18 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 17d.
DzūkijaAlytus
2017 Gruodžio 5d.
0

Gelbėtojų patarimai, kaip švęsti neužmirštant savo ir artimųjų saugumo

title

Artėja gražiausios metų šventės - Šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Vieni jas švenčia namuose, kiti lanko masinius renginius, o kaip kas išvyksta į keliones.

Alytaus mieste gruodžio mėnesį vyks įvairūs kultūriniai renginiai, kurie į sales suburs nemažai žiūrovų. Turime daugybę galimybių švęsti ir linksmintis, tačiau privalome pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu. Gyventojai besilankydami kultūriniuose renginiuose privalo laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, todėl Alytaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos pareigūnai, norėdami atkreipti dėmesį pateikia rekomendacijas, kaip elgtis masinių susibūrimų metu:
  1. Įėjus į pastatą atkreipkite dėmesį į evakuacijos kryptį rodančius ženklus, jog esant būtinybei galėtumėte saugiai iš jo išeiti;
  2. Nesineškite kišenėse aštrių daiktų;
  3. Nestovėkite arti scenos, nes kilus gaisrui iš šios vietos būtų nelengva pasitraukti;
  4. Kilus gaisrui, laikykitės saugaus atstumo skubėdami pro stiklines pertvaras ar stendus. Spūsties metu galite būti prispausti prie sienų ar pertvarų ir patirti sunkių traumų;
  5. Nepatartina eiti prieš minią. Jeigu į ją patekote, venkite atsidurti jos centre. Minioje nebandykite kabintis į kelyje pasitaikančius daiktus. Nepamirškite, kad minioje didesnė tikimybė ne suklupti, o būti suspaustam. Spūsties metu sulenktas rankas reikia prispausti prie krūtinės. Tai padės palengvinti kvėpavimą ir apsaugoti save nuo suspaudimo.
Belaukiant svarbiausių metų švenčių, daugelis joms ruošiasi iš anksto įsigydami įvairių pirotechnikos gaminių, tačiau fejerverkai gali ne tik žavėti, bet ir suteikti skausmą bei randus visam gyvenimui.
  1. Įsigyjant fejerverkus pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į pakuotę – ji turi būti be pažeidimų ar deformacijų. Pirotechnikos gaminys turi būti paženklintas matomu ir lengvai įskaitomu ženklu CE, tai parodo, kad gaminys yra saugus naudoti. Taip pat būtina vadovautis naudojimo instrukcija, o svarbiausia – laikytis nurodyto saugaus atstumo;
  2. Prieš naudojant fejerverkus svarbu tinkamai parinkti vietą jų paleidimui. Jie turi būti statomi ant lygaus ir kieto pagrindo, kad nenuvirstų ar kažkur nenukryptų bei tokiu būdu nesužalotų žmonių ar neišdaužtų langų. Taip pat jokiu būdu negalima pirotechnikos gaminio naudoti po medžiais ar kitais objektais;
  3. Patartina pirotechnika nesinaudoti arti pastatų ar mašinų, kad sprogmuo neatsitrenktų ir, kad nesukeltų gaisro. Jeigu fejerverkas nesuveikė, jokiu būdu nemėginti jo uždegti pakartotinai. Prie nesuveikusio fejerverko nesiartinti bent 15 minučių, pasirūpinti, kad nuo jo nesusižalotų praeiviai.
Prašome tėvų atsakingai kontroliuoti vaikų laisvalaikį ir pasirūpinti, kad per žiemos atostogas jie neliktų be priežiūros. Suaugusieji privalo gebėti ne tik apsaugoti vaikus nuo bet kokio pavojaus, bet ir patys nepamiršti laikytis įstatymu nustatytos tvarkos, elgtis atsakingai, kad didžiosios metų šventės praeitų saugiai ir linksmai.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt