Lietuvoje nuo šiol navigacijos sezono vandens motociklais bus galima plaukioti tik trijuose šalies vandens telkiniuose. Šią nuostatą įtvirtino aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, patvirtinęs naujas aplinkosaugos sąlygas plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis.
Naujųjų plaukiojimo taisyklių tikslas – apriboti plaukiojimą vandens motociklais, kurie daro didžiausią neigiamą poveikį vandens telkinių ekosistemai, ir palengvinti naudojimąsi kitomis motorinėmis plaukiojimo priemonėmis.
Tarp vandenviečių, kuriose leidžiama plaukioti vandens motociklais, Daugų ir kitų Dzūkijos ežerų nėra.
Naujosios taisyklės numato, kad motorinėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiama naudotis mažuose (mažesniuose kaip 10 ha) stovinčio vandens telkiniuose ir upėse dėl galimo neigiamo poveikio šiems telkiniams, ypač juose gyvenančių žuvų ir paukščių populiacijoms ir krantų stabilumui.
Jeigu bendras savaeigių plaukiojimo priemonių variklių galingumas neviršija 10 AG, jomis leidžiama plaukioti visą navigacijos sezoną didesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose, o nuo birželio 21 d. iki sezono pabaigos – didesniuose kaip 10 ha vandens telkiniuose.
Jeigu variklių galingumas siekia nuo 11 AG iki 20 AG, galima plaukioti visą sezoną ne mažesniuose kaip 500 ha vandens telkiniuose, o nuo birželio 21 d. iki sezono pabaigos – ne mažesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose. Jeigu varikliai yra 21 AG–150 AG galingumo, galima plaukioti nuo birželio 21 d. iki sezono pabaigos didesniuose kaip 200 ha vandens telkiniuose.
Vandens motociklais Lietuvoje nuo šiol galima naudotis tik Baltijos jūroje, Kauno hidroelektrinės tvenkinyje ir Alaušo ežere Utenos rajone.