Penktadienis, gegužės 25, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Ledinėse Alytaus gatvėse ir rajono keliuose – žiemos eismo „tragedija“ (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

Ledinėse Alytaus gatvėse ir rajono keliuose – žiemos eismo „tragedija“ (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

19

„Per vieną savaitgalį – beveik mėnesio avarijų statistika“, – dar nesibaigus pirmam 2017-ųjų savaitgaliui liūdnai konstatuoja alytiškiai vairuotojai. Ypatingai nepatenkinti tie, kuriems vairavimas yra darbas – viešojo, vietinio, tarpmiestinio, krovininio ir kitokio transporto vairuotojai, siuntų pervežėjai, taksistai.

Vien per šeštadienį Alytuje užfiksuota daugiau nei šešios avarijos. Kentėjo automobiliai, kelio ženklai, o darbo turėjo policininkai, medikai ir ugniagesiai gelbėtojai.

Naujojoje gatvėje, automobiliai daužėsi Naujosios, Jazminų ir Vilties gatvių, taip pat Sudvajų ir Kepyklos g. sankryžose.

Dar vienas eismo įvykis – prie Luksnėnų, kur dėl vilkiko avarijos buvo apsunkintos eismo sąlygos. Vilkikams nesisekė ir ne tik priemiestyje, tačiau ir mieste. Alytausgidas.lt TV nufilmavo videoreportažą iš „fūros“ avarijos Ulonų gatvėje.

Ne vienas eismo įvykis nutiko dėl vairuotojų neatsargumo ir, žinoma – dėl žemiau kritikos šiemet esančių ledinių Alytaus gatvių.

„Aš pats vos neatsimušiau prie sankryžos, laimei – geros padangos, pavyko nusukti į šoną, kur tuo metu nieko nebuvo“, – pasakojo mūsų skaitytojas Edvardas.

„Alytuje gatvės – katastrofa“, „Kokybiški keliai – už miesto ir rajono ribose“ – tokiais ir panašiais „komplimentais“ apibūdinamos paprastai tariant tragiškos Dzūkijos sostinėje esančios gatvės ir aplink miestą, rajone esantys keliai.

Alytausgidas.lt skaitytojos nuotr.

Tiesa, šeštadienį kelius prižiūrinčios mašinos išvažiavo į budėjimus Alytaus mieste ir rajone, „kosmetika“, kai nebuvo atlikti pagrindiniai darbai  nepasiteisino ir tris dienas mūsų keliuose – ledo liežuviai. Pasak žinovų, juos buvo galima įveikti pačią pirmą dieną kokybiškai nuvalius sniegą.

Nors Alytaus miesto savivaldybė, neturėdama savo kelininkų, ėmėsi „advokato“ vaidmens ir pasamdytos firmos „Raguvilė“ gynybos, nekokybiški vykdytojų atliekami miesto gatvių valymo darbai – akivaizdūs. Keistai skamba ir labiau graudūs nei įtikinantys valdininkų pasiteisinimai išbarsčius kalnus smėlio ar druskos, tačiau ne laiku ir „vėjais“, kitaip tariant, į „balą“ išmetus mūsų, mokesčių mokėtojų pinigus.

Kaip ir kuo besiteisintų Alytaus miesto gatves prižiūrintys ar rajono savivaldybės teritorijoje dirbantys kelininkai, pas mus šiemet arba pernelyg pataupyta po pirmųjų didžiųjų snygių, arba kažkas daroma nekokybiškai.

Neįtikinamai skamba ir Alytaus miesto mero Vytauto Grigaravičiaus facebook profilyje dėstoma pozicija, esą Alytuje pasnigo daugiau ir tai tapo nekokybiškų miesto gatvių paviršiaus priežastimi. Kaip ten bebūtų, „sąmokslo teorijas“ dėl „plikų” vilkikų padangų, o ypatingai dėl „neįveikiamų” kelio ir gatvių tvarkymo užduočių paneigia kaimynai. Tokia pati ar netgi dar šaltesnė žiema problemų nesukėlė Marijampolei, jau nekalbant apie Vilniaus, Kauno ir kitas didžiąsias ar mažesnes šalies savivaldybes bei kaimynus lenkus.

„Tokią situaciją buvo galima prognozuoti, kai alytiškius, anksčiau daugiau ar mažiau kokybiškai valiusius Alytaus gatves, po naujų miesto savivaldybės konkursų išstūmė ateiviai verslininkai arba pradedantys nemokšos“, – mūsų portalui kalbėjo prisistatyti nenorėjęs ekspertas.

„Ar taip Alytus iš didmiesčio grįžta į miesto, miestelio ar net kaimuko lygį? Jeigu su mūsų gatvių priežiūra taip bus toliau, artimiausiu metu pakaks vieno greiderio Naujosios gatvės viduryje, kuris kartą per dieną ar savaitę kiek labiau pasistengs arčiau Rotušės, dėl akių prasistums per visą gatvę ir viskas bus OK…“, – ironizavo skaitytojai.

Kol Alytaus miesto ir rajono valdantieji politikai – tarsi „letargo miego“ stadijoje ir jokių operatyvių, konkrečių sprendimų, deja, nesiūlo, pirmoji situaciją suskubo spręsti šalies ir savivaldos lygiu kol kas nereikšminga, tačiau Dzūkijos sostinėje vis aktyvesnė politinė jėga – Lietuvos žaliųjų partija.

Žaliųjų Alytaus miesto skyriaus pirmininkė Ieva Budraitė pakvietė pasirašyti skundą, kuriame pareiškė nepasitenkinimą Alytaus miesto gatvių ir rajoninių kelių būkle, užfiksuota sausio 6-7 dienomis. Pasak skundo rengėjų, keliai nebuvo tinkamai valomi ir šio rašto rengimo dieną – absoliučioje daugumoje atkarpų gatvių dangą dengė suvažinėto sniego sluoksnis, ledas ir buvo labai slidu.

„Padėtis tiek mieste, tiek rajone – ekstremali, automobiliai važiuodami net ir 20-40 km/h greičiu rizikuoja sukelti avarines situacijas. Nors apie orų pokyčius sinoptikai pranešė iš anksto, susidaro įspūdis, jog atsakingos tarnybos situacijos keliuose suvaldymui vis vien nepasiruošė. Toks aplaidumas kelia pavojų gyventojų gyvybėms ir turtui. Reikalaujame nedelsiant imtis priemonių saugumui keliuose užtikrinti“, – tvirtina skundo rengėjai.

E-peticiją, kurią jau parėmė apie 200 žmonių, reikia pasirašyti ČIA.

ATNAUJINTA (2017-01-07, 23.45 VAL.)

Skaitytojai diskusiją tęsia Alytausgidas.lt portale, po šiuo straipsniu, taip pat mūsų facebook paskyroje ČIA.

Peticiją jau pasirašė per 600 neabejingųjų.

ATNAUJINTA (2017-01-08, 12 VAL.)

Putinų gyventojai informavo, kad kai kurie miesto viešojo transporto maršrutiniai autobusai, vykdami nuo autobusų stoties į Pramonės rajono pusę, sekmadienio rytą neįveikė apledėjusios Putinų ir Antano Jonyno g. sankryžos.

Peticiją pasirašė beveik 700 asmenų.

ATNAUJINTA (2017-01-08, 15.30 val.)

Sekmadienį per pusvalandį – dvi. „Kiek dar reik avarijų, kad savivaldybė dėtų baudas kelininkam?“, – klausė alytiškiai, gyvenantys prie Alytaus autobusų stoties.

Peticiją pasirašė beveik 800.

ATNAUJINTA (2017-01-08, 23.55 val.)

Peticiją pasirašė apie 900.

ALYTIŠKI, DAR NEPASIRAŠEI?

Priversk valdžią gerbti Alytų, jo gyventojus ir svečius – pasirašyk e-peticiją dabar ir ČIA!


PAPILDYTA – SOCIALINĖ akcija. PASIDALINKITe!

Alytaus miesto mero teigimu, Dzūkijos sostinėje pasnigo daugiau nei kitur. Negana to – storas ledo sluoksnis aptraukė ne tik visas tris Alytaus Dailides ir Gulbynę, tačiau ir – bene pirmą kartą Alytaus istorijoje – visas iki vienos miesto gatves.

Jeigu pritari šiems savivaldybės ir jos samdinių nuopelnams – prisijunk prie čiuožėjų, rogutininkų ir ekstremalų bendruomenių padėkos miesto valdžiai ir ją išreikšk spausdamas LIKE (patinka) bei SHARE (dalintis)!!!

#DzūkųSOStinėČiuožia #DzūkųSOStinėsRožėsSpyglioApdoVanojimai

PASIDALINKITE TAI FACEBOOK’E!

19 Komentarai

 1. Gerus “RAGUS” užtaisė “RAGUVĖLĖ”. Alytiškiams bus gera pamoka, kad nereikia kviestis kiemsargių iš kito lietuvos krašto…

 2. Per kelias dienas darbo reikalais prasukau beveik visa lietuva,bet Alytuje keliai atrodo kad visai nevalyti,kituose miestuose gatves svarios,malonu vaziuoti,o pasmus grynas ledas,manau kelininkai turi atsakyti uz savo nekokybiska darba,kodel vejams buvo paleisti musu mokesciu moketoju pinigeliai,manau senai laikas butu grazinti patikimai gatves valiusia Ordo,nes anksciau Ordo vyrai zymiai geriau kelius valydavo,o sitie Skestenio nemoksos isviso nemoka gatviu valyti.

 3. ypatingai gerai kabutese atrode ziedas prie buvusio vainkomato ir santaikos gatve o ponas Grigaravicius jei nesupranta ka reiskia krautai furai vaziuoti tokiu slidziu keliu tai geriau tegu patyli.Matom jog net su grandinemis nepavyko uzvaziuoti i kalna.vyt tokius gatviu tvarkytojus .Santaikos gatve net kelias dienas buvo issukis furistams.

 4. Na,žinai,kas galėjo pagalvoti,kad liepos mėnesį tiek prisnigs…,būtų sausis,tai kelininkai dieną naktį budėtų…

 5. Tai dar kelias dar palyginus geras aš kaip važiavau trečiadienio vakarą į Alytų tai vos 3 kartus į griovį neįlėkiau…. o dar bent kelias nuvazinetas… bet vienoj sankryžoje vistiek mašiną užmetė…

 6. Net nesimato kad tie kelininkai būtų kažką darę, jiems reikia uždėti bauda už nekokybiškai atliktus darbus, pan kaip ir Vilniui buvo kelininkams uždėta bauda už nekokybiškai atliktą darbą

 7. Robke tu bent masina vairuoji ar tik su dviraciu vazineji ar dirbi tarp kelininku kad keksmazodziais cia parinies gal tiesa nepatinka???

 8. Parašiau komentarą p.Grigaravičiui.Blokavo mane.Nzn ar tai atsakingo žmogaus poelgis, bet yra kaip yra.Ką issirinkote tą turite.Gatvės baisios.Čiuožykla ir tiek .Kiti miestai tvarkosi Super.Tokie Prienai.Net malonu važiuoti jų keliais.Pagarba valdžiai, kuri dirba mums😉Ačiū

 9. Parašiau komentarą p.Grigaravičiui.Blokavo mane.Nzn ar tai atsakingo žmogaus poelgis, bet yra kaip yra.Ką issirinkote tą turite.Gatvės baisios.Čiuožykla ir tiek .Kiti miestai tvarkosi Super.Tokie Prienai.Net malonu važiuoti jų keliais.Pagarba valdžiai, kuri dirba mums😉

 10. Ismokit vairuot DEBILAI!!!! Jeigu smegenys nenesa tiek, kad ivertintumet greiti, kelio danga ir pasalinius veikanius, TAI PIZDINKIT PESKOM!!!! Supisti idioitai!!!!!!

 11. Pasiteisinimo nėra ir negali būti,snigo visur,kituose rajonuose net ir labiau,bet vieninteliame Alytuje keliai ir gatvės baisios,kelių priežiūros tarnybos turi atsakyti už savo nekokybiška darbą,kodėl kai snigo mieste barstytuvai pakeltais greideriais lakstė ir tik keli barstytuvai

 12. per situs stabdzius kelininkus taip slidu kad uz miesto greitis max 60 km/h. tai del jusu mieli stabdziai kelininkai snd luksnenuose ant baisios slidumos susidure 3 furos ir lengva masina. gerai kad auku nera!

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here