22 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 18d.
DzūkijaAlytus
2010 Lapkričio 26d.
0

Investicijos Alytuje: tęsiami darbai, bet jų dar daug

title

Alytaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, pavaduojantis administracijos direktorių Linas Jonas Palionis apžvelgia Alytuje vykdomus projektus.
Miestelėnai skambina, teiraujasi, kaip vyksta investicinių projektų statybos darbai, dalis alytiškių reiškia nepasitenkinimą jų sparta, kiti abejoja darbų reikalingumu. Tam tikrą nerimą dėl darbų tęstinumo gyventojams sukėlė ir įvykiai savivaldybėje, mero rinkimai.

Tikiuosi, iš žemiau pateikiamos informacijos miestelėnams paaiškės,  kokie darbai atliekami, kokių problemų kyla įgyvendinant projektus, finansuojamus Europos Sąjungos, valstybės ir savivaldybės lėšomis.

Pagerės susisiekimas

Tikriausiai daugelis jau pastebėjo, kad asfaltbetonio juosta sujungė  Žuvinto ir Likiškėlių gatves. Beveik 4  milijonų litų vertės rangos darbų sutartis su čia dirbančia UAB „Alkesta" baigiasi šių metų gruodžio 29 dieną. Dabar perkami papildomi lietaus, fekalijų kanalizacijos tinklų tvarkymo ir kiti darbai.

Projekto įgyvendinimas numatytu terminu nekelia abejonių. Gatvių sujungimas pagerins ir sutrumpins susisiekimą tarp Vidzgirio mikrorajono ir Pramonės, Putinų bei Naujosios gatvių - čia veikiančiose įmonėse dirba daug alytiškių.

Prietiltis - kitais metais

Baigiamas statyti tiltas per Nemuną, gruodžio mėnesį tikimasi įrengti nuo miesto pusės privažiavimo gatvę su estakada, autotransporto žiedą. Tačiau kelias I Alytaus pusėje bus sutvarkytas kitais metais. Šių darbų užsakovas yra šalies Automobilių kelių direkcija. Dabar, mūsų žiniomis, ji rengiasi viešiesiems pirkimams, po kurių paaiškės darbų rangovas.

Nuostata nesikeičia

Daugiafunkcinio pramogų ir sporto komplekso (sporto arenos) išplėtimą numatyta baigti šių metų gruodžio pabaigoje. Objektą rekonstruojanti Kauno bendrovė „Struktūra" turi įsisavinti 26 mln. litų. Iš jų 10 mln.- Europos Sąjungos pinigai, 14,5 mln. litų - valstybės. Savivaldybės indėlis su papildomais darbais gali būti 4,5 mln. litų.

Tris savaites čia nedirbęs rangovas darbus atnaujino lapkričio 2 dieną. Problemų kilo dėl grindų, kurios pradėtos kloti ne pagal projektą. Todėl savivaldybė pareikalavo nutraukti darbus. Rangovas intensyviai įrodinėja, kad jo klojamos grindys atitinka Tarptautinės krepšinio federacijos („FIBA Europe") reikalavimus, tačiau savivaldybės nuostata nesikeičia, nebent projekto autorius keis projektą.

UAB „Struktūra" turi spartinti darbus, nes kyla abejonių, ar kauniečiai iki numatyto termino pajėgs įsisavinti visas lėšas.

Laikini nepatogumai

Nors miesto stadionas jau eksploatuojamas, liko nemažai aplinkinės teritorijos tvarkymo darbų, kuriuos ketinama baigti kitų metų gegužės pabaigoje. Tai atsieis apie porą milijonų litų. Dabar svarstomos darbų pirkimo sąlygos.

Pagal grafiką įrengiama Naujosios gatvės antroji eismo juosta nuo Tvirtovės gatvės iki Žuvinto gatvės. Iki kitų metų liepos mėnesio bendrovė „Kelda" čia turi atlikti darbų už 7,1 milijono litų. Gyventojams kyla nepatogumų, tačiau, atliekant tokius darbus, jie neišvengiami.

Čia jau baigta kloti šilumos trasa, ji atiduodama eksploatuoti nelaukiant, kol valstybinė komisija 2011 metais priims  gatvę. Tai daroma geranoriškai sutikus šilumos tinklus eksploatuojančiai bendrovei „Litesko".

Baigus šią Naujosios gatvės atkarpą, antroji asfalto juosta bus tiesiama iki Miklusėnų gatvės. Jau parengtas šių darbų, kuriuos atlikti numatoma 2011 - 2012 metais, techninis projektas. Jam įgyvendinti bus skirta 4,1 milijono litų ES lėšų, o šešiais milijonais prisidės savivaldybė.

Padės išvengti kamščių

Didelės apimties darbai laukia bendrovės „Alkesta", kuri laimėjo konkursą įrengti transporto žiedą Kauno - Vilniaus gatvių sankirtoje, kurioje nuolat susidaro automobilių „kamščiai".

Sutartis dėl šio projekto įgyvendinimo pasirašyta lapkričio pradžioje.  Objektas, kurį ketinama baigti kitų metų spalį, atsieis 9,7 milijono litų - tai 2,7  milijono daugiau negu buvo planuota. Papildomų lėšų turės skirti savivaldybė.

Dar daugiau lėšų nei žiedas  - 11,47 milijono litų pareikalaus apleistos teritorijos Žaliojoje gatvėje sutvarkymas. Jau žinomi darbų atlikimo konkurso dalyvių pasiūlymai, netrukus turėtų paaiškėti rangovas, tačiau dar nepasirašyta finansavimo sutartis. Pagal savivaldybės pateiktą paraišką, lėšų šiam projektui  ketinama gauti iš ES fondų, dalį pinigų skirs savivaldybė.

„Parama" vėluoja

I Alytaus aikštės sutvarkymo darbų pabaiga nukelta keturiais mėnesiais - iki 2011 metų sausio, nes čia buvo kilę paveldo apsaugos klausimų - jiems išspręsti reikėjo laiko. Tačiau ir atsižvelgiant į tai bendrovė „Parama" dirba lėtai, ji neįsisavino nė dešimtadalio iš šiam objektui skirtų 2,2 milijono litų.

Panaši situacija ir aikštės prieigose tiesiant pėsčiųjų ir dviračių takus. „Parama" atliko darbų tik už 100 tūkstančių litų, kai iki objekto pridavimo kitų metų sausio pabaigoje reikia įsisavinti 1,3 milijono litų.

Rangovas įspėtas, jog laiku neatlikus darbų bus skaičiuojami delspinigiai.

Terminas pratęstas

Dalį miesto centro tvarkanti Kauno kelių remonto grupė (UAB „KRG")  dirba nepatenkinamai. Rangovas, įsisavinantis 8,6 milijono litų, išardė centro gatves, į savivaldybę iškviesti bendrovės vadovai pažadėjo spartinti darbus, tačiau pažadų nevykdo - nekloja asfalto, nes pasak jų, negauna... darbų(?).  Terminas sutvarkyti gatves pratęstas keturiems mėnesiams - iki kitų metų birželio.

Yra problemų ir dėl Laisvės angelo aikštės dangos (aikštėje  - granitas, šaligatviuose - klinkeris). Pasak UAB „KRG" atstovų, Kultūros paveldo departamento Alytaus teritorinio padalinio specialistai siūlo ir šaligatvius grįsti granitu. Tai svarstoma. Aktuali ir dangos spalvinė gama, taip pat reikia spręsti problemas, susijusias su apšvietimo sistema - dėl jos nesutariama su rangovu.

Miesto „širdyje"

Konkursą pritaikyti Rotušės aikštę miesto bendruomenės poreikiams laimėjusi bendrovė „Luidas" pradėjo 3,27 milijono litų vertės darbus. Jie bus atliekami atskirose zonose.

Baigti aikštės pertvarką, kuriai savivaldybė turės papildomai skirti pusę milijono litų,   planuojama kitų metų gegužę, tačiau sutartyje numatyta galimybė nukelti šį terminą trims mėnesiams, jei darbai susitrukdytų ne dėl rangovo kaltės.

Iki kitų metų spalio

Su bendrove „Alkesta" derinama sutartis dėl Dainavos gyvenamojo rajono viešųjų erdvių sutvarkymo. Tai kainuos 4,1  milijono litų. Darbų pabaiga - kitų metų spalį.  Numatoma rekonstruoti Kraštotyros muziejų ir sutvarkyti aplinkines teritorijas, tačiau kol kas neaišku, iš kokių lėšų bus finansuojamas šitas projektas.

Ežerėliai, ežerai...

Iki kitų metų pabaigos ketinama išvalyti Mažosios Dailidės ežerą. Šiam darbui planuojama skirti 420  tūkstančių litų. Dabar papildoma atitinkama paraiška lėšoms gauti, tačiau ar jų bus skirta, kol kas neaišku.

Taip pat pateikta paraiška finansuoti I Alytaus Dailidės ežerėlio išvalymą. Laukiama paraiškos įvertinimo. Jei bus gauta lėšų, darbus už 60 tūkstančių litų planuojam atlikti iki kitų metų lapkričio.

O štai valydama Didžiosios Dailidės ežerą - šiems darbams iki 2011 metų skirta 1,5 milijono litų - bendrovė „Parama" stipriai atsilieka nuo grafikų. Reikalaujame spartinti darbus, siunčiame atitinkamus raštus, nes atsilikimas gresia finansavimo mažinimu, kils problemų, o po to gali prasidėti teisminiai ginčai dėl nuostolių dengimo.

Poilsiui ir rekreacijai

Sutvarkytą Didžiosios Dailidės ežerą planuojam pritaikyti rekreacijai. Dar šį mėnesį turėtų paaiškėti  projektavimo darbų konkurso nugalėtojas - juo tapti siekia keturiolika pretendentų.

O štai kas įrengs  pėsčiųjų ir dviračių takus, kitą rekreacijai bei poilsiui svarbią infrastruktūrą nuo Pliažo gatvės iki Sanatorijos miško, jau paaiškėjo. Statybos darbų už 4,2 milijono litų sutartis pasirašyta su „Alkesta". Bendrovė darbus turėtų baigti kitų metų liepą, be to, palikta galimybė šį terminą nukelti iki rugsėjo.

Dviračių ir pėsčiųjų takas nuo Sanatorijos gatvės bus pratęstas iki slidinėjimo trasų. Šį  1,65 milijono litų vertės projektą ketinama įgyvendinti iki 2012 metų rugpjūčio. Dabar rengiamas darbų pirkimo konkursas.

Per didelė kaina

Pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros, jungiančios Alytaus piliakalnį bei jo prieigas su Kurorto ir Miško parkais, įrengimo ir šių teritorijų sutvarkymo bei pritaikymo poilsiui ir rekreacijai tarptautiniame konkurse  dalyvavo tik bendrovė „Alkesta". Ji neatitiko kvalifikacinių reikalavimų, todėl pirkimo procedūra buvo nutraukta.

Užsakovui - savivaldybei yra per didelė pasiūlyta projekto įgyvendinimo kaina. Orientuotasi į 26 milijonus litų (tarp jų pėsčiųjų tiltui per Nemuną buvo numatyta 17 milijonų), o pasiūlyme tik tiltui pastatyti planuojami 43 milijonai litų!

Savivaldybės administracija apie tai informavo Viešųjų pirkimų tarnybą, savivaldybės tarybos komitetus ir teiks siūlymus svarstymui dėl tąsos projekto, kurios finansavimo sutartis dar nesudaryta.

Papildomi darbai

Alytaus pramoniniame parke dirbanti bendrovė „Kelda"  jau įsisavino beveik 11 milijonų litų iš numatytų 26,4 milijono, tačiau atsirado daug papildomų darbų, kurių nefinansuoja Lietuvos verslo paramos agentūra.  Savivaldybei teks skirti maždaug  3,6 milijono litų, kad darbai būtų baigti numatytu laiku - kitų metų rugpjūtį.

Į parką labai svarbu pritraukti naujų investuotojų, todėl iki 2012  metų pabaigos įgyvendinamas Pramoninio parko rinkodaros projektas. Dabar derinamos pirkimo sąlygos darbams, kurių vertė 650 tūkstančių litų.

Nauji pirkimai

Papildomų lėšų reikės rekonstruoti buvusio Eksperimentinio namų statybos kombinato (ENSK) ir Mėsos kombinato pramonės teritorijos infrastruktūrai. Pastarojoje bendrovė „Parama" darbus už 3,7 milijono litų jau baigia, o dėl darbų ENSK  teritorijoje rangos sutartis su „Parama" nutraukta. Dabar derinami nauji viešųjų pirkimų dokumentai. Gali būti, jog rangos darbai, kuriuos planuojama baigti 2012 metų rugsėjį, kainuos gerokai daugiau nei tikėjosi savivaldybė.

Taisys klaidas

„Parama" atlieka darbus ir Kepyklos gatvėje pagal projektą „Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų pramonės zonų viešosios infrastruktūros plėtra". Čia atsiliekama nuo  grafiko, pagal kurį projektas turi būti įgyvendintas iki kitų metų rugpjūčio. Iš 6,3 milijono litų iki šiol įsisavinti 2,6 milijono. Be to, Panevėžio bendrovė „Miestprojektas" turi ištaisyti fekalijų kanalizacijos projekto klaidas.

Bus amfiteatras

Darbų pirkimo procedūros vyksta įgyvendinant projektą  „Pasienio kultūros" integracijos centras - scena pasienyje". Pagal jį numatyta įrengti amfiteatrą prie Kultūros ir komunikacijos centro.  Dabar vyksta darbų, kurių vertė beveik 4 milijonai litų, pirkimo procedūra. Amfiteatras turėtų būti pastatytas iki 2012 metų  pabaigos.

Nemažai dirbama švietimo  įstaigose. Jose  už 3,9 milijono litų įgyvendinamas energijos efektyvumo didinimo ir atsinaujinančių energijos šaltinių propagavimo projektas, atnaujinamos lopšelio - darželio „Linelis" patalpos ir vidaus įranga, tokie pat darbai vyksta arba numatyti lopšeliuose-darželiuose „Girinukas", „Nykštukas", „Putinėlis" ,„Volungėlė", renovuojama Putinų gimnazija.

Gerinamos paslaugos

Yra objektų, kuriuose visi darbai baigti. Štai bendrovė „Skirnuva" pasirengusi priduoti valstybinei komisijai Socialinių paslaugų centrą - čia įsisavinta 1,5 milijono litų, už 428 tūkstančius litų bendrovė „Aldaila" apšiltino Jaunimo centrą.

Už ES lėšas taip pat gerinamos paslaugos, kurias alytiškiams teikia miesto savivaldybės administracija. Jos darbuotojai, pavyzdžiui, stiprina administracinius gebėjimus, tobulinama buhalterinė ir finansinė apskaita, rengiamos projekto „Alytaus miesto savivaldybės teritorijų planai"  viešojo pirkimo sąlygos, įgyvendinamos kitos priemonės.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt