12 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 13d.
DzūkijaAlytus
2017 Liepos 23d.
0

„Nemuno spalvos“ sugėrė ir Nemunaičio apylinkių vaizdus (NUOTRAUKOS)

title

„Nemunas park“ svečių ir švenčių namuose surengta tarptautinio tapybos plenero atvirų durų diena. Sekmadienio pavakarę į Sodžiaus gatvę, esančią Nemunaičio kaime (Alytaus r.) susirinko norintys išgirsti Alberto Antanavičiaus dainų ir pasmalsauti, kaip sekasi kurti menininkams, kurių parodą Alytuje matysime dar tik kitą savaitę.

Plenero paletė - itin plati, joje šiemet sutilpo ir keturi alytiškiai - Valentinas Butanavičius, Benjaminas Jenčius, Ilona Kalibatienė ir Arūnas Vaitkus. „Nemuno spalvos“ sugėrė ir Nemunaičio kaimo apylinkių vaizdus. Plenero aplinka bene labiausiai matoma Virginijaus Sutkaus aliejaus darbuose. Druskininkiečiui gerai pažįstamas Nemunas  darbuose Nemunaityje įgavo naujų akcentų – kitame krante matomą, į paveikslą perkeltą neogotikinę Nemunaičio Švč. mergelės Marijos gimimo bažnyčią. Kiek kitokios, bet dangiškosios Nemunaičio kaimo praeities gausu baltarusės Katerinos Sumarovos paveiksluose. Oreiviškąją ir relaksacinę vietovės temą subtiliai perteikė dar vienas baltarusis - Oleg Ustinovič. Baltarusijai „Nemuno spalvose“ šiemet taip pat atstovauja unikalios technikos – bareljefinės dailės - atstovas Aleksandr Silvanovič ir Aleksandr Zabavčik. Plenere taip pat kuria lietuviai Ramūnas Dagys ir Gintaras Pankevičius bei latvė Kristīne Rozenberga.

Susipažinti su tokiu Nemunu, kokį jį mato įvairių miestų - Alytaus, Beriozovkos, Gardino, Druskininkų, Liškiavos, Kauno, Prienų tapytojai, skulptoriai, grafikai, keramikai ir kiti dailininkai nuo liepos 27 iki rugpjūčio 28 dienos galėsime parodoje „Nemuno spalvos. Dėmės“ Alytaus kraštotyros muziejuje.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt