Antradienis, kovo 20, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Kodėl sportiškiausiu Lietuvos miestu vadinamo Alytaus salės neprieinamos visiems? (VIDEO)

Kodėl sportiškiausiu Lietuvos miestu vadinamo Alytaus salės neprieinamos visiems? (VIDEO)

1

Alytiškiai, anksčiau sportavę mokyklos salėje, šiemet neranda, kur išsinuomoti krepšinio aikštelę. Kas pasikeitė, kad mokymo įstaigų sporto salės vėl neprieinamos aktyvų, sveiką gyvenimo būdą propaguojantiems sportiškiausiu vadinamo Lietuvos miesto gyventojams?

Grupė aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių alytiškių turėjo tradiciją, kiekvieną sekmadienį žaisti krepšinį. Rezultato nesiekiantys vaikinai rengė mėgėjiškas varžybas, o už salę Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje mokėjo pagal patvirtintus įkainius – 9 eurus už valandą.

Šiais mokslo metais vaikinai išgirdo, kad Dzūkijos mokyklos salė jiems jau nebus nuomojama. Sporto propaguotojai tikėjosi išsinuomoti kitos mokyklos salę, tačiau, į kokias miesto mokymo įstaigas  besikreipė, sulaukė neigiamo atsakymo.

„Maždaug dešimt metų nuomojome  Dzūkijos pagrindinės mokyklos sporto salę, bet šiais metais mums pranešė, jog pasiieškotume kitur. Sekmadienį pažaisti susirinkdavo ir vyresni, ir jaunimas. Grįžę savaitgaliui studentai klausia, kodėl nežaidžiam, o mes nieko negalim pasiūlyti“, – pasakojo Raimondas Murauskas. Jam ir kitiems krepšinio mėgėjams aiškinama, kad mokyklose pasikeitė tvarka, jog mokyklą saugo apsauga ir esą nėra, kas galėtų atrakinti salę.

Tiesa, savo paslaugas pasiūlė Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras už salę paprašydamas tris kart daugiau nei anksčiau mokėdavo krepšinio mėgėjai – po 28 eurus už valandą.

Pastaraisiais metais aktyviai sportavę alytiškiai šiemet išgirdo, kad mokyklos salė jiems jau nebus nuomojama. Sporto propaguotojai tikėjosi išsinuomoti kitos mokyklos salę, tačiau, į kokias miesto mokymo įstaigas  besikreipė, sulaukė neigiamo atsakymo. Alytausgidas.lt TV nuotr.

Dzūkijos pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė  patvirtino, kad salė krepšininkams nuomojama nebus, nes tam neskirta lėšų. Pasak direktorės, už salės nuomą gaunama mažiau pinigų, nei tenka sumokėti budinčiajam.

Jokių pretenzijų dėl vaikinų buvimo salėje direktorė neturėjo. V. Sušinskienės teigimu, pagrindinė problema – finansai, dėl jų sekmadienį mokyklos salė užrakinta. Anot direktorės, jeigu savivaldybė padengs išlaidas – mokykla vėl mielai įsileis krepšinio mylėtojus.

Netekę galimybės sportuoti alytiškiai parašė elektroninį laišką Alytaus miesto meras Vytautui Grigaravičiui ir nustebo, kad net ir po darbo miesto vadovas parašė atsakymą su pažadu padėti išspręsti problemą.

Alytaus miesto savivaldybės atstovai tikisi, kad atsiras ir daugiau norinčių sportuoti, tuomet vienoje iš mokyklų dirbtų budintis, kuris įleistų aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių alytiškių grupes.

Panašią problemą, tačiau ne savaitgaliais, kai mokyklos uždarytos, o darbo dienomis sprendžia vienas gausiausių krepšininkų ir futbolininkų grupes surinkusios, Alytuje sėkmingai veikiančios krepšinio bei futbolo akademijos. Jų vadovams, auklėtinių tėvams aiškinama, kad visos mokyklų salės yra užimtos, tačiau popieriuje „užimtų“ laikų metu nemažą ar netgi didžiąją dalį patalpos iš tiesų būna tuščios arba naudojamos tik dalinai.

Apie susidariusią ydingą situaciją Alytaugidas.lt informavo ir Tomą Stupurį, kurio vadovaujamo Alytaus sporto ir rekreacijos centro treneriai savo auklėtinių treniruotėms naudoti mokyklų sales pirmenybę turi ir tai daryti nemokamai gali remdamiesi miesto savivaldybės tarybos 2015 metų sprendimu.

Apie susidariusią ydingą situaciją dėl galimai apgaulingo Alytaus mokyklų sporto salių naudojimo informuotas ir T. Stupuris, kurio vadovaujamo Alytaus sporto ir rekreacijos centro treneriai mokyklose savo auklėtinių treniruotes veda, o jeigu nori – ir … neveda – niekieno nekontroliuojami. Alytausgidas.lt TV nuotr.

1 komentaras

  1. Ponas Andrusaitis aiskino, kad mokyklos turi ileist nemokamai zaisti ir sake informuoti ji, jei taip daryti neleidzia, taciau kaip matom realybe visiskai kitokia ir valdininkams nusispjaut i tokias problemas.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here