19 c Alytus
Trečiadienis, Rugpjūčio 12d.
DzūkijaAlytus
2017 Gruodžio 7d.
0

Alytaus scenoje – koncertas, atliekamas gintariniais instrumentais

title

Ši žiema Alytaus muzikos padangėje bus ypatinga – į savo koncertą klausytojus kviečia unikalus projektas „Amber Quartet“. Styginių kvartetas, grojantis… tikru gintaru.

Ant scenos tikri meno šedevrai skamba netikėtai ir įstabiai. Tuo įsitikinti galės visi norintys gruodžio 21 dieną Alytaus miesto teatre.

Apie pasiruošimą šiam koncertiniam turui ir unikalių instrumentų pasaulyje kūrimą mūsų skaitytojams sutiko papasakoti instrumentus iš tikro gintaro kūręs menininkas, juvelyras Šarūnas Davainis.

  • Kaip ir kada kilo idėja sukurti instrumentus iš gintaro „Amber Quartet“ kvartetui?
- Idėja kilo regis visiškai netikėtu metu. Vienos vakarienės su draugais metu kalbėjome apie įvairius muzikos instrumentus ir kaip tik diskutavome apie naujos kartos fortepijoną, kuris pagamintas iš organinio stiklo, tad instrumentas yra peršviečiamas. Būtent dėl šio fortepijono pavyzdžio man kilo mintis, jog galima būtų sukurti instrumentus ir iš gintaro. Juolab, kad prieš tai esu pagaminęs du apie 20 cm dekorayvinius fortepijonus iš gintaro. Vienas iš jų buvo padovanotas festivalio „Novaja volna“ Maskvoje metu kompozitoriui Igoriui Krutojui. Beje, mintis sukurti didelį fortepijoną iš gintaro, niekur nedingo. Ji yra užregistruota kaip intelektinė nuosavybė, tačiau vis dar laukia, kada bus įgyvendinta realybėje. Tačiau tąkart grįžus po vakarienės namo supratau, jog tokį didelį instrumentą, kaip fortepijonas, pagaminti užtruktų nemažai laiko, tad pamaniau, jog pirmiausia reikėtų pabandyti sukurti smuiką iš gintaro. - Su kokiais sunkumais ir iššūkiais teko susidurti gaminant šiuos instrumentus? - Reikia pripažinti, jog tikrai buvo visokių patirčių kūrybiniais momentais. Į šios idėjos įgyvendinimą žiūrėjau labai rimtai. Tačiau kūryba yra toks procesas, kai kartais net negali paaiškinti, kodėl priėmei vienokį ar kitokį sprendimą. Be to, kuriant visada yra rizika, jog tavo kūrinys nepatiks taip kitam žmogui, kaip patinka tau. Daug metu kuriu papuošalus ir tenka su tuo susidurti, yra tekę nusivilti daug kartų. O kuriant šiuos instrumentus pagrindiniu iššūkiu tapo tai, jog muzika man buvo nauja sfera, nes aš esu kitokios krypties menininkas. Žinoma, muzika man patinka, tačiau niekuomet neteko taip rimtai ir atsakingai gilintis į tai, iš ko susideda instrumentai. Norėdamas tai suprasti, du kartus dalyvavau smuiko amatininkų parodoje Italijoje, kur galima tikrai daug sužinoti ir suprasti. Tenka pripažinti, jog pirmieji metai buvo sunkūs ir pagaminti smuiko nepavykdavo, nes gintaras skildavo dėl skirtingos įtampos. Tik po daugelio išbandymų suradau medžiagą, kuri tinka padengimui. - Ar „Amber Quartet“ instrumentai, išsiskiriantys savo gamybos technologija, išsiskiria ir savitu skambesiu? - Žinoma, tai nėra klasikiniai instrumentai, o ir muzikantams juk svarbiausia ne estetinė išvaizda, bet skambesys. Tad man dar gaminant instrumentus visuomet sekė ir atsakomybė prieš muzikantus. Juk tas smuikas turėjo būti ne tik išskirtinis savo gamyba, bet ir būti naudojamas. Tad jis turėjo groti. Nors daug kas ir galvoja, jog toks instrumentas tik muliažas. Nebuvo lengva, bet pavyko visą garso nuėmimo aparatūrą, paremtą elektromagnetinėmis bandomis, paslėpti smuiko viduje. Tokius sprendimus puikiai įvertino ne tik Maskvos universiteto profesūra, bet ir mūsų muzikantai. Be to, kiekvienas smuikas išsiskiria savo garsu, kiekvieno jis yra unikalus.

„Amber Quartet“ koncertas Alytaus miesto teatre - gruodžio 21 d., ketvirtadienį, 18 val.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose