Pirmadienis, Liepos 23d.
DzūkijaAlytus
2017 Rugpjūčio 7d.
0

Kančys tapo pirmuoju lietuviu, finišavusiu pasaulio čempionato maratono vyrų distancijoje

title

2 valandos 16 minučių ir 34 sekundės – su tokiu laiku bėgikas Remigijus Kančys (pirmasis treneris – Arūnas Klebauskas) tapo pirmuoju vyru Lietuvos sporto istorijoje, įveikusiu pasaulio čempionato maratono trasą.

Londone (Didžioji Britanija) vyksiančio pasaulio lengvosios atletikos čempiono maratone po 35 kilometrų R. Kančys buvo 33-ias, po 40-ies - 27-as, o finišo tiesiojoje dar aplenkė tris varžovus ir užėmė 24 vietą (iš 98). Tai – beveik idealus iš Alytaus rajono kilusio bėgiko rezultatas - tarp daugiau nei 100 maratonininkų vyrų, planavusių į Londoną, prieš startą Remigijus buvo 23-ias. Vyrų maratoną laimėjo greičiau nei per 2 val. ir 10 min. distanciją įveikę bėgikai iš Kenijos, Etiopijos ir Tanzanijos. [caption id="attachment_73846" align="alignnone" width="696"] R. Kančio palaikymas Londone. A. Pliadžio nuotr.[/caption] Iš viso Londone vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuvai atstovauja 15 sportininkų, tarp kurių yra ir daugiau Alytaus atstovų. Bėgikė Vaida Žūsinaitė maratoną įveikė per 2 val. 41 min. 44 sek ir užėmė 45 vietą (iš 91). Dėl traumų iš Lietuvos rinktinės turėjo pasitraukti Rasa Drazdauskaitė, Diana Lobačevskė, dėl šeiminių aplinkybių - Remalda Kergytė-Dauskurdienė ir Milda Vilčinskaitė, tad Londono maratone V. Žūsinaitė buvo vienintelė Lietuvai atstovavusi moteris. Kaip ir R. Kančys, pasaulio čempionato maratoną įveikė dar vienas lietuvis - Ignas Brasevičius, kuris atbėgo per 2 val. 22 min. 20 sek ir finišavo 51-as. Tarp 3 Lietuvos sportinio ėjimo meistrų – ir Brigita Virbalytė-Dimšienė. Praėjusiame pasaulio čempionate finišavusi 7-a, šiemet iš Alytaus kilusi ėjikė 20 km sportinio ėjimo rungtyje dalyvaus paskutinę pasaulio čempionato dieną, rugpjūčio 13-ąją. Visus pasaulio čempionate dalyvaujančius alytiškius lengvaatlečius paskutinį vasaros sekmadienį turėtume sutikti Alytaus pusmaratonyje.