22 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 18d.
DzūkijaAlytus
2017 Gruodžio 1d.
0

Alytaus „Svajonės“ orkestrui padėkime išpildyti „Svajonę“ - duris į pasaulio koncertų sales atverti plačiau (ATNAUJINTA)

title

Po eglutės įžiebimo šventės miesto Rotušės aikštėje tradiciškai vyks labdaros koncertas. Šiemet jis vyks miesto teatre ir vadinsis „Išpildykime „Svajonės“ svajonę“.

Gruodžio 2-osios labdaros vakarą rengia Alytaus  „Zonta“, remia Alytaus „Rotary“ ir Dzūkijos „Lions“ klubai.

Renginyje bus renkamos lėšos Alytaus muzikos mokyklos jaunimo orkestrui „Svajonė“, kad šis galėtų dalyvauti tarptautiniame muzikos konkurse Belgijoje bei įsigytų naujų instrumentų. Kasmet per 100 Alytaus muzikos mokyklos auklėtinių dalyvauja ir pelno laurus įvairiuose muzikiniuose konkursuose, tačiau miestą jau daug metų garsinančiai „Svajonei“ tai būtų pirmas bandymas stoti šalia būsimų orkestrų profesionalų Europoje ir galimybė gastrolių geografiją nuo Baltijos šalių, Lenkijos, Anglijos ir Vengrijos išplėsti dar labiau. Kadangi jaunimo simfoniniams orkestrams skirtų konkursų nei Lietuvoje, nei Baltijos šalyse nevyksta, konkursas Belgijoje alytiškiams būtų dar labiau svarbus, šansas duris į muzikinę Europą ir gastrolinį simfoninių orkestrų pasaulį atverti dar plačiau. Estija, kaip ir Lietuva, planuojanti minėti atkurtos valstybės 100-metį, surengė akciją „Instrumentas kiekvienam vaikui“ ir jau trečius metus simfoniniams orkestrams perka naujus instrumentus. Lietuvoje tokios iniciatyvos kol kas yra privačios. Alytaus „Zonta“ su „Lions“ ir „Rotary“ prieš kelerius metus drauge „Svajonės“ orkestrui nupirko kontrabosą, o pernai, padedant Alytaus miesto savivaldybei ir Justinos Gringytės fondui, muzikos mokyklai padovanojo koncertinį fortepijoną. Prie sėkmingos orkestro veiklos ženkliai yra prisidėjęs ir popchorų TV projektą „Chorų karai“ laimėjęs Alytaus oranžinis choras. [caption id="attachment_78204" align="alignnone" width="960"] „Svajonė“ plės gastrolių geografiją. Iki šiol alytiškių orkestro maršrutai driekėsi nuo Baltijos šalių iki Lenkijos iki Anglijos ir Vengrijos[/caption] Tikimasi, kad ir šiemet labdaros vakaro metu pavyks surinkti lėšų orkestrui nupirkti obojų, valtornų ir fagotų, „Klasikinė instrumentų sudėtis – vienas būtinų reikalavimų jaunimo simfoninių orkestrų konkursuose“, - vilčių sustiprinti kolektyvą turi „Svajonės“ įkūrėja ir vadovė Daiva Martikonytė.  Nors „Svajonė“ minėtų instrumentų, kaip ir jais grojančių muzikantų kol kas dar neturi, su rėmėjų ir muzikos entuziastų pagalba tai įgyvendinama. Gruodžio 2 d. labdaros vakare „Išpildykime „Svajonės“ svajonę“ koncertuosianti „Svajonė“ muzikuos pusantros valandos. Renginio pradžia – 18 val., paramos bilietas -  20 Eur. Kvietimus platina „Zontos“ narės (tel. 8 611 45815), klubas ir „Svajonė“ iš anksto visiems dėkoja už paramą, padėsiančią svajonių išsipildymui. Paramą galima pervesti ir tiesiogiai į „Zontos“ paramai skirtą sąskaitą banke (LT957300010092667490).  

ATNAUJINTA

Preliminariais duomenimis, labdaros vakare buvo suaukota apie 10 tūkstančių eurų.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt