8 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 17d.
DzūkijaAlytus
2017 Birželio 7d.
0

Rusija lietuviams, keliausiantiems į Karaliaučių, ketina siūlyti nemokamas vizas

title

Nemokamos elektroninės vizos, galiosiančios 30 dienų ir leisiančios vienu metu būti neišvykus būti 8 dienas – tokią naują tvarką Lietuvai viešėdamas pačiame vakarietiškiausiame Rusijos taške – Karaliaučiaus srityje – įvesti pasiūlė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Kaip skelbia Karaliaučiaus interneto portalai, Rusijos užsienio ministerija kreipėsi į šios šalies vyriausybę siūlydama su Lietuva pereiti į elektroninių vizų rėžimą. „Mes palaikysim šią idėją ir remsime tai, kad pasienio ryšiai, kaimynystėje gyvenančiųjų „per gatvę“ kontaktai nekentėtų dėl politinės konjunktūros“, - kalbėjo S. Lavrovas. Jei Rusijos vyriausybė šiai tvarkai pritars ir tam nesipriešins nei Lietuva, nei Europos sąjunga, vizos bus išduodamos prašymą pateikus nemažiau prieš 3 dienas iki norimos atvykimo į Karaliaučių datos. [caption id="attachment_70981" align="alignnone" width="1280"] 2018 m. naujame Karaliaučiaus stadione vyks pasaulio futbolo čempionato, rengiamo Rusijoje, rungtynės[/caption] Apie tai, kada atšauks tradicines ir įves nemokamas elektronines vizas, Rusijos atstovai neįvardija, tačiau kadangi už nemokamų elektroninių vizų ivarką ne kartą buvo pasisakęs Rusijos vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas, rusai šio klausimo neturėtų stabdyti, juolab panaši švarka jau galioja užsieniečiams atvykstant į Vladivostoką. „Toks rudimentas, kaip vizos, turi būti atšauktos“, - kalboje, skirtoje Karaliačiaus universiteto studentams, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras. Lietuvos politikai oficialiai rusų pasiūlymo kol kas nekomentuoja. [caption id="attachment_70968" align="alignnone" width="751"] 30 dienų galiosiančios nemokamos elektroninės vizos – tokią naują tvarką lietuviams ir kitiems užsieniečiams siūlo įvesti Rusija. Kaliningrad.ru nuotr.[/caption] Nemokamoms elektroninėms vizoms, vykstantiems į Karaliaučių, tapus realybe, vienintelis nepatogumas bus tai, kad išvykti į Lietuvą turėsime per tą patį pasienio punktą, per kurį atvykome. Taigi, jeigu į Karaliaučiaus sritį įvažiuosime per Kybartus ir Eitkūnus (Černyševskojė), grįžti per Kuršių neriją negalėsime, o taip pat ir atvirkščiai. Jeigu vizų tvarkos supaprastinimas įvyktų greitai, liepos 8-9 dienomis Karaliaučiaus miestas švęs savo gimtadienį ir dovanos nemokamą grupės „Ivanuški International“ koncertą, o 2018 m. naujame Karaliaučiaus stadione vyks pasaulio futbolo čempionato, rengiamo Rusijoje, etapas.

Panaši palengvinta vizų politikos tvarka, kokią Lietuvai siūlys Rusija, neseniai pradėjo veikti Baltarusijoje. Tai ženkliai padidino lietuvių turistines, apsipirkimo keliones į Gardiną. Vienoje jų teko viešėti ir Alytausgidas.lt naujienų portalo videoreporteriui.

https://www.youtube.com/watch?v=XU1F2bhdckE

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt