Pirmadienis, kovo 19, 2018
Pradžia Sportas Lengvoji atletika Kančys tapo pirmuoju lietuviu, finišavusiu pasaulio čempionato maratono vyrų distancijoje

Kančys tapo pirmuoju lietuviu, finišavusiu pasaulio čempionato maratono vyrų distancijoje

0
R. Kančys. Alfredo Pliadžio nuotr.

2 valandos 16 minučių ir 34 sekundės – su tokiu laiku bėgikas Remigijus Kančys (pirmasis treneris – Arūnas Klebauskas) tapo pirmuoju vyru Lietuvos sporto istorijoje, įveikusiu pasaulio čempionato maratono trasą.

Londone (Didžioji Britanija) vyksiančio pasaulio lengvosios atletikos čempiono maratone po 35 kilometrų R. Kančys buvo 33-ias, po 40-ies – 27-as, o finišo tiesiojoje dar aplenkė tris varžovus ir užėmė 24 vietą (iš 98).

Tai – beveik idealus iš Alytaus rajono kilusio bėgiko rezultatas – tarp daugiau nei 100 maratonininkų vyrų, planavusių į Londoną, prieš startą Remigijus buvo 23-ias. Vyrų maratoną laimėjo greičiau nei per 2 val. ir 10 min. distanciją įveikę bėgikai iš Kenijos, Etiopijos ir Tanzanijos.

R. Kančio palaikymas Londone. A. Pliadžio nuotr.

Iš viso Londone vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuvai atstovauja 15 sportininkų, tarp kurių yra ir daugiau Alytaus atstovų. Bėgikė Vaida Žūsinaitė maratoną įveikė per 2 val. 41 min. 44 sek ir užėmė 45 vietą (iš 91).

Dėl traumų iš Lietuvos rinktinės turėjo pasitraukti Rasa Drazdauskaitė, Diana Lobačevskė, dėl šeiminių aplinkybių – Remalda Kergytė-Dauskurdienė ir Milda Vilčinskaitė, tad Londono maratone V. Žūsinaitė buvo vienintelė Lietuvai atstovavusi moteris.

Kaip ir R. Kančys, pasaulio čempionato maratoną įveikė dar vienas lietuvis – Ignas Brasevičius, kuris atbėgo per 2 val. 22 min. 20 sek ir finišavo 51-as.

Tarp 3 Lietuvos sportinio ėjimo meistrų – ir Brigita Virbalytė-Dimšienė. Praėjusiame pasaulio čempionate finišavusi 7-a, šiemet iš Alytaus kilusi ėjikė 20 km sportinio ėjimo rungtyje dalyvaus paskutinę pasaulio čempionato dieną, rugpjūčio 13-ąją.

Visus pasaulio čempionate dalyvaujančius alytiškius lengvaatlečius paskutinį vasaros sekmadienį turėtume sutikti Alytaus pusmaratonyje.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here