Alytaus rotušėje įvyko miestą valdančiųjų „Alytaus piliečių“, pirmą kartą rinkimų istorijoje tiesiogiai rinkto mero Vytauto Grigaravičiaus ir opozicine jėga šioje kadencijoje pasiskelbusių, iki „pilietininkų“ atėjimo į valdžią Dzūkijos sostinę pagal savo kursą vairavusių socialdemokratų, diskusija. Ją inicijavo opozicijos lyderis, buvęs miesto meras Jurgis Krasnickas. Naujieji valdantieji jo iššūkį priėmė ir visus sukvietė į viešą susitikimą.
Žodinę „dvikovą” taikdariškai pradėjęs Alytaus miesto meras V. Grigaravičius priminė, kad socialdemokratai nekartą buvo kviesti į poziciją. „Alytus – nedidelis miestas, čia politikos – labai mažai, tad ir šiandien siūlyčiau problemas spręsti bendrai“, – meras kreipėsi į oponentus, daliai kurių prireikė specialaus kvietimo nusileisti iš posėdžių salės eilių ir sėstis prie apvalaus stalo.
„Aš ilgai nešnekėsiu”, – sau nebūdingai pradėjo J. Krasnickas ir diskusijos moderatorę, V. Grigaravičiaus patarėją Viliją Ramanauskienę patikslino, kad „valdančiuosius į diskusiją pakvietė ne Krasnickas, o frakcija“.
„Be opozicijos normaliai negali dirbti ir pozicija, tad įvertinkit mūsų didelę auką. Mes norim ir siekiam dirbti miesto labui“, – kalbėjo J. Krasnickas. Jis patvirtino, kad nenori muštis ar peštis, tačiau nori iš valdančiųjų informacijos, kuria galėtų pasidalinti su rinkėjais.
„Su investicijom einam į duobę“, – baigdamas pabrėžė J. Krasnickas, išreiškęs viltį, kad po šios diskusijos miestui bus geriau.
„Pati švelniausia opozicija“ – taip save ir bendražygius pokalbio pradžioje pristatė dar vienas Alytaus socialdemokratas Henrikas Šivokas, į miesto tarybą renkamas nuo 2000-ųjų.
„Ar negeriau dirbti kartu?“, – socialdemokratų idealistiškai klausė Alytaus politinio gyvenimo naujokas, vietos pilietinio judėjimo vedlys ir miesto vadovas V. Grigaravičius.

„Jūs tarpusavyje diskutuojate radijuje, o mes – televizijoje, į kurią neateinate jūs…“, – savais žodžiais pozicijos ir opozicijos nesikalbėjimo tylą apibūdino ir beužsimezgančiu dialogu džiausėsi socialdemokratų frakcijos narys miesto taryboje Nerijus Cesiulis.
„Butų ūkio direktorės pavaduotojas daro švietimo tinklo pertvarkos planą… Kai atsisakom paslaugų žmogaus (Vytuolio Valūno), kuris viską žino, o švietimo skyriaus žmonės lieka „basi“, – mažiau diplomatiškai apie Alytaus miesto švietimo tinklo pertvarkos peripetijas kalbėjo dar viena opozicionierė, socialdemokratė, buvusi Piliakalnio progimnazijos direktorė Laimutė Vincė Kirkliauskienė.
„Mano siūlymuose mokyklų uždarymų nėra, tik tinklo optimizavimas administraciškai“, – atsakė švietimo pertvarkos plano pasiūlymų sudarytojas, Alytaus miesto tarybos narys, pilietininkas Aurelijus Jaruševičius.
Į klausimus taip pat atsakinėjo miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, vicemeras Tautvydas Tamulevičius ir kiti Alytų valdantieji.
Alytaus opozicija su pozicija prie apvalaus Rotušės stalo atvirai nesipliekė, mėgino atsakingai rinkti žodžius ir atrodė, kad netgi mėgino taikytis.
Žinoma, nebuvo išvengta miesto skaudulių – atliekų surinkimo branginimo, Lietuvoje vieno brangiausių centrinio šildymo temų, kurių tiesų ieškoma teismuose ir kitose instancijose. Diskusijų dalyvių vos paliestos, karštos temos iškart „putojo” ir diplomatinio stiliaus dialogo formate neatrodė itin perspektyvios. Kiek aštresni, kandesni buvo tik buvusių miesto tarybos narių Egidijaus Mensevičiaus, Irenos Sedleckaitės, Juozo Skestenio pasisakymai.
Į diskusiją įsijungė ir miesto verslininkai Bronislavas Geležiūnas, Anatolijus Mechedovas ir Valius Smaidžiūnas, palietę trūkstamo Alytaus aplinkkelio realijas bei silpstančio miesto viešojo transporto aktualijas.
Miesto savivaldos istorijoje vieną pirmųjų viešą opozicijos ir pozicijos diskusiją, vykusią Rotušėje, tačiau ne tarybos posėdžių metu ar uždaruose kabinetuose, įamžinome tiesioginėje transliacijoje.