Alytus tradiciškai išrinko metų sportininkus. Būti geriausiu sportiškiausiojo ir būsimojo olimpinio Lietuvos miesto sportininku, matyt – daugelio sportininkų siekis, o ši svajonė išsipildė paskutinįjį metų ketvirtadienį. Miesto rotušėje susirinkusieji geriausia 2016-ųjų sportininke paskelbė olimpietę ėjikę Brigitą Virbalytę-Dimšienę (treneris Kastytis Pavilonis), o metų ekipa – rankinio komandą „Varsa-Stronglasas“ (treneriai – Robertas Paužuolis ir Egidijus Petkevičius).
Pirmą kartą Alytaus sporto istorijoje Lietuvos rankinio čempionais tapę varsiečiai šiemet taip pat iškovojo šalies supertaurę, o naująjį sezoną pradėjo tapdami ir „Erimos“ taurės savininkais.
Su B. Virbalyte-Dimšiene į Alytaus miesto geriausiųjų sportininkų dešimtuką išrinktas ir čempionų atstovas, rezultatyviausiu Lietuvos rankinio lygos žaidėju tapęs „Varsos-Stronglaso“ žaidėjas Žygimantas Micevičius, o taip pat komandos kapitonas Gintautas Adamkevičius.
Dešimtuke – ir dar du olimpiečiai – lengvaatlečiai, maratonininkai Remigijus Kančys, kuriam skirtą apdovanojimą atsiėmė jo treneris – Arūnas Klebauskas, bei Vaida Žūsinaitė, kurios pirmas treneris – šviesios atminties Antanas Naruševičius.
Dzūkijos sostinės geriausiųjų dešimtuke – ir krepšininkas Grantas Vasiliauskas (apdovanojimą atsiėmė jo treneris Sigitas Krukis), su Lietuvos jaunimo rinktinėmis 2016-aisiais laimėjęs Europos U-18 čempionato sidabrą ir pasaulio U-17 pirmenybių bronzą.
Geriausių miesto sportininkų sąraše – ir plaukikė Ieva Jacevičiūtė (apdovanojimą atsiėmė treneris Kęstutis Margevičius), šaulė Jūratė Česynaitė (treneris Česlovas Pavilonis) bei dziudistai Mykolas Lukoševičius (treneris Arūnas Valionis) ir Rokas Nenartavičius (apdovanojimą atsiėmė treneris Zenius Vencevičius).
ATNAUJINTA
Alytaus miesto savivaldybės paskelbė, kad 2016 metais individualių sporto šakų sportininkai, patekę į geriausiųjų dešimtuką, bus pagerbti ne tik metų apdovanojimus, tačiau ir bus paskatinti piniginėmis premijomis.
Geriausių 2016 m. Alytaus miesto sportininkų 10-ukas:
1. Brigita Virbalytė-Dimšienė (sportinis ėjimas)
Gintautas Adamkevičius (rankinis)
Jūratė Česynaitė (šaudymas)
Ieva Jacevičiūtė (plaukimas)
Remigijus Kančys (lengvoji atletika)
Mykolas Lukoševičius (dziudo)
Žygimantas Micevičius (rankinis)
Rokas Nenartavičius (dziudo)
Grantas Vasiliauskas (krepšinis)
Vaida Žūsinaitė (lengvoji atletika)
Apdovanojimai buvo skirti ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro (SRC) individualių ir žaidybinių sporto šakų geriausiems, patekusiems į 2016 metų dešimtukus.
Alytaus SRC individualių sporto šakų 10-ukas
- I. Jacevičiūtė (plaukimas)
- Airijus Vitlipas (boksas, treneris Sergejus Golubevas)
- Jonas Mingaila (šaudymas, trenerė Asta Brusokienė)
- Mantas Auryla (boksas, treneris S. Golubevas)
- Ignas Mečajus (dziudo, trenerė Ramunė Aleknavičienė)
- Gabija Mankauskaitė (plaukimas, treneris K. Margevičius)
- Tautvydas Matulevičius (dziudo, treneris Z. Vencevičius)
- Edgaras Cickevičius (šaudymas, trenerė A. Brusokienė)
- Eismantas Keršys (sunkioji atletika, treneris Tadas Statkevičius)
- Dominyka Petraškaitė (lengvoji atletika, treneris Vytautas Šmidtas)
Alytaus SRC žaidybinių sporto šakų 10-ukas
- G. Vasiliauskas (krepšinis)
- Lukas Baliulevičius (vandensvydis, treneriai Artūras Vainikonis ir Tomas Vainikonis)
- Karolis Latauskas (kanupolas, treneris Kęstutis Dambrauskas)
- Kristina Masionytė (krepšinis, trenerė Irena Špiegienė)
- Karolis Videika (rankinis, treneris Eugenijus Gimbutas)
- Ugnė Benevičiūtė (rankinis, trenerės Rasa Lugauskienė ir Laima Kašėtienė)
- Gustas Pultarackas (tinklinis, treneris Artūras Sidaras)
- Ieva Abromaitytė (futbolas, treneris Robertas Klimavičius)
- Tomas Mikna (kanupolas, treneris K. Dambrauskas)
- Agnius Panka (futbolas, treneris Remigijus Klimavičius)