Ketvirtadienis, rugsėjo 21, 2017
Pradžia Sportas Krepšinis AMKL čempionai – Alytaus KASP krepšininkai (VIDEO. NUOTRAUKOS)

AMKL čempionai – Alytaus KASP krepšininkai (VIDEO. NUOTRAUKOS)

0

Paaiškėjo naujasis Alytaus miesto krepšinio lygos (AMKL) atvirųjų pirmenybių nugalėtojas. Juo tapo 2016-2017 m. sezone nė karto nepralaimėjęs Alytaus KASP, finale rezultatu 82:65 įveikęs Alytaus „Saulakalnį“. Reguliariame sezone KASP krepšininkai „Saulakalnį“ buvo nugalėję 69:47.

Daugelį nustebinę AMKL debiutavę ir vicečempionais tapę saulakalniečiai. „Saulakalnis“ – Dovydas Braknys, Mantas Budėnas, Alanas Cibulskas, Laurynas Kasperavičius, Žilvinas Kižys, Edvinas Mikelionis, Tomas Navickas, Haroldas Rokas, Antanas Sakavickas, Rytis Sasnauskas, Deividas Tarvydas, Šarūnas Totoraitis, Donatas Truncė, Edvinas Žukauskas, treneris – Žilvinas Kižys, viduryje su taure – komandos vadovas Saulius Ivoška. Alytausgidas.lt nuotr.

Prie KASP komandos aukso po 19 taškų prisidėjo naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Rimvydas Stankevičius ir Mindaugas Sušinskas, 11 tašk. – Šarūnas Labenskas, 10 – Radvydas Sebecka.

Naujasis AMKL čempionas – KASP: Tomas Balynas, Žydrūnas Bautronis, Benas Cicėnas, Saulius Dumbliauskas, Andrius Girša, Mindaugas Jaruševičius, Darius Kandratavičius, Šarūnas Labenskas, Radvydas Sebecka, Rimvydas Stankevičius, Mindaugas Sušinskas, Martynas Valaitis, komandos vadovas – Ernestas Naujokas, pirmas dešinėje – KASP vadas pulkininkas Arturas Jasinskas. Edgaro Jančiuko nuotr.

Rezultatyviausias „Saulakalnio“ žaidėjas Šarūnas Totoraitis taip pat įmetė 19 taškų, 18 – Dovydas Braknys, 14 – Antanas Sakavickas.

Ketvirtfinalyje KASP 74:68 laimėjo prieš finalo ketverto naujoką „Simną“, o „Saulakalnis“ 73:68 nuvainikavo praėjusio sezono AMKL čempionę ir Dzūkijos taurės laimėtoją Alytaus „Ekstrą”.

Po pirmosios finalo dalies KASP pirmavo vos 1 tašku (37:36). Antroje mačo pusėje AMKL naujokas „Saulakalnis“ rezultatą buvo išlyginęs (48:48), tačiau perimti iniciatyvos iš savanorių nepajėgė. Alytausgidas.lt nuotr.

Nuo 2006 metų AMKL dalyvaujanti I rinktinės savanorių komanda aukščiausią savo pasiekimą – auksą – pakartojo po ketverių metų pertraukos, prieš tai laimėjo tiek sidabrą, tiek bronzą. KASP priklauso ir pastarojo sezono rekordas – čempionai „Co“ komandą buvo sutriuškinę 90 taškų skirtumu (129:39), o  R. Sebecka prie to prisidėjo 46 taškais.

Naudingiausias AMKL finalo žaidėjas Rimvydas Stankevičius (Alytaus KASP). Alytausgidas.lt nuotr.

AMKL bronzą laimėjo „Ekstra“, kovoje dėl šio apdovanojimo 69:63 nugalėjusi „Simną“. 22 „Ekstros“ taškus pelnė Edgaras Švelginas, 21 – Martynas Beržanskas, 11 – Andrius Žvaliauskas. Simniškų komandoje rezultatyviausi buvo Šarūnas Stiklakis (29 taškai) ir Rokas Grėbliūnas (17 tašk.).

Praėjusio sezono AMKL auksą Alytaus „Ekstra“ išmainė į bronzą. E. Jančiuko nuotr.

Po ilgos pertraukos be medalių liko „etatinis“ ankstesnių finalinių etapų dalyvis, praėjusio sezono vicečempionas „Randers“. Jų šiemet neišgelbėjo ir  praėjusio sezono AMKL rezultatyviausias žaidėjas Arijus Kanovalovas, atėjęs iš buvusios studentų krepšinio komandos Alytaus kolegijoje.

„Randers“ gretas gynė 54 metų amžiaus veteranas Alvydas Jaruševičius

Ketvirtfinalyje „randersai“ 45:65 nusileido „Ekstrai”. Kevirtfinalį taip pat pasiekė, tačiau jo slenksčio neįveikė Alytaus „Tūzai“, Alytaus „Veteranai“ ir „Lazdijai“.

KASP komandai talkino buvęs profesionalas, BC „Alytus“ ir kitų reprezentacinių Dzūkijos sostinės komandų krepšininkas Saulius Dumbliauskas

Varžybų vyriausiojo teisėjo Arūno Cibulsko ir jo talkininkų pakviesti atvirosiose Alytaus krepšinio pirmenybėse dalyvavo  12 komandų – KASP, „Saulakalnis“, „Ekstra“, „Randers“, „Tūzai“, „Vakarai“, „Veteranai“, „Kolegos“ ir „Co“ iš Alytaus miesto, „Dainavos kaukas“ ir „Simnas“ iš Alytaus rajono bei viena iš Lazdijų rajono.

AMKL atvirųjų pirmenybių trofėjai. Alytausgidas.lt nuotr.

Keturis mėnesius trukusios AMKL pirmenybės šįkart buvo išskirtinės. Dalyvavo bene daugiausia komandų naujokių, ne viena ekipa keitė pavadinimus, sudėtis. „Co“ gretose šiemet buvo registruota ir mergina (Akvilė Vitunskaitė), „Randers“ gretas gynė 54 metų amžiaus veteranas Alvydas Jaruševičius.

Vicečempiono „Saulakalnio“ sudėtyje rungtyniavo karate treneris Laurynas Kasperavičius

Atvirosios Alytaus pirmenybės šįkart, deja, buvo pažymėtos ne tik šviesiomis spalvomis. Pirmosios lygos rungtynės tarp čempionės Alytaus „Ekstros“ ir „Lazdijų“ turėjo būti atšauktos dėl išvakarėse žuvusio Lazdijų komandos žaidėjo Armino Bučinsko laidotuvių.

Ketvirtfinalis tarp KASP ir „Tūzų“ baigėsi dviejų pastarosios komandos žaidėjų Igno Sinkevičiaus ir Povilo Tamulyno pašalinimu ir jų dalyvavimo AMKL draudimu neribotam laikui.


Galutinė AMKL 2016-2017 m. pirmenybių rikiuotė:

 1. Alytaus KASP
 2. Alytaus „Saulakalnis“
 3. Alytaus „Ekstra“
  4. Alytaus r. „Simnas“
  5. „Lazdijai“
  6. Alytaus „Veteranai“
  7. Alytaus „Randers“
  8. Alytaus „Tūzai“
  9. Alytaus „Kolegos“
  10. Alytaus „Vakarai“
  11. Alytaus r. „Dainavos kaukas“
  12. Alytaus CO

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here