Trečiadienis, rugsėjo 20, 2017
Pradžia Sportas Futbolas DFK „Dainavai“ – I lygos licencija, sezono startas – kovo pabaigoje

DFK „Dainavai“ – I lygos licencija, sezono startas – kovo pabaigoje

0
Dzūkijos futbolo klubas (DFK) „Dainava“ iš Alytaus, įgyvendinęs finansų, infrastruktūros, jaunimo ugdymo, personalo ir teisės srityse, gavo LFF I lygos licenciją. Ernestos Letkauskaitės nuotraukos

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pirmosios lygos licencijas išdavė 13 klubų. Tarp jų – ir Dzūkijos futbolo klubas (DFK) „Dainava“ iš Alytaus, įgyvendinęs reikalavimus finansų, infrastruktūros, jaunimo ugdymo, personalo ir teisės srityse.

DFK „Dainava“ sirgalius į Alytaus miesto stadioną turėtų pakviesti balandį arba gegužę

I lygos sezoną planuojama pradėti kovo 25-26 d. Tomis pačiomis dienomis startuos ir vienoje struktūroje su DFK „Dainava“ nuo 2017 m. būsianti Alytaus futbolo akademija (FA) „Dainava“, kurios U-17 ir U-19 komandos rungtyniaus Lietuvos elitinėje jaunių lygoje. Abi dainaviškių akademijos komandos pirmus susitikimus Alytuje žais su Vilniaus „Žalgirio“ jaunimu.

Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos I lygos U-19 čempionė Alytaus futbolo akademija „Dainava“

DFK „Dainavos“ sezono grafikas dar nėra žinomas, tačiau jau aišku, kad tarp jos varžovų pirmoje lygoje matysime praėjusių pirmenybių vicečempionę „Palangą“.  3, 4 ir 5 pagal pajėgumą 2016 m. komandos (Vilniaus „Vytis“, Kėdainių „Nevėžis“ ir FK „Panevėžys“) licencijų pirmame etape licencijų negavo, tačiau jų tikisi artimiausiame LFF posėdyje.

LFF elitinės jaunių lygos U-17 vicečempionė Alytaus FA „Dainava“

LFF I lygoje turėtume matyti pernai šeštoje vietoje likusią Gargždų „Bangą“, septintoje pozicijoje finišavusį Telšių „Džiugą“ ir „Šilutę“. Lygoje taip pat norėtų dalyvauti keturių A lygos klubų dubleriai – Kauno „Stumbro“, „Trakų“, Utenos „Utenio“ ir Vilniaus „Žalgirio“.

Tribūnose – ištikimieji Alytaus „Dainavos“ klubų, komandų sirgaliai „Dzūkų tankai“

Paraišką LFF I lygai taip pat parengė iš jos anksčiau iškritęs Tauragės „Tauras“ bei už galimas lažybas bei kitus sąžiningo žaidimo principų pažeidimus jau bausta Kelmės „Kražantė“. Lygoje tikrai nematysime pernai dešimtą vietą užėmusio Kauno „Hegelmann Litauen“, o taip pat Kauno „Žalgirio“, kuris 2016 m. iškrito iš A lygos, tačiau gavęs licenciją, į ją sugrįš susiklosčius ekstremaliai situacijai.

DFK „Dainava“ pirmojo sezono kapitonas Linas Savastas

A lygoje Kauno žalgiriečiai  pakeis sportiniu keliu į aukščiausią lygą pernai patekusį, tačiau dėl rimtų įtarimų sistemingomis lažybomis joje taip ir nedebiutuosiantį I lygos čempioną Kazlų Rūdos „Šilą“, kuris po skandalo neplanuoja žaisti ir antrame pagal pajėgumą šalies čempionate. Užtat pirmoje lygoje šiemet norėtų pasirodyti naujokai, tai – LFF II lygos Vakarų nugalėtojas „Pakruojis“ ir antrą vietą užėmęs Klaipėdos „Koralas“.  

Į gimtojo Alytaus komandą grįžo buvęs dainaviškis,  „Atlanto“, „Ekrano“ ir „Stumbro“ puolėjas Lukas Baranauskas

DFK „Dainava“ pirmoje lygoje 2016 m. debiutavo devinta tarp šešiolikos komandų. Kiek jų bus 2017 metų pirmenybėse LFF nuspręs kovo 3 d. Šiam sezonui besirengdami, Dariaus Gvildžio treniruojami alytiškiai 2:1 nugalėjo šeštą pagal pajėgumą A lygos komandą Jonavos „Lietavą“ (nuo šiol – FK „Jonava“), 0:2 nusileido A lygos bronzos medalininkei Marijampolės „Sūduvai“ ir 0:4 – Latvijos vicečempionei FC „Jelgava“.

Fanų kuriamos firminės „Dainavos“ spalvos

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here