Netoli Alytaus, Balbieriškyje gyvenantis Gintautas Pikas rado po nakties papjautą avį, o dar vieną, nors ir gyvą, teko nugalabyti, nes ją sužalojo vilkai.
Netoli miško gyvenantis ir prie savo sodybos aštuonias avis laikantis vyras – ne vienintelis nukentėjęs. Panašiai nutiko ir Gintauto kaimynams. Vilkai čia taip pat papjovė avių.

Vilkai siautėja ne tik Prienų rajone. Didelę žalą patyrė kelis šimtus avių laikantis Alytaus rajono Raitininkų seniūnijos ūkininkas, kai į jo avių bandą įsisuko plėšrūnai. Vieną liepos mėnesio naktį ūkininkas neteko 12 avių. Vilkai jas išpjovė, tačiau nė vienos nesuėdė. Pernai Alytaus rajone papjauti 67 registruoti gyvuliai. O šiemet – jau 38.

Dzūkijos medžiotojai sako, kad taip vilkai moko naują vadą medžioklės. Medžiotojai ūkininkams padėti dabar negali – šaudyti vilkus leidžiama tik nuo spalio 15 dienos. Didžiausia žala padaroma tuomet, kai naują vadą vilkė atveda mokyti medžioklės ypatumų, o dažniausiai tai nutinka vasaros pabaigoje. Medžiotojai pastebi, kad vilkiukai šiemet mokomi, kur kas anksčiau nei pernai.

Kol avys – lauke, išlieka rizika būti užpultoms, todėl ūkininkai turėtų rūpinasi jų apsauga. Jeigu gyvuliai pažymimi – pagelbėti gali ir savivaldybės. Alytaus rajone iš specialaus gamtos apsaugos fondo pernai skirta 6 tūkst. eurų vilkų padarytai žalai atlyginti.

Šiemet išdalinti jau 4 tūkst. eurų. Valdininkai rekomenduoja ir patiems ūkininkams pasirūpinti galvijų saugumu, o nelaukti vien savivaldybės kompensacijos. Medžiotojai pataria įrengti aptvarus, elektrinius piemenis, naudoti specialius repelentus. Vilkus nuo avių atbaido specialios dujų patrankos ir šviesos.
Lietuvos miškuose gyvena apie 300 vilkų. Jų medžioklė griežtai kontroliuojama.