27 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
DzūkijaAlytus
2017 Gruodžio 18d.
0

Gintarinio kvarteto skambesį alytiškiai išgirs ketvirtadienį

title

 Jau ketvirtadienį, gruodžio 21 d., Alytuje skambės išskirtinis „Amber Quartet“ koncertas. Iš tikro gintaro pagamintais instrumentais muzikantai skleis magišką gintaro skambesį.

„Amber Quartet“ – vienintelis pasaulyje pripažintų Lietuvos virtuozų kvartetas, grojantis  išskirtiniais styginiais instrumentais, pagamintais iš tikro gintaro. Koncertų Lietuvos klausytojams metu keturi pripažinti muzikantai priverčia suskambėti milijonų metų senumo gamtos stebuklą ir styginiai instrumentai prabyla visiškai naujais ir netikėtais tembrais. Į „Amber Quartet“ susibūrė žinomi muzikos profesionalai -  smuiko virtuozai Tadas Dešukas ir Vytautas Mikeliūnas, altininkas Tomas Petrikis bei violončelininkė Onutė Švabauskaitė. Idėja pagaminti šiuos nuostabius instrumentus, kuriuos drąsiai galima pavadinti pasauliniu meno šedevru, kilo žinomam Lietuvos gintaro juvelyrui ir dizaineriui Šarūnui Davainiui. Jis neslepia, jog kuriant išskirtinės išvaizdos instrumentus, didžiausiu iššūkiu tapo kūrinių tinkamas skambėjimas - dar gaminant instrumentus visuomet sekė ir atsakomybė prieš muzikantus, smuikas turėjo būti ne tik išskirtinis savo gamyba, bet ir būti naudojamas. Nebuvo lengva, bet garso nuėmimo aparatūrą, paremtą elektromagnetinėmis bandomis, paslėpti smuiko viduje pavyko. Visi šie gintariniai instrumentai turi Europos Sąjungos intelektualinės nuosavybės autorinių teisių pažymėjimus ir yra unikalūs savo techniniu išpildymu ir skambesiu.

Muzikos gurmanai Alytuje, Dzūkijoje kviečiami nepraleisti išskirtinio „Amber Quartet“ koncerto, tikras gintaras profesionalų rankomis gruodžio 21 d. skambės miesto teatre.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose