Antradienis, vasario 20, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Darbai, galintys pakenkti XIX amžiaus statiniui Vidzgiryje – sustabdyti

Darbai, galintys pakenkti XIX amžiaus statiniui Vidzgiryje – sustabdyti

1
Vienas iš miesto architektų ir bendruomenės atstovų reikalavimų buvo patraukti pastatą nuo Sveikatos tako ir jo neardyti. Renginiuose, skirtuose istoriniam tuneliukui išsaugoti, aktyviai dalyvavo vietos gyventojai. Giedriaus Bernatavičiaus nuotr.

„Topolių gatvėje statomas „Norfos“ pastatas nelies Sveikatos take esančio buvusio geležinkelio tiltelio, bus sutvarkytas priėjimas prie jo. Tokiam projektui išduotas statybos leidimas ir toks turi būti įgyvendintas“, – istorinio statinio išsaugojimą patvirtino garantuojanti ir Alytaus miesto savivaldybė.

„Alytaus miesto savivaldybė artimiausiu metu pasirašinės bendradarbiavimo susitarimą su statytoju dėl inžinerinės infrastruktūros, kuriame bus galimybė dar kartą užtikrinti tiltelio išsaugojimą“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės architektūros skyriaus vedėja Vilma Bartusevičienė.

XIX amžiaus tuneliukui ir jo išsaugojimui abejingi neliko ir kultūrininkai iš Kanados bei Rusijos. G. Bernatavičiaus nuotr.

Buvusio geležinkelio tiltelio (tuneliuko) išsaugojimu Vidzgiryje susirūpino ir Kultūros paveldo departamento Alytaus skyrius. Kultūros paveldo departamento prie Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė inicijavo objekto įrašymo į Kultūros vertybių registrą procedūrą. Darbai, galintys pakenkti istoriniam XIX amžiumi datuojamam statiniui – sustabdyti.

Vienaa paskutiniųjų akcijų istoriniame statinyje. G. Bernatavičiaus nuotr.

Sklypas, kuriame vyksta statybos suformuotas 2007 metais. Dar 2010 metais Alytaus mieto prekybos centrų išdėstymo specialiojo plano korektūroje numatyta, kad šioje vietoje atsiras prekybos centras.

G. Bernatavičiaus nuotr.

Kurį laiką planai nebuvo įgyvendinami, o 2016 metais suprojektuotas pastatas „Norfos“ prekybos centrui pristatytas visuomenei. Po miesto architektų pastabų dėl netinkamos pastato išvaizdos, buvo paskelbtas naujas architektūrinis konkursas ir pristatyti du projektai, iš kurių savininkas išsirinko įgyvendinamą dabar.

Vienas iš miesto architektų ir bendruomenės atstovų reikalavimų buvo patraukti pastatą nuo Sveikatos tako ir jo neardyti, kas ir buvo padaryta pasiūlytuose sprendimuose.

Senasis tuneliukas išliks – tai tvirtina ir šalia veiksiančio prekybos centro atstovai. Alytausgidas.lt nuotr.

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis patvirtino, kad „statant pastatą, istorinis statinys (tuneliukas/tiltelis), apie kurį rašo Alytausgidas.lt, bus išsaugotas ir sutvarkytas“.