Antradienis, kovo 20, 2018
Pradžia Naujienos Aktualijos Javapjūtę gaisrininkai siūlo pradėti saugiai

Javapjūtę gaisrininkai siūlo pradėti saugiai

0
Sausi šiaudai, degios dulkės, įkaitęs kombaino variklis ir skubėjimas greičiau nukirsti javus, kol nelyja ar neužkrenta rasa - taip būna kiekvieną javapjūtę

Kaip ir kasmet, šalyje prasidedant javapjūtei, ūkininkai stengiasi kuo greičiau pradėti javapjūtės darbus. Žemės ūkio technika, ypač javų kombainai, lieka tinkamai neparuošti, o tai gali prišaukti dideles nelaimes – gaisrus.

Sausi šiaudai, degios dulkės, įkaitęs kombaino variklis ir skubėjimas greičiau nukirsti javus, kol nelyja ar neužkrenta rasa – taip būna kiekvieną javapjūtę, taip yra ir šiemet. Dar viena šio darbymečio ypatybė – kiekvienais metais pasikartojantys gaisrai, apie kurių grėsmę norime priminti ir šį sezoną.

Didelių nuostolių padės išvengti pakankamas kiekis pirminių gaisro gesinimo priemonių. Todėl norėtume  priminti, kad javų kombainuose turi būti 2 gesintuvai, turintys po 4 kilogramus gesinimo medžiagos, bei vienas nedegus audeklas.

Kitoje žemės ūkio technikoje turi būti 2 gesintuvai, turintys po 2 kilogramus gesinimo medžiagos arba vienas gesintuvas, turintis 4 kilogramus gesinimo medžiagos. Gesintuvo garantinis laikas neturi būti pasibaigęs. Rekomenduojami miltelinio tipo gesintuvai. Taip pat javų kombainuose rekomenduojama turėti kastuvą, kad kilusį ražienų gaisrą būtų galima užpilti žemėmis.

Per javapjūtę Alytaus apskrities  priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai vykdys reidus, kurių metu bus tikrinami javų kombainai ir kita žemės ūkio technika.

Javų kombainų ir kitos žemės ūkio technikos valdytojams ir naudotojams, eksploatuojantiems netvarkingus arba neaprūpintus pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis javų kombainus ir kitą žemės ūkio techniką, bus taikoma administracinė atsakomybė.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorė Indrė Miškinytė

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here