22 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 18d.
DzūkijaAlytus
2017 Lapkričio 24d.
0

Rotušės aikštėje spindės daktaro Jono Daujoto sodinta eglutė (VIDEO. ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

Alytuje prasideda Kalėdos. Į Rotušės aikštę atvežta šventinė eglutė. Tampa tradicija žaliaskarę dovanoti. Šiemet tuo pasirūpino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Alytaus  padalinys.

Alytiškius ir miesto svečius džiugins viena iš dviejų kartu pasodintų ir augusių eglių. Kaip Alytausgidas.lt prisiminė Alytaus VMVT vadovas Romas Černius, egles įstaigos kieme Statybininkų g. 73, sodino jos pirmasis vadovas, daktaras Jonas Daujotas.  Šiemetei Rotušės kalėdų eglutei - apie 40 metų, nes ji, kaip ir šalia augusi žaliaskarės sesė, buvo sodinta 1976-1977 metais.

ATNAUJINTA

Pagrindine Alytaus eglute, jos atvežimu ir pastatymu kaip ir kasmet rūpinasi Alytaus įmonė „Ordo“, puošyba šiemet rūpinsis Kauno miesto Kalėdų medį pastaraisiais metais puošę Kauno tautodailininkai, o šventę su Alytaus miesto savivaldybe gruodžio 2 d. 16 val. dovanos Dzūkijos sostinėje registruota įstaiga „Savanorystės tiltai“ . Gruodžio 2-osios eglutės įžiebimo Kalėdų senelio vaidmenį kur alytiškis aktorius Petras Lisauskas, choreografine dalį kuria Rūta Mekišaitė, koncertinę - dainininkė Asta Pilypaitė ir  „Dežavu“ choras. [caption id="attachment_78160" align="alignnone" width="976"] Daktaro J. Daujoto Statybininkų gatvės pabaigoje sodintoji žaliaskarė - Rotušės aikštėje[/caption]

PAPILDYTA

Diena anksčiau, gruodžio 1-ąją, 17 val., Kalėdų žiburiai sužibs Pirmajame Alytuje. Jo pagrindinėje aikštėje augančią eglutę puošia vietos gyventojai, jiems talkina asociacija „I Alytus“, Alytaus kolegija ir kiti dešiniakrančiam Alytui neabejingi asmenys bei organizacijos. Kalėdų senelio vaidmenį gruodžio 1-ąją kurs renginių ir radijo laidų vedėjas Vytautas Garbenčius, jam talkins renginių vedėja Vida Grišmanauskienė, scenoje skambės Pirmojo Alytaus himnas, o taip pat „Juoda orchidėja“ ir kitos gerai žinomos dainos, kurias atliks popmuzikos kolektyvas „MG international“. Kiek kitaip šiemet atrodys Jotvingių gatvė. Joje nebeliko eglės prie Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, tačiau planuojamas šventinis šio pastato apšvietimas.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt