Trečiadienis, spalio 18, 2017
Pradžia Sportas Futbolas Nacionaliniam futbolo veikėjui nešvarūs darbai Alytuje atsirūgo

Nacionaliniam futbolo veikėjui nešvarūs darbai Alytuje atsirūgo

1
Darbo Kaune valandomis lietuviškojo futbolo veikėjas V. Vaškūnas užimtumo turėjo ir Alytuje, kur mėgino pagal savo ir kitų susitepusių futbolo funkcionierių scenarijų organizuoti Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidento rinkimus

Į viešumą kyla Alytaus apskrities futbolo federacijos (AAFF) prezidento rinkimų plonybės.  Naujai kadencijai AAFF vadovu perrinktasis Gediminas Daukšys ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edvinas Eimontas nuo komentarų atsisakė, tačiau po LFF vykdomojo komiteto sprendimo trims mėnesiams suspenduoti jo narį Vytautą Vaškūną, klausimas vėl tapo aktualus, todėl grįžtame prie šios istorijos.

Kaip paskelbė LFF, įvertinusi komiteto nario V. Vaškūno elgesį, jo narystė suspenduota dėl įgaliojimų viršijimo. Nors viešai neskelbiama, tačiau tokios bausmės jis susilaukė už darbą prieš organizaciją, kurioje pats dirba.

Alytausgidas.lt žiniomis, LFF priklausančioje Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune dirbantis treneris, einantis ir Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) prezidento pareigas, savo  darbo valandomis ne vieną dieną viešėjo Alytuje ir įvairiomis priemonėmis siekė, kad AAFF prezidento rinkimuose nelaimėtų LFF prezidento pavaduotojas G. Daukšys.

V. Vaškūnas prieš AAFF vadovo rinkimus viešėdamas Alytuje agitavo už G. Daukšio konkurentus. Kandidatais buvo pasiūlyti Dzūkijos futbolo klubo „Dainava“ direktorius Gintautas Andriuškevičius ir buvęs šio bei kitų Alytaus futbolo klubų treneris Ričardas Grigaliūnas, kuris prieš rinkimus savo kandidatūrą atsiėmė.

Nors vadovaujantis LFF tvarka ir kitais teisiniais dokumentais, nei G. Andriuškevičius, nei R. Grigaliūnas teisės dalyvauti rinkimuose ir būti juose renkami neturėjo, V. Vaškūnas ir jo rėmėjai kitų sau tinkamų pretendentų neieškojo, laikėsi savo ir balsavo prieš pirmą kadenciją baigusį G. Daukšį. Nežiūrint „režisūros“ iš Kauno, V. Vaškūno ir jo aplinkos palaikomas ir 6 balsus gavęs G. Andriuškevičius rinkimų nelaimėjo, mat už G. Daukšį balsavo daugiau – 9 iš apskrities futbolo federacijos narių.

Rinkimų užkulisius matė Alytuje apsilankę LFF atstovai vadovai – prezidentas E. Eimontas, generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas ir kiti oficialūs asmenys. Įsitikinę destrukcine V. Vaškūno veikla, federacijos vadovai netruko nešvarius darbelius įvertinti.

LVJFA prezidentas 3 mėnesiams suspenduotas LFF vykdomojo komiteto veikloje, o greičiausiai ir neteks darbo Lietuvos jaunimo U-19 rinktinėje, kurią treniravo iki šiol.

Po V. Vaškūno, su juo tampriai susijusio futbolo techninio vystymo asociacijos prezidento Stasio Stankaus ir jų patarnautojų nešvarių mėginimų perimti AAFF valdymą bei turėti „valdomą“ balsą vykdomame komitete, LFF vadovai apskričių federacijoms turėtų skirti daugiau dėmesio ir susitepusiems futbolo veikėjams neleisti per jas stabdyti šalies futbolo pertvarkos, kurią numatyta įgyvendinti iki 2019 metų.

Komentuoti

1 komentaras

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here

%d bloggers like this: