Prie atliekų konteinerių palikti seni baldai – jau retai pasitaikantis vaizdas. Atliekų tvarkytojai pastebi, kad tokių atvejų pastaruoju metu gerokai sumažėjo ir tai – nemažas pačių gyventojų nuopelnas. „Žmonės nebenori matyti sąvartynų po savo langais ir nebesitaiksto su kaimynų nevalyvumu, atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimais“, – sako Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas.
Tai patvirtina ir prieš keletą dienų Alytuje nutikęs atvejis, kai Kaštonų gatvės gyventojai pasipiktino išvydę prie atliekų konteinerių paliktą seną sofą. Žmonės apie tai informavo atliekų tvarkytojus ir puolė patys aiškintis, kas taip pasielgė.
Išmestos sofos savininkė netrukus buvo surasta. Moteris teisinosi, kad nusipirko naujus baldus ir juos atvežusios transporto paslaugų įmonės vyrų paprašė senąją sofą išgabenti į stambių atliekų surinkimo aikštelę. Už šią paslaugą ji tikino papildomai sumokėjusi ir dievagojosi esanti nekalta dėl to, kad sofa nepasiekė aikštelės, o atsidūrė prie konteinerių po kaimynų langais.
Dėl ne vietoje palikto baldo jo savininkei grėsė ne tik kaimynų pasmerkimas, bet ir nemenka bauda už aplinkos taršą. Teisės aktai numato, kad už užterštą 1 kvadratinio metro plotą skiriama 500 litų bauda. Kadangi sofa užima mažiausia du kvadratus, jos išmetimas šalia konteinerių galėjo kainuoti tiek pat, o gal net daugiau nei naujas baldas. Ne vietoje išmestos sofos savininkė suskubo pasirūpinti jos išgabenimu į aikštelę.
„Griežtos baudos, nuolatinė kontrolė ir aplinkinių nepakantumas lemia, kad vis mažiau gyventojų stambius daiktus išmeta prie komunalinių atliekų konteinerių ar kitose neleistinose vietose. Regione yra pakankamai stambiųjų atliekų surinkimo aikštelių, kuriose šios atliekos iš gyventojų priimamos nemokamai ir smagu, kad žmonės įpranta šiomis aikštelėmis naudotis“, – sako atliekų tvarkymo kontrolierius M. Krasauskas.