13 tūkst. 903 Eur kompensacija už neteisėtą atleidimą ir 1,5 tūkst. eurų už moralinę žalą – tiek teismas priteisė Laurai Radzevičiūtei. 2014 m. gruodį iš pareigų atleistai Alytaus miesto teatro direktorei taip pat bus padengtos advokato išlaidos, o nurodytos sumos turės būti dengiamos iš Alytaus miesto savivaldybės biudžeto.
Lietuvos aukščiausiasis teismas priėmė galutinį ir neskundžiamą sprendimą, kad L. Radzevičiūtė iš Alytaus miesto teatro direktorės pareigų buvo atleista neteisėtai ir jai neteisėtai buvo skirta nuobauda – pastaba dėl aktorės ir režisierės Inesos Pilvelytės paskyrimo pavaduotoja be konkurso.

Dar prieš tapdamas Alytaus miesto meru Vytautas Grigaravičius suabejojo miesto tarybos sprendimo atleisti L. Radzevičiūtę skaidrumu. „Nerimą didina ir galimos tokio sprendimo vadybinės pasekmės bei finansiniai kaštai. Ar tai nebus vienas iš daugelio Alytuje ir Lietuvoje egzistuojančios praktikos atvejų, kuomet atleistas iš pareigų įstaigos vadovas vėliau teismo atstatomas į pareigas, jam išmokant dideles kompensacijas?“, – beveik pranašingai klausė būsimas miesto meras V. Grigaravičius.
Tuomet būsimas meras dar nežinojo, kad Alytaus miesto savivaldybei teismuose atstovausiantis advokatas Tomas Bagdanskis kainuos per 8 tūkstančius eurų, taip pat kainavo ir papildomas savivaldybės teisininko Mariaus Jasaičio darbas.
„100 proc. – absoliuti pergalė. Lietuvos Aukščiausiasis teismas sudėjo visus taškus ant „i“ mano darbo byloje“, – džiaugiasi L. Radzevičiūtė ir primena, kad prie jos atleidimo iš Alytaus teatro direktorės pareigų nemažai prisidėjęs buvęs Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas žadėjo savivaldybės išlaidas dėl galimo neteisėto jos atleidimo sumokėti savo lėšomis.
Buvusi teatro vadovė įrašinėjo pokalbius su buvusiu miesto vadovu J. Krasnicku ir teigia tai dariusi gynybiniais tikslais. „Vieną dieną, skubiai ir isteriškai iškviesta eilinį kartą pas merą „ant kilimėlio“ paspaudžiau „įrašyti“… Neabejoju, kad pareigūnai, vadovaudamiesi šiuo įrašu, pradės tyrimą ne dėl šmeižto ar juodųjų technologijų naudojimo, bet pagal kitus baudžiamojo kodekso straipsnius“, – viešai prisipažino L. Radzevičiūtė, kurios sukauptą „audioarchyvą“ teisėsauga, matyt, panaudojo ne prieš ją, o oponentus.
L. Radzevičiūtė, nors ir nedaro spektaklio, nesiekia jos sugrąžinimo į buvusias pareigas, kur dabar darbuojasi jos paskirtoji I. Pilvelytė, tačiau dramos nešykšti ir primena, kad Alytaus miesto savivaldybės taryboje toliau „sėkmingai“ darbuojasi 2014 m. už jos atleidimą iš darbo balsavę politikai socialdemokratai Nerijus Cesiulis, J. Krasickas, Henrikas Šivokas, liberalai Nijolė Makštutienė, Arvydas Švirmickas, konservatorius Vytas Jazepčikas, darbietis, buvęs administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas ir judėjimo „Už Alytų“ atstovas Valius Misevičius.

Teismus dėl savo atleidimo iš Alytaus miesto teatro direktorės pareigų laimėjusi L. Radzevičiūtė, rodos, neturi planų grįžti į teatrinį Dzūkijos sostinės gyvenimą, kandidatavo į Seimą, dabar dirba parlamentaro Naglio Puteikio padėjėja, tačiau neoficialiomis žiniomis, siekia didesnės finansinės kompensacijos, mat jos per pustrečių metų patirtos išlaidos vien advokato pagalbai sudarė 11 tūkst. 926 Eur.
„Esu absoliučiai dėl visų man savivaldybės valdininkų inkriminuotų pažeidimų reabilituota“, – teigia L. Radzevičiūtė ir švęsdama galutinę pergalę teismų maratone buvusi direktorė be dėmesio nepalieka ir visų, su ja „susidoroti“ padėjusių Alytaus miesto savivaldybės darbuotojų – teisininkės Jolantos Mocevičiūtės, savivaldybės vidaus auditorių Snieguolės Čiginskienės, Rimos Jučienės, kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Liaukuvienės, kultūros skyriaus specialistės Dainos Čečkauskienės, vidaus administravimo skyriaus vedėjo Giedriaus Šimo ir buhalterinės apskaitos skyriaus pavaduotojo Daivaro Radzevičiaus.