Ketvirtadienis, rugsėjo 21, 2017
Pradžia Visos naujienos Alytausgidas.lt rekomenduoja Miuziklai Alytaus neaplenks ir šiemet

Miuziklai Alytaus neaplenks ir šiemet

1

Kovo pradžioje alytiškių laukia trys pasirodymai, kurie turėtų patikti visokio skonio muzikos, teatro gerbėjams. Pradžioje duoklė bus skirta mažiesiems klausytojams – kovo 3-iąją Klaipėdos jaunimo teatras pristatys šmaikštų ir muzikalų spektaklį vaikams „Grybų karas“. Šis vienos dalies miuziklas sukurtas pagal to paties pavadinimo Justino Marcinkevičiaus poemą, populiariausią rašytojo kūrinį vaikams.

Klaipėdos jaunimo teatro „Grybų karas“ išsiveržia iš įprastų teatrinių sprendimų vaikams, jis yra kitoks, visų pirmiausia – „cirkiškas“. Trylikos bildukų „armija“ tuščioje scenoje kuria gyvą cirko ir teatro išraiškos priemonių sintezę: transformuojami kostiumai vaikų akyse virsta fantastiškais grybų karo pėstininkais ir generolais, aktoriai dingsta ir vėl išdygsta scenoje nelyginant magiškoje cirko spintoje. O specialiai spektakliui sukurtos dainų, akapelos ir net triukšmo bei ritminės muzikos kompozicijos šiuolaikiškai išreiškia poemos muzikalumą.

Kovo 7-ąją „Keistuolių teatras” pristato naujausią savo spektaklį – roko fantasmagoriją „Edis Agregatas, Arba nemirštančio optimisto gyvenimas ir mirtis”. Šiuo skirtingus žanrus – teatrą ir gyvai atliekamą muziką – jungiančiu sceniniu veikalu į sceną sugrįžta aktorių orkestras, diriguojamas teatro spiritus movens Aido Giniočio.

Muzikine forma pasakojama mistinės figūros Edžio Agregato (ne)sibaigianti gyvenimo istorija. Jam suteiktas unikalus šansas pakartoti gyvenimą dar sykį. Ar viskas būtų taip pat, ar viskas būtų kitaip, jei būtų leista kartoti ir rinktis? Skirtingose pasaulio vietose atrandamos legendinio pranašo E. Agregato, pagarsėjusio amžinai laimingu gyvenimu, relikvijos.  Relikvijoms atsirandant vis kituose pasaulio kampeliuose, susiburia grupė žmonių, pasiryžusių išsiaiškinti, kas gi iš tiesų buvo toji mistinė figūra.

Moters dieną, kovo 8-ąją, išgirsime auksines klasikos ir miuziklų dainas. Visame pasaulyje žinomų kompozitorių I. Kalmano, I. Mončio, A. Mocarto, C. Orfo, A. Pjacolos, M. Ravelio, A. L. Vėberio, A. Vivaldžio ir kt. dainos ir melodijos suskambės naujai, netikėtai ir įtaigiai net rafinuotam skoniui. Klausytojų taip pat laukia ir smuiko virtuozo autorinis kūrinys „Maestro“.

Smuikininko Zbignevo Levickio ir romantiško balso Vaidos Genytės koncerte „Auksines klasikos ir miuziklų dainas“ klausytojai bus apdovanoti tikra nuoširdžių emocijų jūra. Virtuoziški Zbignevo pasažai ir kerintis Vaidos vokalas, pritariant jausmingam Laurynos Lankutytės fortepijono skambesiui, susilies į galingą ir vientisą muzikinę energiją, kuri pakerės publiką nuo pat pirmų garsų. Šis koncertas – tai puiki dovana visiems tikrojo meno gerbėjams.

Bilietai – internete Bilietai.lt ir Alytaus miesto teatro kasoje.

 

1 komentaras

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here