25 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
DzūkijaAlytus
2017 Gruodžio 20d.
0

Sveikatos įstaigų tyrimas Dzūkijos sostinėje: pacientai geriausiai įvertino Pirmojo Alytaus poliklinikos darbą

title

Alytaus savivaldybėje pristatytas Alytaus miesto sveikatos priežiūros įstaigų tyrimas, vertinantis pacientų pasitenkinimą atliekamomis paslaugomis.

Raštu UAB „Factus Dominus“ tyrėjai apklausė 816 sveikatos  priežiūros įstaigų  pacientų  Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje, jos konsultacijų poliklinikoje, Alytaus poliklinikoje ir Pirminės  sveikatos priežiūros centre (PSPC, pačių pacientų vadinamoje I Alytaus poliklinikoje).

Bendri pasitenkinimo atliekamomis paslaugomis įvertinimai yra geri. Pasak tyrimą pristačiusios dr. Rimos Kalinauskaitės, tai gana aukšti sveikatos priežiūros sektoriaus rodikliai ir reikia atkreipti dėmesį, kad vertinimas dar labai priklauso nuo gydytojo ir paciento tiesioginio kontakto. Lyginti tarpusavyje skirtingų įstaigų vertinimo nerekomenduotina ir dėl suteikiamų paslaugų kompleksiškumo skirtumų.

Apklausoje buvo vertintas pasitikėjimas įstaiga ir joje dirbančiais gydytojais, slaugytojų ir padėjėjų darbas, švara, tvarka, pritaikymas neįgaliesiems, maitinimas ligoninėje, gerintinos sritys ir kita.

Visų sveikatos priežiūros įstaigų vadovų nuomone, apklausos duomenys atspindi situaciją pakankamai tiksliai. Rezultatams įtaką kažkiek turėjo ir pačios įstaigos specifika, o konkrečiai tai, kokio sudėtingumo problemas joje sprendžia pacientas. Nuolatinis bendravimas su savo šeimos gydytoju taip pat didina pasitikėjimą juo, lyginant sau epizodiniu apsilankymu pas tam tikros srities specialistą. [caption id="attachment_79396" align="alignnone" width="4096"] 2018 m. savo 100-metį minėsianti Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė. Alytausgidas.lt Tv nuotr.[/caption] S. Kudirkos ligoninės atstovai teigia, kad šios apklausos duomenys ypatingai nesiskyrė nuo anketų duomenų, kurie gaunami, atliekant apklausas įstaigoje patiems. Apklausos išvados bus panaudotos įstaigos veiklai tobulinti. Džiugu, kad pacientai, vertindami dešimties balų sistemoje, ligoninę įvertino 8,6 balo. Ligonine, kaip gydymo įstaiga, visiškai pasitiki 85 procentai pacientų ir tik 5 procentai išsakė nepasitikėjimą, Konsultacijų poliklinika pasitiki 80 procentų ir tik 6 procentai nepasitiki. Vertinant išsakytas pastabas ir nepalankius atsakymus į atskirus klausimus (eilės pas gydytojus specialistus, nepakankamas dėmesys konsultacijos metu, maisto kokybė), bus siekiama gerinti rodiklius pagal įstaigos galimybes. [caption id="attachment_79393" align="alignnone" width="3264"] Pacientų pamėgta I Alytaus poliklinika (Alytaus miesto savivaldybės PSPC). Alytausgidas.lt nuotr.[/caption] I Alytuje veikiančio PSPC rezultatai išsiskyrė iš kitų itin aukštais įvertinimais – pacientai šioje nedidelėje įstaigoje jaučiasi kaip namie. Tačiau centro atstovai pripažįsta, kad įstaigos veiklos sėkmė priklausys ir nuo to, kaip Vyriausybė vykdys savo pažadus remti ir stiprinti pirminę sveikatos priežiūrą. Alytaus poliklinikos  direktoriaus Mariaus Jasaičio teigimu, atlikto pacientų sociologinio tyrimo rezultatai dėl sveikatos priežiūros paslaugų Alytaus poliklinikoje parodė pagrindinius pacientų lūkesčius, kurie sutapo su poliklinikos  tikslu – gerinti gydymo prieinamumą ir paslaugų kokybę. Jau pacientų sociologinio tyrimo apklausos metu poliklinikos administracija buvo pradėjusi tobulinti pacientų registracijos telefonu galimybes. [caption id="attachment_79397" align="alignnone" width="1920"] Alytauspoliklinika pastoviai tobulina pacientų aptarnavimą, registravimosi tvarką. Alytausgidas.lt tv nuotr.[/caption] Šiuo metu bandomas vienas iš variantų, kai pirmadieniais ir antradieniais piko metu nuo 7 iki 9 val. perskirstomas žmogiškųjų išteklių santykis, siekiant atsiliepti į kuo daugiau skambučių. Patobulinta priėmimo į būtinosios pagalbos kabinetą tvarka, pacientams nurodant konkretų priėmimo laiką, koreguota registracijos pas gydytojus odontologus tvarka. Taip pat analizuojamas laukimo laikas nuo registracijos iki patekimo pas gydytojus specialistus ir ieškoma būdų jį trumpinti.

Sveikatos įstaigų pacientų Alytaus mieste tyrimo rezultatai:

[caption id="attachment_79391" align="alignnone" width="775"] Kiek bendrai esate patenkinti paslaugomis, teikiamomis šioje įstaigoje? UAB „Factus Dominus“ tyrimo duomenimis, I Alytuje veikiantis PSPC vienintelis iš Dzūkijos sostinėje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų  nesulaukė neigiamų vertinimų, o teigiamai pasisakiusių pacientų buvo net 94% (neutralūs - 6%)[/caption]  

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė