23 c Alytus
Trečiadienis, Rugpjūčio 5d.
DzūkijaAlytus
2018 Sausio 4d.
0

Alytaus vandentiekininkai džiaugiasi įsigiję specialią transporto priemonę (VIDEO. ATNAUJINTA)

title

Alytaus bendrovė „Dzūkijos vandenys“ įsigijo specialią transporto priemonę, skirtą paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų valymui, priežiūrai, užsikimšimų šalinimui.

Tai pavyko įgyvendinti remiantis 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) fondų investicinių veiksmų programa, įvykdžius projektą „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Alytaus mieste“, kurio metu ir buvo pasinaudota ES lėšomis. „Dėl išskirtinės šio automobilio konstrukcijos – panaudoto aliuminio, užtikrinto optimalaus svorio paskirstymo, šis automobilis puikiai tinka naudojimui miesto sąlygomis, kur siauros gatvės, įprastai nepravažiuojamos didelėmis transporto priemonėmis", - pirkiniu džiaugiasi „Dzūkijos vandenų“ vandentiekio ir nuotakyno departamento direktorius Leonas Mackevičius.

Bendras miesto paviršinių nuotekų tinklus padėsiančio prižiūrėti automobilio svoris – 7,5 t, hidrauliniu būdu į bet kokią padėtį perkeliama rezervuaro pertvara 3 tūkst. 500 litrų talpą padalina į dvi dalis, o techninis aptarnavimas - lengvas.

Paviršinių nuotekų tinklai Alytuje nėra kokybiški, daugiausiai pagaminti iš gelžbetonio arba asbocementiniai. Kai kur vamzdynų skersmenys yra per dideli, atskirose vietose priešingai – per maži, todėl liūčių metu patvinsta gatvės. Paviršinės bei drenažinės vandens nuotekos Alytaus mieste surenkamos nuo daugiau kaip 800 ha ploto. Didžioji dalis – 72% paviršinių nuotekų surenkamos nuo gyvenamųjų teritorijų ir Alytaus miesto gatvių.

Surinktos paviršinės nuotekos pašalinamos į Nemuno upę per 19 išleistuvų. Tinkluose kaupiasi smėlis ir kitos nuosėdos, užnešami lietaus surinktuvai, kuriuos naujoji technika padeda sutvarkyti. Per metus dėl liūčių ir kitų priežasčių lietaus nuotekų tinkluose įvyksta daugiau kaip 30 avarijų, tad automobilis panaudojamas naudingai.

Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ eksploatuoja apie 145 km Alytaus miesto paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų bei aštuonias lietaus nuotekų valyklas, įrengtas įvairiose Alytaus miesto vietose: Žemaitės, Amatų, Jūratės, Punsko gatvėse, prie pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Pliažo g. iki Sanatorijos g., ir prie privažiavimo kelio nuo Putinų g. iki Tūkstantmečio tilto per Nemuną. [caption id="attachment_79972" align="alignnone" width="1598"] Dėl išskirtinės šio vandentiekininkų automobilio konstrukcijos – panaudoto aliuminio, užtikrinto optimalaus svorio paskirstymo, šis automobilis puikiai tinka naudojimui miesto sąlygomis, kur siauros gatvės, įprastai nepravažiuojamos didelėmis transporto priemonėmis[/caption]

ATNAUJINTA

Automobilio pristatyme jo tiekėjai įvardijo, kad tai - išskirtinė specialioji transporto priemonė ne tik Lietuvoje, tačiau ir Baltijos šalyse. Galinga technika gerai nuteikė ir bendrovės „Dzūkijos vandenys“ savininkę Alytaus miesto savivaldybę, kurios meras Vytautas Grigaravičius vylėsi, kad naujasis automobilis padės išvengti kanalizacijos tinklų užsikimšimo ir panašių problemų, kurias liūčių metu turėjo išgyventi Vilnius.

„Dzūkijos vandenų“ vadovas Rolandas Žakas taip pat neslėpė džiugesio - parėmus ES fondams specialusis automobilis vietoje 180 tūkstančių bendrovei atsiėjo vos 20 tūkst. eurų.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė