Nemažai mokslinių tyrimų atskleidė, kad net ir vyresniame amžiuje taikant tam tikrus proto mankštos ir atminties ugdymo veiksmus galima pasiekti teigiamo atminties gerėjimo.
Kasdienė rutina, nenoras tobulėti, naujovių vengimas yra pagrindiniai proto „užmigimo“ veiksniai. Posakis – mokytis visą gyvenimą – ne iš piršto laužtas. Spręsti kryžiažodžius, skaityti knygas, vartyti žurnalus ir laikraščius, besidomint aktualijomis – tai pačios paprasčiausios priemonės, kurios gali padėti nutolinti nemalonius senatvės pojūčius.
Žmogaus ruduo gali būti gražus, orus ir, kiek įmanoma, sveikas. Būtent tokios žinios nešimui susijungė dvi „B“ – biuras ir biblioteka. Praėjusiais metais Alytaus rajono viešosios bibliotekos filialuose vykusios popietės „Kai širdy dar ne ruduo…“ atgimsta.
- Vasario 27 d. 12 val. Miroslavo bibliotekoje vyksianti popietė pradeda antrąjį visuomenės sveikatos biuro ir rajono bibliotekos filialų bendradarbiavimo sezoną, kurį dar pernai vienas dalyvis pavadino – „Dvi „B“ – sveikatos labui“
Vienas iš gražaus senėjimo receptų – veikla ir bendravimas, judėjimas ir nauji potyriai. Ir nereiktų galvoti, kad senoliai turi šokinėti su parašiutais ar kilti su oro balionais. Užtikrinti šioms sąlygoms neretai užtenka nedidelių bendraamžių susiėjimų, neišbandytos veiklos (kad ir parafino terapija, aromatoterapija, žaidimų vakaronė) ir paprasčiausių pokalbių ar šiuolaikinių rungčių, po kurių palengvėja ir „man jau nieko nereikia“ pasikeičia į „matai… o seneliukas – dar ne visai sukežęs“.