūloma paskirti „sugrįžimo koordinatorius“

title

„...Alytuje veikia neformaliojo ugdymo paslaugas sugrįžusiems vaikams teikiantis Lietuvybės centras...“, - pastangomis sugrįžtantiesiems į Lietuvą pasidžiaugta Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikime su šalies merais.

[caption id="attachment_80295" align="alignnone" width="2048"] Lietuvybės centras Alytuje įkurtas Likiškėlių mokykloje[/caption] Kad vyksta ne vien kalbos, pasak prezidentės, įrodė ir Birštono savivaldybėje, Prienų rajone buriamos išvykusiųjų bendruomenės, Naujojoje Akmenėje rengiami mokymai nuotoliniu būdu ir Tauragė, iniciavusi „Globalios Tauragės“ projektą.

Dėl emigracijos Lietuvos gyventojų skaičius per pastaruosius 27 metus oficialiai sumažėjo beveik milijonu, naoficiailiai duomenimis - dar ženkliau.

Tarptautinės migracijos organizacijos atliktas tyrimas atskleidė, kad nors sugrįžtančiųjų į Lietuvą skaičius pastaraisiais metais išaugo, pernai į tėvynę sugrįžo 5 tūkst. daugiau gyventojų nei prieš metus, tik pusė apklaustų savivaldybių nurodė turinčios tikslą skatinti emigrantus sugrįžti į gimtąjį regioną. Tyrimas parodė, kad savivaldybės neturi mechanizmų ryšiams su išvykusiaisiais palaikyti ir neskaičiuoja, kiek ir kokie žmonės iš jų krašto išvyksta svetur. Grįžusieji iš emigracijos susiduria su darbo, būsto paieškos ar paskolos problemomis. Dauguma svetur gyvenančių žmonių palaiko ryšius su Lietuva, o absoliuti dauguma (89 proc.) brangina lietuvybę ir prisipažįsta, kad jos išsaugojimas yra labai svarbus, tačiau kaip realiai padėti iš emigracijos grįžtantiems mūsų šalies piliečiams ir kaip paskatinti jų sugrįžimą? Nei viena šalies savivaldybė neturi konkretaus veiksmų plano, ką daryti tokiu atveju, jeigu į jų regioną sugrįžtų daugiau emigrantų, todėl siūloma kiekvienoje savivaldybėje paskirti „sugrįžimo koordinatorių“, į kurį vieno langelio principu būtų galima kreiptis visais sugrįžimo klausimais. Taip pat siūloma savivaldybėms ir jų įstaigoms daugiau dėmesio skirti sugrįžusių vaikų integracijai bei rekomenduojama siekti išlaikyti ryšį su išvykusiaisiais. [caption id="attachment_80298" align="alignnone" width="1307"] Prezidentūroje pasiūlyta kiekvienoje savivaldybėje paskirti „sugrįžimo koordinatorių“[/caption]

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt