Ketvirtadienis, balandžio 19, 2018
Pradžia IT „Micro:bit‘as” – visiems penktokams

„Micro:bit‘as” – visiems penktokams

0
Alytaus mokiniai lankėsi Vilniaus „Techparke", kur veikia ir „Google" atstovybė Lietuvoje

Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos penktokai su informacinių technologijų mokytoju metodininku Žydrūnu Tautvydu lankėsi Vilniaus „Techparke”.

Alytiškius į technikos parką pakvietė Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, besirūpinantys, kad į mokyklas ateitų naujovės – Lietuvos mokiniams būtų padovanoti „micro:bit‘ai”. Kelione pasirūpino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė bei Švietimo skyriaus atstovai.

Į visos dienos renginį susirinko Vilniaus, Molėtų, Visagino ir Alytaus miestų mokiniai, kuriems patikėta svarbi misija: išbandyti „micro:bit‘us” vykdant įvairius projektus ir apibendrinus atsakyti į klausimus, ar įdomu su micro:bit‘ais dirbti, konstruoti, ar nesudėtinga ir pagaliau, kiek jų reikia Lietuvos mokykloms. Mokiniai skaitė pranešimus, demonstravo savo parengtus projektinius darbus, dalijosi įspūdžiais bei planuojamais projektais ateityje.

Renginyje buvę žurnalistai bei fotografai susidomėjo mūsų pateiktais projektais (informaciniu tablo, žaidimu „Atspėk“, žingsniamačiu ir kt.), kuriuos noriai demonstravo komandos kapitonas Martynas Astikas.Jis savo idėjomis ir darbais  daugiausia prisidėjo prie projektų įgyvendinimo. Beje, M. Astikas dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės rinkodaros ir komunikacijos skyriaus organizuotame interviu.

Pasistiprinę neseniai įsikūrusio „Techparko” kavinėje, buvome pakviesti apžiūrėti parko teritorijos, susipažinti su čia įsikūrusiomis įmonėmis, tokiomis, kaip „Google” atstovybė ir pan.

Mokiniams gidai išsamiai papasakojo apie „Techparko” įkūrimo idėją, paties pastato kelių šimtmečių įstoriją ir čia įsikūrusią programavimo mokyklą „CodeAcademy“. Po apžvalginės ekskursijos mokiniai grįžo į konferencijų salę, kur dirbdami grupėse, atsakė į jiems keliamus klausimus apie „micro:bit‘ą”.

Renginio organizatoriai, dėkodami už projektus, vylėsi, jog jau 2017 metų rudenį visų mokyklų penktokams bus padovanoti „micro:bit‘ai” ir tai bus pradžia vykdant mokinių technologinio švietimo idėjos vystymą Lietuvoje.

Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytojas metodininkas Ž. Tautvydas

 

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here