COM•MEDIA | „PRABANGOS“

Details
Date:

26 lapkričio

Time:

18:00

Website:
Event Website
Venue

Alytaus teatras

Rotušės a. 2

Alytus, Lithuania

Bilietai: https://tiketa.lt/LT/spektaklis_prabangos_25382
„Knygos teatras” spektaklis „PRABANGOS“ pagal Jurgio Savickio noveles

Trukmė 1 val.

Elegantiškos, lengvos, šmaikščios ir neabejotinai kitokios lietuvių literatūros istorijos

„Knygos teatras“ pristato lietuvių literatūros inscenizaciją – spektaklį „Prabangos“ pagal Jurgio Savickio noveles.

Vienas iš spektaklio leitmotyvų – prabanga patirti: gyventi, mirti, mylėti… Tragikomedijos veikėjai – trys vėlės, kurios pasakoja J. Savickio noveles kaip savo gyvenimo istorijas. Vėlės įstrigo laike, jos negali patekti į kitą dimensiją iki sulauks atleidimo, todėl istorijų sekimas – vienintelis joms likęs pasitenkinimo šaltinis. Iš gabalinio cukraus sukurta scenos dekoracija – malonumų, kurių vėlės nebegali patirti, metafora. Cukraus saldumas joms nepasiekiamas, jis tarsi smėlis, talkas.

Spektaklio siužetui panaudotos novelės „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“ ir „Prabangos“ iš antrojo J. Savickio apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“ (1928 m.). J. Savickis – labai intensyvaus, glausto rašymo stiliaus menininkas, reformatorius, kuris perdėm rimtoje lietuvių literatūroje vienas iš pirmųjų pradėjo vartoti ironiją, humorą, parodiją ir leido sau pažaisti ne tik įprastais lietuvių literatūros stiliais, tematika bei pasaulėžiūra, bet ir skaitytojų lūkesčiais. Netikėtus veikėjų minčių, elgesio ir sykiu siužeto vingius bei savickiško kalbėjimo efektus patirs ir spektaklio žiūrovai.

Gyvenimą, J. Savickio vaizduojamą kaip teatrą, perteiks kūrybinė spektaklio trupė, teatro ir kino aktoriai: Redita Dominaitytė, Eimutis Kvoščiauskas ir Virginija Kuklytė. Režisierius – Alius Veverskis.

Kaina 8-10 €
Bilietai Tiketa.lt ir teatro kasoje
___________________________________________

Dalyvavimas renginyje tik su galimybių pasu (vaikams iki 16 metų Galimybių paso turėti nereikia, jiems reikalingas tik asmens dokumentas).

Žiūrovams rekomenduojame laikytis saugumo reikalavimų:
Naudoti rankų antiseptikus (dezinfekavimo priemones), užtikrinant rankų higieną, jei nėra galimybės dažnai plauti rankų su muilu ir vandeniu;
Laikytis saugaus, ne mažesnio nei 1 metro atstumo nuo kitų žmonių;
Dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, ypač tose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų asmenų, ir vietose, kuriose sutinkami žmonės, su kuriais įprastai nebendraujama;
Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);
Turinčius ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių prašome nevykti į renginius.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.

Rekomenduojamas video
Naujienos iš interneto