Šiandien Daugų Vlado Mirono gimnazijoje lankėsi Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Ministrą į gimnaziją atlydėjo Seimo narys Raimundas Markauskas, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Pirmiausia ministras buvo pakviestas į muziejų, kuriame direktorius Almantas Jakimavičius trumpai pristatė savąją gimnaziją: „Šis muziejus – tai miniatiūrinis dzūkiškos Lietuvos kaimo pirkios modelis. Panašiose pirkiose prie parapijų kūrėsi pirmosios mokyklos. Ne išimtis ir Daugai. Nuo pirmosios Dauguose įkurtos mokyklos iki šių dienų praėjo daug laiko. Mokykla išgyveno ir blogesnių, ir geresnių laikų. Šiandien mes pasiekę užsibrėžtus tikslus – esame Nepriklausomybės akto signataro Vlado Mirono vardo gimnazija. Tačiau žinome, kad laikmetis diktuoja naujus iššūkius, naujus siekius. Mes pajėgūs juos atlaikyti ir prisiimti atsakomybę.”
Svečius ypač domino gimnazijos kasdienybė, todėl jie užsuko pas pradinukus, apsilankė bibliotekoje, pabendravo su gimnazistais. Ministrą domino abiturientų nuomonė apie valstybinį lietuvių kalbos egzaminą, apie rimtesnę patikrą aštuntoje, dešimtoje klasėje. Rinktis iš daugiau autorių mūsiškėms abiturientėms pasirodė teigiamas dalykas, tačiau ministras juokavo: „Tai ką, galvojate skaityti reiks mažiau.” Svečiai apžiūrėjo valgyklą, užkalbino virėjas, užsuko ir į informatikos kabinetą. Su informatikos mokytoja Danute Baranauskiene padiskutavo apie planšetinius kompiuterius. Buvo prieita prie išvados, kad naujovės- teigiamas dalykas. Tačiau iškyla ir nemažai nenumatytų problemų. Viena iš tokių – kompiuterių saugumas.
Prie apskrito stalo svečiai ir gimnazijos administracija pasikeitė nuomonėmis apie finansavimą, apie nepalankią miestelio mokyklai krepšelio skaičiavimo metodiką. Buvo kalbama apie rezultatus, įstojimą į aukštąsias mokyklas ir apie jauno žmogaus pasirinkimą – mokytis profesijos. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis paliko įrašą Gimnazijos Garbės knygoje. Gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius įteikė mūsų gimnazijos bendruomenės produktą – knygą „Daugai”.
Gitana Ivanauskienė