Penktadienis, spalio 20, 2017
Pradžia Naujienos Aktualijos Legioneliozė: Alytaus daugiabučiuose karštinamas vanduo, jį gyventojai prašomi „nuleisti“ (ATNAUJINTA)

Legioneliozė: Alytaus daugiabučiuose karštinamas vanduo, jį gyventojai prašomi „nuleisti“ (ATNAUJINTA)

2
Alytiškiai informuojami apie tai, kad „karšto vandens temperatūra bus padidinta iki 66 laipsnių karščio“. Miesto daugiabučių namų gyventojai taip pat prašomi „nuleisti" vandenį sistemose. Alytausgidas.lt nuotr.

Alytiškius pasiekė informacija apie nepatogumus, susijusius su legioneliozės prevencija.

Miesto daugiabučių namų gyventojai informuojami apie tai, kad „karšto vandens temperatūra bus padidinta iki 66 laipsnių karščio“.

Daugiabučių gyventojai prašomi nustatytomis dienomis, rytais ar ilgiau nenaudojus vandentiekio vandens „periodiškai jį nuleisti kelias minutes“ – ne mažiau 5-15 minučių laikotarpiui atsukti karšto vandens maišytuvų čiaupus ir vandenį leisti per maišytuvus ir dušų žarneles.

Alytaus daugiabučius prižiūrinti bendrovė „Alytaus būstas“ taip pat informuoja, kad legioneliozė, tai – ūminė infekcinė liga, pasireiškianti plaučių uždegimu. Žmogus legionelioze dažniausiai užsikrečia kvėpuodamas aerozoliu, kuriame yra legionelių.

Legionelės gali dauginti  karšto ir šalto vandens sistemose, talpyklose, kur palaikoma 20 – 45°C temperatūra,  vamzdžiuose, kuriais silpnai ar visai neteka vanduo, purvinuose, dumblu padengtuose vamzdžiuose ir talpyklų vidiniuose paviršiuose, apnašomis padengtuose ir korozijos apimtuose vamzdžiuose, dušuose ir čiaupuose,  vandens šildytuvuose.

Dėl legioneliozės pastarąjį mėnesį Vilniuje mirė trys žmonės, o legionelės bakterijų buvo rasta sostinės daugiabučių, esančių Architektų g. 79, Ladygos g. 3 ir Tuskulėnų g. 5 karšto vandens sistemose.

ATNAUJINTA

„O kas sumokės už veltui nuleistą vandenį? Nes 5-15 min., tai čia nubėgs neblogai“, – pakomentavo mūsų portalo skaitytoja Ramunė K. „Juokdariai… Tai kiek laipsnių yra karštas vanduo… turbūt apie 40…“, – ironizavo Svajūnas S. „Reikėjo normalios temperatūros visus metus teikti vandenį“, – pridūrė Aušra V. „Pagaliau sulauksime karšto vandens“, – parašė Rasa R.

PAPILDYTA

Pastatų administratoriai pranešė, kad namuose vykdomi termošokai. Nustatytu laiku prašoma atsukti karšto vandens čiaupus 5-15 min. laikotarpiui.

„Būkite atsargūs – dėl aukštos vandens temperatūros galimi nudegimai”, – informavo daugiabučių administratoriai.

 

Komentuoti

2 Komentarai

  1. Kad name sukelta temperatūra iki 66 tai dar nereiškia kad neužsikrės legionelioze. Namų bendruose vamzdynuose (stovuose ) visuomet temperatūra tiekiama nemažesnė nei 50 laipsnių tad stovuose legioneliozės nėra aktyvios. 66 t. Ji žūsta. Bet reikia nepamiršti kad pas gyventojus bute karštas vanduo iki čiaupo necirkuliuoja o jis stovi ko pasekoje gali turėti problemų. Dušo šlangutėse vanduo aplamai cirkuliuoja mažos temperatūros nes gyventojai maudantis nenori nusiplikinti taip legioneliozės rizika didėja. Tad gyventojai turi suprasti kas laikinas termo šokas skirtas tam kad jie savo butuose galimus uždegino šaltinius naikintų, jeigu to patys nepasidaris tai termo šokas yra bereikšmis.

  2. Nezinau , pas mus name neimanoma ranku nulaikyti nuo karsto vandens, taip kad ten itariu tu bakteriju neturetu buti. O kitur jei nesilaiko reikalavimu gal to “soko” ir reikia. Bet cia turi visa laika palaikyti atitinkama temperatura.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here

%d bloggers like this: