Penktadienis, gegužės 25, 2018
Pradžia Visos naujienos Dzūkija Duomenis apie krašto mokslininkus padeda atnaujinti ir Alytaus kolegijos studentai

Duomenis apie krašto mokslininkus padeda atnaujinti ir Alytaus kolegijos studentai

0

Alytaus mokslininkų draugija „Vizija”, subūrusi Alytaus krašto mokslininkus, siekia atnaujinti ir praplėsti mokslininkų duomenų bazę – surinkti kuo daugiau informacijos apie mokslininkus, kilusius iš Alytaus krašto arba ilgą laiką dirbančius bei dirbusius Alytaus mieste bei rajone.

Galime pagrįstai didžiuotis, kiek daug mokslo sferoje  dirbančių kraštiečių yra kilę iš mūsų gimtojo krašto, tarp jų yra ir iškilių mokslininkų, žinomų ne tik Lietuvoje, bet ir pripažintų pasauliniu mastu.

2008 metais draugijos parengtame leidinyje „Alytaus krašto mokslininkai“ informacija buvo pateikta apie 99 kraštiečius mokslininkus, nors buvo žinoma,  kad jų yra kur kas daugiau.

Toliau kaupiama informacija apie kiekvieno mokslininko pasiekimus. Be tradicinių anketinių duomenų, bus skelbiamos ir mokslininkų įžvalgos, įdomesni jų gyvenimo faktai, krašto ir šalies matymo perspektyvos.

Džiugina tai, kad mokslo daktaro laipsnį turinčių alytiškių skaičius nuolat auga, disertacijos apginamos ne tik Lietuvos,  bet ir užsienio mokslo institucijose. Tačiau dar nemažai mokslo žmonių nėra įtraukti į draugijos parengtą duomenų bazę. Taip pat gali būti pasikeitusių duomenų, naujų veiklos ir darbų rezultatų.

Šiuo metu iš įvairių šaltinių sukaupta pirminė informacija apie daugiau kaip 200 mokslinius laipsnius turinčius asmenis, kurie vienaip ar kitaip turi sąsajas su mūsų kraštu.

Kreipiamės į visus kraštiečius mokslininkus, jų draugus ir artimuosius atsiliepti ir papildyti surinktą informaciją – apie mokslininkų sąraše neįtrauktus asmenis, netikslumus ar kitus pastebėjimus apie duomenis praneškite ČIA.

Į svarbų darbą įsitraukė ir Alytaus kolegijos studentai, kurie padėjo surinkti ir parengti informaciją, atnaujino draugijos svetainę. Krašto mokslininkų alfabetinį sąrašą bei sąrašus pagal mokslo sritis ir kryptis galima rasti ČIA.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here