Pirmadienis, balandžio 23, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Ar Alytaus miesto šventėje atsiras vietos alytiškiams?

Ar Alytaus miesto šventėje atsiras vietos alytiškiams?

10
Balandį R. Vymeris (nuotraukos viduryje) pasirašė kreipimąsi į Alytaus miesto savivaldybę ir Alytaus gimtadienio organizatorius ir pasiūlė alytiškius įtraukti į šventės programą, deja, panašu, kad šiemet liks be pasirodymo gimtajame mieste ir jam skirto grupės „Svaras 409“ albumo „sutylA“ pristatymo. Fausto Augustino nuotr.

Iki gegužės 15 dienos Alytaus miesto gimtadienio rengėjai laukia pageidavimų dalyvauti birželio 16-18 dienomis vykstančiuose Dzūkijos sostinės šventės renginiuose. Ar Alytaus miesto šventėje atsiras vietos alytiškiams?

Pasak roko grupės „Svaras 409“, šiemet leidžiančios Alytui skirtą albumą „sutylA“,  dainų autoriaus ir vokalisto Ričardo Vymerio, apie tai, kad nebus reikalingi gimtojo miesto gimtadienyje, jis sužinojo kovo mėnesį.

Balandį R. Vymeris pasirašė kreipimąsi į Alytaus miesto savivaldybę ir Alytaus gimtadienio organizatorius ir pasiūlė alytiškius įtraukti į šventės programą.

„Kreipimąsi esame gavę, miesto savivaldybė taip pat yra susipažinusi su juo. Kviečiame dalyvauti visus norinčius, su kiekvienu atlikėju yra sutariamos jo dalyvavimo sąlygos…“, – kad kreipimąsi gavo, patvirtino šventės organizatoriai.

Dar vieną autorinės muzikos kūrėją ir atlikėją Andrių Abromavičių, kuris su grupe „Andy Abro Band“ ketino pakoncertuoti gimtojo miesto šventėje, pasiekė konkretesnis rengėjų atsakymas – „jau svarstome apie galimybes Alytaus roko grupėms pasirodyti penktadienį didžiojoje scenoje. Turime maždaug 1 valandos laiką po visų apdovanojimų, tuo metu būtų smagu išgirsti dainą „sutylA“ bei kitus atlikėjus“.

Kadangi „Svaras 409” ir „Andy Abro band“ groja ne pagal fonogramas, o gyvai, garsui suderinti vienam kolektyvui prireiktų 10 ar bent 5 minučių, tad abiejų grupių koncertams liktų 45 ir mažiau minučių.

„Turint mintyje, kiek tūkstančių eurų išleidžiama kviestiniams atlikėjams, tai – nepagarba vietiniams“, – tvirtina kreipimąsi į Alytaus miesto savivaldybę iniciavę žinomi alytiškiai – Alytaus miesto himno muzikos autorius A. Abromavičius ir R. Vymeris.

„Deja, šiemet Alytaus miesto šventėje negrosim“, – planų su savo dainomis grįžti į gimtąjį miestą šiemet priverstas atsisakyti ir Darius Mileris (Nojus) su jo grupė, kuriai, buvo duota suprasti, kad į Dzūkijos sostinės gimtadienį jie yra kviečiami, tačiau iš Dublino (Airija) į Alytų ir atgal turėtų keliauti  savo lėšomis.

„Kai atlikėją kvieti iš užsienio ir jam nepasiūlai net kompensacijos už kelionę, iki kalbų apie honorarus net neprieinama“, – tvirtina D. Mileris (Nojus), primenantis, kad tai ne pirmas kartas, kai alytiškiai atlikėjai yra ignoruojami. „Vien todėl, kad turėtume kur pasirodyti 1998 metais surengiau pirmąjį „Akustinių Kalėdų“ festivalį, atrodo, kad situacija keitėsi į gera, deja, klydau“, – apmaudo neslėpė Nojus.

Požiūriu į vietos atlikėjus yra nusivylęs ir R. Vymeris, iš pradžių pageidavęs simbolinio honoraro ir vakarinio pasirodymo laiko. Iš organizatorių kurį laiką girdėjusi tik tylą, o po rašto sulaukęusi tik keistų komentarų, grupė „Svaras 409” įvardijo solidesnį finansinį pageidavimą, o tai tapo argumentu šventės rengėjams, kurie atrašė, kad „…honorarai mums nėra priimtini ir tokių sumų mokėti negalime. Pageidaujamo laiko skirti taip pat negalime, nes iš ankščiau jau buvo suderinta su kitais atlikėjais, kurie pareiškė norą dalyvauti programoje“.

Kas tie kiti atlikėjai ir ar nors vienas jų pagrindinėse Alytaus miesto šventės scenose turės galimybę dovanoti koncertus gimtojo miesto gyventojams bei svečiams?

A. Abromavičius nesistebi, jeigu šiemet neskambės netgi 20-metį kitąmet švęsiantis Alytaus miesto himnas. Alytausgidas.lt žiniomis, kvietimų pasirodyti šiemet nesulaukė ir paskutinių lietuviškųjų muzikos apdovanojimų „M.A.M.A“ nominantė, grupė „Movo“ bei kiti su Alytumi siejami kūrėjai ir jų grupės, o vienam kolektyvui dalyvauti buvo pasiūlyta (nemokamai), tačiau tik su sąlyga, jeigu pasirašys pasižadėjimą miesto savivaldybės administracijai. Deja, daugiau nei atsainus požiūris šiemet ne tik į vietos muzikos atlikėjus, tačiau ir į Alytų garsinančius šokėjus – „Alemanos“, „Aušrinės“ ir kitus  kolektyvus.

Alytaus miesto šventės organizatoriai skelbia, kad šiemet didžiąją sceną dalinsis Linas Adomaitis, Vaidas Baumila, „X faktoriaus“ dalyviai ir dar keli kviestiniai Lietuvos artistai. „Šiai dienai visi atlikėjai yra surinkti ir biudžetas yra paskirstytas, pasirodymą galite atlikti baigiamojo koncerto metu Dainų slėnyje. Preliminarus laikas tarp 16 ir 20 val. Informuokite, ar toks pasiūlymas domina. Jeigu pasiūlymas įdomus – ieškosime rėmėjo, kuris, galimai paremtų jūsų pasirodymą“, – alytiškiams muzikos atlikėjams vilties suteikia organizatoriai.

„Savam kaime pranašu nebūsi“, – byloja liaudies patarlė. Laimei, kitus alytiškiai yra reikalingi ir vertinami šiemet turės garbės reprezentuoti ne tik Dzūkijos sostinę, tačiau ir Lietuvą. „Andy Abro band“ vėl pakviesta į Lenkijoje didžiausią bliuzo muzikos festivalį „Suwalki blues“. „Movo“ koncertuos Opolės (Lenkija) miesto 800 metų jubiliejaus iškilmėse, o „Svaras 409“ vyks į Latviją, kur mūsų šaliai atstovaus „Rockin’ Liepāja“ festivalyje, o Nojus su grupe pakviestas Lietuvai atstovauti Dublino centre, Merrion Square, rengiamame festivalyje „Baltic day“.

„Andy Abro band“, „Movo“, Nojus ir grupė, „Svaras 409” – keli pastaraisiais metais pasižymėję, iš Alytaus kilę, su miestu susiję muzikos atlikėjai ir jų grupės, kurios anksčiau mielai, simbolinio atlygio, t.y. nekomerciniais pagrindais koncertuodavo Dzūkijos sostinės šventėje.

Jeigu būtų pageidaujami, čia, matyt, mielai sugrįžtų ir šių metų „Kalnapilio“ muzikos konkurso nugalėtoja, grupė „Miško gyventojai“, to paties konkurso laimėtojai „Joke“, grupė „Z on A“ ir kitos ne tik alytiškiams žinomos, su Dzūkijos sostinės scena siejamos asmenybės ar jų kolektyvai.

10 Komentarai

  1. Gėda dėl tokių “organizatorių”. Kažkokio šlamšto: Adomaičių, Baumilų ir X-Faktorių dainorėlių prikviečia. O geriems vietos atlikėjams laiko nėra…

  2. Alytaus Gimtadienyje privalo pasirodyti Alytaus miesto kolektyvai. Tikrai jau geriau svaras , ar Andrius su savo naujais albumais, nei nuvalkioti Adomaičiai, Baumilos ir t.t. kuriems mokami dideli pinigai! Palaikyti reikia savus, kad ir ką jie groja, bet jie kažka daro!!! Ir tai yra pagarba.

  3. Paskaičius straipsnį atrodo, jog daugiau nieko per šventes nebus ir visų trijų dienų programą sudaro Adomaitis ir Baumila. Gal nebejuokinkit ir užteks čia verkti, kad to svaro nebebus? nors ir saviškis, bet sorry, ne visiems jo muzika patinka 😀

    • Tu matosi neįva-iavai į situaciją! Prie ko čia svaras. Kalba vyksta apie visus ALYTAUS kolektyvus. Juk šventė ne Vilniaus, Kauno…. Jie tik PAGALIAU iškėlė šią problemą į viešumą!

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here