5 c Alytus
Penktadienis, Balandžio 3d.
DzūkijaAlytus
2017 Rugsėjo 20d.
0

Narkotikų platinimu Alytaus pataisos namuose įtariamas ilgametis pareigūnas (ATNAUJINTA)

title

Alytuje imuniteto skyriaus pareigūnų su įkalčiais sulaikytas ilgametis Alytaus pataisos namų darbuotojas J. L. (g. 1962 m.).

Ikiteisminio tyrimo pareigūnai turi duomenų, kad šis asmuo už piniginį atlygį galėjo tiekti narkotines medžiagas Alytaus pataisos naumose laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems. Turimais duomenimis, paimtų narkotikų vertė, jiems patekus į pataisos namus, galėjo siekti 40 tūkstančių eurų. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Imuniteto skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyrius. LR baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d. numato, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų, 260 str. 1 d. numato, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų.

ATNAUJINTA

Alytausgidas.lt žiniomis, remiantis J. L. pareigybine instrukcija, inspektorius turėdavo dalyvauti nuteistųjų patikrinimuose, skaičiuotėse, išvedant nuteistuosius į darbą ir grįžtant iš darbo, privalėdavo organizuoti ir pats dalyvauti gamybinės, gyvenamosios ir uždarosios zonų kratose, apžiūrose ir analizuoti jų rezultatus, išaiškinti nuteistuosius, linkusius pažeidinėti nustatytą režimą ir vykdyti profilaktinį darbą, o taip pat ... vykdyti nuteistųjų neblaivumo (girtumo) arba apsvaigimo nuo psichiką veikiančių medžiagų nustatymą.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt