12 c Alytus
Penktadienis, Liepos 19d.
DzūkijaAlytus
2017 Lapkričio 14d.
0

Giminaičio kape nerado (VIDEO. NUOTRAUKOS. ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

Miroslavo (Alytaus r.) miestelio gyventoja atvykusi į kapines pasigedo pavasarį palaidoto sūnėno palaikų. Manoma, kad kūną išsikasė mirusiojo sutuoktinė, tačiau giminaičių neįspėjusi, jų valios neatsiklaususi.

Į Miroslavo senąsias kapines atvykusi mirusiojo giminaitė apstulbo pamačiusi, kad viena kapo pusė iškasinėta, o paminklas - išardytas. Viena jo dalis buvo palikta vidury kapo, kita - šalia. Pamačiusi tokį vaizdą, čia palaidoto sūnėno giminaitė susmuko. Šokiruota giminaičiai nesuprato, kodėl šioje vietoje valią pasilaidoti prieš mirtį išreiškęs vyras - ekshumuotas. [caption id="attachment_77692" align="alignnone" width="1920"] Alytausgidas.lt TV nuotr.[/caption] 37-erių metų vyras mirė po ligos šių metų gegužės mėnesį. Sutuoktinė nusprendė kūną perlaidoti ir tai padarė jį iškasusi lapkritį. Be minėto jauno vyro kape buvo prieš 27-erius metus palaidotas giminaitis, prie kurio jis norėjo pasilaidoti, todėl nukentėjusioji giminė mano, kad prieš imantis kasinėjimų derėjo jiems pranešti. [caption id="attachment_77693" align="alignnone" width="1920"] Alytausgidas.lt TV nuotr.[/caption] Miroslave kalbama, kad lavonas iškastas anksti ryte, esą dirbta pasišviečiant prožektoriais. Neslepiama, kad mirusiojo giminėmis nesuderintoje ekshumacijoje dalyvavo ir kunigas, tai buvo didelė staigmena šio miestelio klebonui Miroslavui Dovdai, kuris apie iškastą kūną sužinojo iš mūsų portalo. Klebonas žadėjo pasidomėti, ar tikrai dalyvavo kitas dvasininkas, mat šioje teritorijoje atlikti tam tikras apeigas gali tik jis. [caption id="attachment_77694" align="alignnone" width="1920"] Alytausgidas.lt TV nuotr.[/caption] Kapų tema, perlaidojimai, o ypatingai, kurie nesuderinti su visomis pusėmis - labai jautri kiekvienam. Alytausgidas.lt sutikęs pakonsultuoti laidojimo, šarvojimo paslaugų įmonės „Skausmo užuovėjos" vadovas Motiejus Remeika pastebėjo, kad ekshumuojant kūną dažniausiai paminklas neliečiamas. Kodėl iškasant kūną Miroslavo kapinėse, būtinai reikėjo išmontuoti paminklą – aiškinasi ne tik iškastojo ir perlaidotojo vyro giminės, tačiau ir policijos pareigūnai. Dėl galimai išniekintos kapavietės ir to aplinkybių policija apklaus abi konflikto puses. [caption id="attachment_77695" align="alignnone" width="1920"] Alytausgidas.lt TV nuotr.[/caption] Alytaus visuomenės sveikatos centras leidimą ekshumacijai išdavė mirusiojo našlei. Vyro kūnas buvo perlaidotas vienose iš Daugų (Alytaus r.) seniūnijos kapinių.

ATNAUJINTA

Susidariusią situaciją panoro komentuoti ir vyro perlaidojimą iš jo ir giminių kapo į naują vietą inicijavusi našlė.

PAPILDYTA

Našlė patvirtino, kad prieš vyro perlaidojimą iš Miroslavo į vienas iš Daugų seniūnijos kapines, jo giminaičių neatsiklausė. Moteris pripažįsta, kad taip galėjo suteikti moralinės skriaudos, tačiau jos manymu, antraip barnis būtų kilęs dar didesnis, mat abi pusės prieš tai jau buvo patyrusios konfliktą. Našlės teigimu, dar lapkričio 1-ąją drauge buvo džiaugiamasi gražiu, bendrai įrengtu paminklu, tačiau jau lapkričio 7-ąją iš jo tetos į savo telefoną ji sulaukė trumpųjų žinučių, kuriose buvo išdėstyti priekaištai dėl bendro kapo sutvarkymo. Pasak moters, žinučių turinys ją šokiravo ir padėjo apsispręsti dėl perlaidojimo. Tam ji išsiėmė leidimą, nes pagal naują tvarką ekshumazijos nereikėjo laukti 2 metų, moteris taip pat pasamdė ritualinių paslaugų įmonę, kuri atliko kasimo ir perlaidojimo darbus, o taip pat pakvietė dvasininką. Po galbūt drastiško, tačiau, našlės manymu, teisingo sprendimo vyrą perlaidoti ten, kur ateityje galės pasilaidoti ir pati, ji teigia padariusi viską, kad toliau galėtų gyventi ir tai daryti be sąžinės graužaties. Moteris supranta, kad jos veiksmai galėjo įžeisti jos mirusio vyro gimines, tačiau teigia, kad dės visas pastangas, jog konfliktas nebūtų tęsiamas. Buvusią mylimojo kapavietę senosiose Miroslavo kapinaitėse moteris ketina sutvarkyti artimiausiu metu, kai tik leis teisėsauga, finansuodama savo lėšomis ir buvusį kapą atkuriant tiksliai, kaip pageidauja antroji kivirčo pusė.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt