Penktadienis, balandžio 20, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionate šiemet dalyvaus per 50 alytiškių

Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionate šiemet dalyvaus per 50 alytiškių

0

Balandžio 22 d. Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje – net du čempionatai. Čia vyks „2018 metų Lietuvos aerobinės gimnastikos pereinamosios lygos čempionatas“ ir „2018 metų atviras Alytaus miesto aerobinės gimnastikos čempionatas ASRC taurei laimėti“.

Šios varžybos jau trečius metus iš eilės vyks Alytuje. Tokią idėją Alytaus miesto merui Vytautui Grigaravičiui pasiūlė Lietuvos aerobikos federacijos prezidentė Roma Aleksandravičienė ir ASRC „ŠaulėGym“ aerobinės gimnastikos trenerė Loreta Spitrytė. Idėją miesto meras su palaikė ir šias varžybas rengti Alytuje jau tapo kasmetinė tradicija.

 

Tikslas – populiarinti aerobinę gimnastiką Alytuje

Anot Lietuvos aerobikos federacijos prezidentės, vienas iš šių varžybų tikslų – populiarinti aerobinę gimnastiką Alytuje ir kituose Lietuvos miestuose. „Siekiame įtvirtinti aerobinės gimnastikos varžybas Jūsų mieste. Tikimės, kad šis sportas Alytuje tik populiarės, kadangi aerobine gimnastika jaunimas itin domisi. Šiomis varžybomis taip pat siekiama stiprinti sportininkų sveikatą, gerinti jų parengimo formas ir metodus, populiarinti aerobinę gimnastiką visoje Lietuvoje“, – kalbėjo R. Aleksandravičienė.

Varžybų dieną į Alytaus sporto ir rekreacijos centrą sugužės sportininkai iš Vilniaus, Kauno miesto ir rajonų, Klaipėdos, Jonavos, Visagino, Šakių, Prienų, Lazdijų, Veisiejų ir Molėtų.

Iš viso čempionate dalyvaus per 500 sportininkų. Bus atlikta 287 pratimai. Varžyboms teisėjaus 15 teisėjų ir 2 sektetoriai.

Net penkiasdešimt keturios alytiškės laukia palaikymo iš Jūsų!

Šiose varžybose dalyvaus ir sportininkės, atstovaujančios mūsų miestą. Šiais metais ASRC „ŠaulėGYM“ komandą atstovaus 54 sportininkės. Jos atliks 13 rungčių. Kiekviename pratime sportininkės  demonstruos tokias  fizines savybes kaip lankstumas, jėga  ir greitis,  taip pat puikią  koordinaciją, ištvermę. Viską apjungs ritminga muzika, šokis, judėjimas erdvėje ir artistiškumas.

Aerobikos federacijos prezidentė R. Aleksandravičienė džiaugiasi gausėjančia ir tobulėjančia Alytaus komanda ir giria jos trenerę Loretą Spitrytę už profesionalų požiūrį į darbą, kūrybiškumą, norą tobulėti, kuris duoda rezultatus – iš kiekvienų varžybų ASRC „ŠaulėGYM“ komanda grįžta su taurėmis ir medaliais!

Kviečiame visus palaikyti ASRC „ŠaulėGYM“ sportininkes ir pasigrožėti neeiliniu renginiu!

Varžybos yra dalinai finansuojamos Alytaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis. Renginį organizuoti ir pravesti padeda laisvoji mokytoja Loreta Spitrytė. Šios mokytojos varžybines programas renginio metu atliekančios moksleivės taip pat sportuoja dalyvaudamos neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) programose, kurias kuruoja Alytaus miesto savivaldybė. Kviečiame visus palaikyti ASRC ir „ŠaulėGYM“ sportininkes ir pasigrožėti neeiliniu renginiu!

Renginio programa:

10.30 val. – Varžybų pradžia

11.12 val. – J2 AD Kamilė Klimaitė, Indra Liutkauskaitė, Greta Mališauskaitė, Emilija Jakavonytė, Deimantė Kvaščevičiūtė, Viltė Verseckaitė, Ieva Valaikaitė, Ugnė Baliūnaitė

11.50 val. – J1 AD Gustė Katkauskaitė, Indrė Burinskaitė, Deimantė Adomaitytė, Deimantė Gudaitytė, Austėja Armanavičiūtė, Ema Marcinkevičiūtė, Ema Rutkauskaitė, Liepa Junevičiūtė

12.00 val. – Varžybų atidarymas

12.52 val. – V2 MV Urtė Bielevičiūtė

15.06 val. – V1 GR Patricija Rulytė, Vanesa Kerevičiūtė, Kotryna Banytė, Aleksandra Mikalauskaitė, Samanta Ruminaitė

15.34 val. – V1 GR Lukrecija Zaūtraitė, Rustė Šalomovaitė, Adriana Mikelaitytė, Karina Matulevičiūtė, Grėtė Vasiliauskaitė

16.44 val. – V2 GR Gabija Podvolskytė, Vijūnė Danilevičiūtė, Laura Polensaitė, Lukrecija Vasiliauskaitė, Amanda Runtaitė

16.56 val. – V2 GR Adrija Aleksiūnaitė, Miglė Rinkevičiūtė, Evita Dzenkauskaitė, Martyna Sidaravičiūtė, Gustė Mikalonytė

19.32 val. – J1 MV Taja Nastulevičiūtė

20.00 val. – J1 MV Agota Bytautaitė

21.12 val. – J1 TR Rytė Isaikinaitė, Paulina Cicėnaitė, Auksė Kuzmickaitė

21.14 val. – J1 GR Agota Bytautaitė, Miglė Stepanavičiūtė, Paulina Senūtaitė, Vaiva Danisevičiūtė, Kamilė Urbanavičiūtė

21.22 val. – J2 GR Taja Nastulevičiūtė, Smiltė Babiliūtė, Evelina Vaitulevičiūtė, Austėja Zabitaitė, Greta Biesevičiūtė

21.56 val. – J1 TR Vasarė Vaitiekūnaitė, Urtė Bielevičiūtė, Laura Gataveckaitė

Aerobinė gimnastika – sporto ir šokio derinys

Aerobinė gimnastika – tai sporto šaka, reikalaujanti gebėjimo pagal muziką atlikti didelio intensyvumo pagrindinius aerobikos judesius, jungiant juos su sudėtingais jėgos, šuolių, lankstumo ir pusiausvyros pratimais. Visos šios fizinės ypatybės turi būti rodomos varžybinio pratimo metu, atliekant koordinaciškai sudėtingus judesius ir sudėtingumo elementus dideliu intensyvumu be poilsio intervalų.

Aerobinės gimnastikos idėja Lietuvoje buvo pradėta propaguoti 1992 metais, kuriais buvo surengtos pirmosios aukštųjų mokyklų sportinės aerobikos varžybos mūsų šalyje – Lietuvos studentų sportinės aerobikos pirmenybės.

Aerobinės gimnastikos varžybų metu dalyviai varžosi vienetų, mišrių porų, trejetų, penketų, aerodance ir aerostep rungtyse skirtingose amžiaus grupėse. Varžybinio pratimo metu skambant muzikai turi būti rodomas lankstumas, jėga, koordinacija, ištvermė, išskirtinė choreografija, privalomoji programa ir sudėtingumo elementai. Sportininkai turi aktyviai judėti po visą aikštelę, išnaudoti visus keturis aikštelės kampus ir skirtingas judėjimo kryptis.

Sporto ir sveikatingumo klubas „ŠaulėGYM“ prezidentė Gitana Vitkauskienė

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here